SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Bogaty ojciec, biedny ojciec

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment

Opis produktu:

`Bogaty ojciec Biedny ojciec - czyli czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa` - od kilku lat utrzymuje się na szczycie światowych bestsellerów biznesu. Autor, Robert Kiyosaki, otwiera nam oczy na świat, jakiego nie poznamy w szkole czy na studiach. Współczesna edukacja przygotowuje dzieci i młodzież do życia w świecie, który tak naprawdę już nie istnieje.

 Dowiedz się, jak sprawić, aby pieniądze pracowały dla ciebie i dlaczego nie musisz mieć bardzo wysokiej pensji, aby stać się zamożnym.
 Książka, która wstrząsnęła światem finansów!
 Jeśli borykasz się z finansami, zarabiając jedynie na skromne życie i co miesiąc z tęsknotą wypatrujesz dnia wypłaty, wiedz, że dzielisz los większości. Możesz jednak szybko znaleźć się wśród mniejszości, która w pełni korzysta z życia.
 Książka, która uświadamia ludziom ich niewiedzę!

`Bogaty ojciec, biedny ojciec` to książka bez wątpienia jedyna w swoim rodzaju. Wielu z nas marzy o osiągnięciu finansowego sukcesu, posiadaniu własnego domku na wzgórzu - lecz niestety zmuszeni jesteśmy do porzucenia owych wizji z powodu niewysokiej pensji, jaką otrzymujemy. Autor `Bogaty ojciec, biedny ojciec` książki Robert T. Kyosaki, a także inne publikacje z działu samodoskonalenia dowodzą, że wcale tak nie musi być. Pozycja ta otwiera nam oczy i uczy świata, którego niedane było nam poznać w szkole czy na studiach. Publikacja `Bogaty ojciec, biedny ojciec` 2018 nie tylko wytłumaczy nam, jaki stosunek do pieniądza mają osoby zamożne, ale także przekaże nam to, co oni sami przekazują swoim własnym dzieciom. Książka `Bogaty ojciec, biedny ojciec` obok innych publikacji osób powiązanych ze światem wielkich pieniędzy, jak Dotyk Midasa czy też Kto zabiera twoje pieniądze? są obowiązkową lekturą dla osób chcących być bardziej świadomymi procesów rządzącym światem finansowym.

`Bogaty ojciec, biedny ojciec` - książka dostępna na Gandalf.com.pl.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  Książki na prezent 🎁,  Dzień Ojca
Kategoria: nauki społeczne,  ekonomia i biznes,  
Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 150x225
Liczba stron: 216
ISBN: 9788392256144
Wprowadzono: 02.01.2023

RECENZJE - książki - Bogaty ojciec, biedny ojciec - Robert T. Kiyosaki

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.1/5 ( 83 oceny )
 • 5
  38
 • 4
  22
 • 3
  15
 • 2
  6
 • 1
  2

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Dario4

ilość recenzji:2

brak oceny 11-11-2009 13:09

Witam serdecznie.
"Bogaty ojciec,biedny ojciec" jest niesamowicie inspirującą kisążka,można powiedzieć "Biblią w dziedzinie finansów".Każdy powinien przeczytać ją przynajmniej dwa razy.
Robert Kiyosaki rozwiewa mit,że aby stać się bogatym,trzeba mieć wielkie dochody.
Bardzo dokładnie definiuje aktywa i pasywa (większość ludzi uważa, iż dom jest ich inwestycją,aktywem...nic bardziej mylnego.W skrócie powiem - aktywa to wszystko co wkłada do naszej kieszeni pieniądze,pasywa to cała reszta,która z niej je wyciąga.
Pokazuje jak wielka luka jest w systemie edukacji, uczą w szkołach "zdobądź zawód, miej jak najlepsze oceny,żeby w przyszłości pracować w dobrej firmie"-to najczęściej pada z ust rodziców w kierunku swoich pociech. Robert pokazuje nam jak tym krzywdzimy swoje dzieci,skazując je na dożywotnie wstawanie rano,dzień w dzień,martwienie się o pracę,stała pracę.....bo czym w dzisiejszych czasach jest stała praca?
Podsatowa myśl przewodnia całej ksiązki
"Pracuj by się uczyć- nie pracuj dla pieniędzy,pieniądze powinny pracować dla Ciebie"!
Polecam gorąco.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Meg

ilość recenzji:1

25-07-2022 12:29

Wszystko Ok!

Czy recenzja była pomocna?

mic*****************************

ilość recenzji:65

15-11-2021 11:09

Książka jest fantastyczna. Całkowicie zmieniała sposób, w jaki myślę o finansach. A zdaje mi się, że u nas w Polsce w szczególności mamy z tym problem. Powodów można szukać wszędzie - okropny system edukacji, który uczy nas o mitochondriach zamiast o tym, jak płacić podatki oraz jak być szczęśliwym. Może to te prawie 50 lat komunizmu, które zabiło chęć bycia drobnych przedsiębiorcą. Skutek natomiast jest jeden - powiedzenie "pierwszy milion trzeba ukraść" nadal dominuje w naszym myśleniu. I tu przybywa Robert Kayosaki, cały na biało, na bojowym rumaku, z owieczką, zielonym badylkiem, i wśród latających motylków. Uczy nas tego, czego w szkole zabrakło - czyli jak przestać obawiać się o brak pieniędzy i żyć w dobrych warunkach. Nie nauczy nas jak zostać milionerem w jeden dzień, rok, a nawet i dwadzieścia lat - nauczy nas za to, jak żyć, nie bojąc się o brak pieniędzy w przyszłości. Myślę, że książkę mógłbym polecić każdemu.

Czy recenzja była pomocna?

jpa*************

ilość recenzji:1

1-10-2021 15:29

Porywająca książka, która definitywnie powinna być lekturą szkolną. Podczas lektury "Bogaty ojciec, biedny ojciec" możesz nauczyć się naprawdę wielu niezbędnych do życia zasad, reguł jak i informacji. Jest to książka odpowiednia zarówno dla nastolatków jak i dla osób dorosłych, a nawet dla seniorów. Nigdy nie jest za późno aby zdobywać i poszerzać swoją inteligencję finansową. Autor tej niezwykłej książki Robert T. Kiyosaki przekazuję swoją obszerną wiedzę w niezwykle przystępny i prosty sposób. Książka ta pokazuję również jakim problemem jest brak edukacji finansowej w szkołach. Pięknie podsumowuje to cytat: "Bogaci stają się bogatsi, biedni stają się biedniejsi, a klasa średnia boryka się z długami między innymi, że wszyscy oni o pieniądzach uczą się w domu, a nie w szkole."
Książka zdecydowanie warta przeczytania jak i poświęcenia jej czasu.

Czy recenzja była pomocna?

Carl

ilość recenzji:13

17-09-2021 18:59

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Książkę "Bogaty ojciec, biedny ojciec" przeczytałem po raz pierwszy mając lat 27. Było to o 7 lat za późno.

Niemniej jednak przyczyniła się do sukcesów, jakie osiągnąłem w dalszym dorosłym życiu.
Po 2 latach od letkury nabyliśmy pierwszą nieruchomość, by po kilku latach nabyć kolejną.

Zacząłem patrzeć na świat przez pryzmat aktywów i pasywów.
Rzeczywistość stała się bardziej jasna i przejrzysta.

Z czasem zrozumiałem dlaczego tak oczywistych rzeczy nie uczy się w szkole.
To wiedza zarezerwowana dla ludzi zamożnych. A polskie szkoły publiczne nie uczą, a ogłupiają.
Mówię to z pełną świadomością.

Dziś kupiłem egzemplarz dla mojego dziecka. Już jako bogaty ojciec.
Z poczuciem tego, iż jest to jedna z ważniejszych książek, jakie miałem okazję przeczytać w życiu.

Każdy bogaty ojciec powinien troszczyć się o należytą edukację swoich dzieci.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Andzia179

ilość recenzji:1

9-12-2019 22:35

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Polecam książkę osobą które dopiero co ogarniają swoje życie. Przykłady bardzo łatwe, z życia wzięte. Czyta się bardzo przyjemnie, szybko i zrozumiale. Inspirująca i bardzo motywująca dla ludzi którzy mają dość wyścigu szczurów. Otwiera oczy na pewne sprawy. Dopiero po przeczytaniu tej książki, zrozumiałam czym naprawdę jest pieniądz, na czym polega jego zarabianie, i jak mało o tym wiem. Przedstawienie dwóch punktów widzenia, stwarza kontrast który pozwala czytelnikowi zrozumieć przesłanie Roberta. Książka zadziałała na mnie pobudzająco, jestem niebywale zadowolona z zakupu. Polecam.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Sylwusiaa21

ilość recenzji:24

brak oceny 26-03-2011 22:51

Autor miał poważny kłopot, bo miał dwóch ojców, co czasami się zdarza… Jeden mu mówił: Miłość do pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła, a drugi: brak pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła. Którego posłuchał Autor? Niestety słuchał ich obu, więc był rozdarty. Obaj byli dla niego autorytetami. Książka opisuje te dylematy i oczywiście sukces finansowy jednego z ojców. Tego, który mówił…

Niestety nie zdradzę ci, którego bo mam cię tylko zachęcić tym artykułem do wydania kasy na książkę, która być może i tak ci się na nic nie przyda. Mam dla ciebie bardzo smutną nowinę: autor uważa, że 90% pieniędzy jest w posiadaniu 10% ludzi. W której grupie jesteś?. Ale nie martw się ja też jestem w tej samej, co Ty i wcale się tym nie przejmuję, bo uważam, że pieniądze szczęścia nie dają -a zwłaszcza, gdy jest ich mało…

Jak zatem żyć w świecie w którym podatki są ustalane przez bogatych dla bogatych, więc biedni płacą większe podatki niż bogaci. Podatki każą tych, którzy produkują a nagradzają tych, którzy nie produkują…

Co robić? Uczyć się, aby później znaleźć dobrą pracę, czy może po to, aby dobrą firmę, którą będę mógł kupić? Oszczędzać czy inwestować? Nauczyć się pisać dobre życiorysy pomagające znaleźć dobrą pracę, czy może nauczyć się pisać dobre biznes plany, aby tworzyć miejsca pracy?

Wmawiać sobie i tak nigdy nie będę bogaty, czy może mieć postawę człowieka bogatego, mimo iż mam załamanie finansowe?

Pieniądze nie mają znaczenia czy pieniądze to potęga?

Czy pozytywne myślenie jest tu kluczem? Autor uważa, że jest ważne, ale najważniejsza jest finansowa edukacja, czyli wiedza jak pracują pieniądze.

Książka opowiada o sześciu lekcjach udzielonych autorowi przez jednego z ojców. Lekcje te mogą być dla czytelnika drogowskazem, ale nie będą receptą na bogactwo - bo tak naprawdę nikt nie ma na to gotowej recepty. Wszyscy musimy się uczyć na swoich błędach. Ale ważne jest to, aby chcieć się uczyć na tych błędach a nie zniechęcać po pierwszym nieudanym przedsięwzięciu finansowym.

Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć swój biznes zacznij od przeczytania tej książki, bo to dobry początek, jeżeli chcesz zmienić coś w swoich finansach. Bowiem lepiej najpierw nabyć wiedzę i spróbować zastosować ją w życiu niż na odwrót.

Bogaci nie pracują za pieniądze, czyli nie dostają wynagrodzenia za swoją pracę – po prostu pracują za darmo, jeżeli i Ty chcesz popracować za darmo bez wynagrodzenia zapisz się marketingu sieciowego lub jakiegoś programu partnerskiego albo zarejestruj się na stronie, która, płaci 1 cent za klik w reklamę. Zapewniam cię, że będzie to praca całkowicie za darmo, przynajmniej przez pierwsze pół roku.

Takiej właśnie lekcji jeden z ojców udzielił autorowi – pracuj za darmo dopóki nie nauczysz się, żeby pieniądze pracowały za ciebie…

Pozostałe lekcje znajdziesz w książce.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

ozzy200

ilość recenzji:129

brak oceny 17-03-2010 18:37

Pierwsza książka Roberta Kiyosaki - "Bogaty ojciec, biedny ojciec" to moim zdaniem obowiązkowa lektura dla każdego. Większość osób, jakie znam po przeczytaniu książki zmieniły zdanie na temat pieniędzy, zarabiania pieniędzy i pracy.

Jeśli wydaję się Tobie, że kluczem do bogactwa będzie znalezienie dobrze płatnej pracy musisz przeczytać tę książkę. Robert stara się udowodnić, że praca na etacie nie zagwarantuje sukcesu finansowego, autor wskazuje lepszą drogę, czyli budowanie własnego biznesu i tworzenie pasywnego dochodu. Wyjaśnia również, co to są aktywa i pasywa, choć wielu ekonomistów i księgowych nie godzi się z tymi definicjami z pewnością w tej książce znajdziesz te, które są najwłaściwsze. Nie będę wyjaśniał tutaj tych kwestii, dokładne wytłumaczenie możesz znaleźć właśnie w opisywanej przeze mnie książce.

Zachęcam do przeczytania tej książki każdego, gdyż każdy to może zrobić. Nie jest napisana ona fachowym językiem, jest napisana w sposób przestępny dla każdego, może ją czytać dwunastoletnie dziecko, jak i dorosła osoba w starszym wieku. Informacje zawarte w książce są przeplatane z ciekawymi historyjkami, można znaleźć tam również wiele prostych rysunków, które jeszcze jaśniej wyjaśnią pewne kwestie. Na dowód tego, że książka ta jest napisana bardzo prosto jest fakt, że Robert Kiyosaki przedstawił w niej, to co mówił mu od najmłodszych dni tytułowy bohater, czyli bogaty "ojciec".

Autor już na początku książki wyjaśnia nieco kontrowersyjny tytuł. Jak sam napisał miał dwóch ojców: biedny ojciec był jego prawdziwym ojcem, bogaty ojciec, to rodzic jego najlepszego kolegi. W książce, jaką opisuję ścierają się również dwie całkiem inne osoby. Mam na myśli biednego i bogatego ojca. Pierwszy z nich był wysoko postawionym pracownikiem etatowym, a drugi właścicielem biznesu. Czytając książkę w bardzo prosty sposób można wyszukać różnice, jakie występują pomiędzy tymi dwoma osobami.

Nie gwarantuję, że czytając zrozumiesz wszystko, nie gwarantuję Czytelniku, że czytając książkę będziesz się z nią zgadzał. Z pewnością jednak samo przeczytanie tej pozycji będzie krokiem do przodu. Muszę jednak zaznaczyć, że nie ma tam gotowej recepty na to jak zostać bogatym człowiekiem. Jeśli wydaję się Tobie, że znajdziesz tam tekst typu: "krok po kroku jak zostać bogatym" nie sięgaj po tę książkę. Znaleźć tam można tylko wskazówki, które Ty musisz wprowadzić w życie.

Ta publikacja jest opisem tylko pierwszej książki tego autora. Jest ona wstępem do dalszych tytułów. Przygotowuje ona psychicznie na dalsze czytanie pozycji tego autora. Jest ona w pewnym sensie ideologią. W USA jest to jedna z najczęściej sprzedawanych książek, w Polsce można ją kupić stosunkowo krótko. W najbliższym czasie postaram się przybliżyć kolejne tytuły Roberta Kiyosaki.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?