Dom pod wiecznym piórem - Jan Polewka - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dom pod wiecznym piórem (twarda)

  • Promocja
    image-promocja

książka

Dom pod wiecznym piórem - opis produktu:

Dom pod wiecznym piórem Jana Polewki to prawdziwa skarbnica wiedzy: opowiada o mieszkańcach budynku przy ulicy Krupniczej, który w 1945 roku stał się azylem dla pisarzy, poetów i dramaturgów, a później przez ponad 50 lat jako Dom Literatów gromadził pod swoim dachem niezwykłe literackie środowisko. Dużą część książki stanowi alfabet-leksykon, w którym autor skrupulatnie zestawia najważniejsze informacje o lokatorach mieszkań i pokoi: dane biograficzne, tytuły publikowanych książek oraz miejsca ich wydania. Barwne uzupełnienie stanowią fragmenty wspomnień czy artykułów o opisywanych postaciach, świetnie dobrane, zawsze ciekawe, nieraz pełne humoru i emocji. Kolejne rozdziały, tytułowane na kolejne litery alfabetu, przedstawiają różne aspekty życia, jakie toczyło się w domu na Krupniczej. Książka jest źródłem wiedzy faktograficznej i bibliograficznej, ale jest także zaproszeniem do pięknej, nostalgicznej podróży do miejsca o niepowtarzalnej atmosferze, miejsca które pamięta Różewicza, Mrożka, Szymborską i innych wybitnych twórców, a samo też jest jeszcze pamiętane - przez młodsze pokolenia mieszkańców, czasem jako świat dziecięcych zabaw. Jest zapisem fragmentu historii polskiej literatury i - polskiej historii po prostu, próbą uchwycenia, zatrzymania na kartkach papieru świata, który właśnie znika

Dom pod wiecznym piórem - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Dom pod wiecznym piórem, od Jan Polewka. Dom pod wiecznym piórem spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Jan Polewka. Nie będziesz żałował! Dom pod wiecznym piórem i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Dom pod wiecznym piórem pochodzi z wydawnictwa Iskry. Autorem książki jest Jan Polewka. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, dzienniki, pamiętniki, wspomnienia, literatura faktu i reportaż. Książka Dom pod wiecznym piórem liczy 451 stron. Jej wymiary to 135 x 200. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: biografie i wspomnienia,  dzienniki,  pamiętniki,  wspomnienia,  literatura faktu i reportaż
Wydawnictwo: Iskry
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 135 x 200
Ilość stron: 451
ISBN: 978-83-244-1109-2
Wprowadzono: 19.05.2022

RECENZJE - książki - Dom pod wiecznym piórem - Jan Polewka

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: