SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Pakiet: Bielmo Co wiedział Jan Paweł II / Maxima Culpa Jan Paweł II wiedział (pakiet)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Agora
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Ilość stron 784
 • Wysyłka Kup do 15:00, wyślemy jeszcze dziś!
  Dotyczy zamówień opłaconych przez PayU, kartą lub za pobraniem.
 • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Książka Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II

Autor: Marcin Gutowski

To kolejny, głośny tytuł Marcina Gutowskiego. Dziennikarz i publicysta jest autorem dobrze przyjętego, jednocześnie niewątpliwie niewygodnego dla kościoła katolickiego reportażu Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza. W swoich publikacjach autor dotyka tematów przestępstw seksualnych, jakich mieli się dopuszczać duchowni katoliccy w Polsce, ale również zagranicą. Postacie kardynała Stefana Dziwisza oraz papieża Jana Pawła II nie są przypadkowo wskazane przez pisarza. Zgodnie z dziennikarskim śledztwem, przeprowadzonym przez Marcina Gutowskiego, nie ma możliwości, aby nie wiedzieli oni o wielu skandalach pedofilskich, jakich mieli się dopuścić duchowni. Dlaczego jednak nic z tym nie zrobili? Między innymi takie pytanie stawia sobie autor w reportażu Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II.

Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II. Dlaczego jest to książka niewygodna dla kościoła katolickiego?


Książka Marcina Gutowskiego Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II ukazała się w 2022 roku nakładem wydawnictwa Agora. W swoim reportażu autor porusza temat przestępstw seksualnych, jakich dopuszczały się osoby duchowne w kościele katolickim. Ponad wszystko jednak kluczową osobą jest postać samego papieża, Jana Pawła II. Marcin Gutowski stara się rozwikłać zagadkę, co papież Polak wiedział na temat zgłaszanych Watykanowi za czasów jego pontyfikatu spraw. Mocny reportaż Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II powstała z materiałów, zebranych przez dziennikarza do cyklu reportaży Bielmo, emitowanych przez stację TVN24 w ramach programu Czarno na białym.

Jak powstawał reportaż Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II?


Książka Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II to doskonały reportaż, oddający prawdziwy kunszt dziennikarski jego autora. Marcin Gutowski, zbierając materiały do książki oraz poprzedzającego ją reportażu telewizyjnego, rozmawiał z wieloma osobami związanymi z kościołem katolickim. Była to ponad setka osób. Ofiary duchownych, którzy dopuszczali się przestępstw seksualnych, także sygnaliści, którzy mieli odwagę te sprawy zgłaszać prosto do Watykanu. W książce Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II nie brakuje również perspektywy bliskich współpracowników Jana Pawła II oraz jego przyjaciół. Czy twardo stoją oni w obronie papieża Polaka? Czy może szczerze przyznają, że nie rozumieją postawy bierności i zamykania oczu na trudne i bolesne sprawy, które z pewnością nigdy nie powinny się zadziać? Kogo papież słuchał, a kogo nie? Jak działa obecnie, a jak działał ówcześnie watykański aparat władzy? Sięgnij koniecznie po reportaż Marcina Gutowskiego i odkryj to, co prawdopodobnie Watykan chciałby ukryć przed światem!

Maxima Culpa, Jan Paweł II wiedział.

Autor:Overbeek Ekke

Najboleśniejsze są działania papieża w sprawie molestowania nieletnich - lub ich brak - w świetle Ewangelii. To, że masz stanąć po stronie słabszych, jest chyba, obok nakazu miłości bliźniego, najważniejszym jej przykazaniem. A tu mamy potężną instytucję, która opiera się na Ewangelii, a jej lider działa w tej sprawie zupełnie wbrew. Zestawienie tych dwóch obliczy Jana Pawła II jest bolesne - mówi Ekke Overbeek, autor książki Maxima Culpa Jan Paweł II wiedział. Na długo zanim stał się papieżem, Karol Wojtyła nieraz spotykał się twarzą w twarz z duchownymi, którzy przyznawali się do molestowania dzieci. Jak mógł więc myśleć, że oskarżenia, którymi ich obarczano, są nieprawdziwe? Zezwolił na pozostanie duszpasterzem wielokrotnemu recydywiście Surgentowi, nie kwestionując nawet jego prawa do dalszego nauczania religii w szkołach. Podobnie było w przypadku Loranca, który wielokrotnie dopuścił się gwałtu. Bolesławowi Sadusiowi pomógł uniknąć odpowiedzialności, przenosząc za granicę, gdzie rozkwitła jego kariera. Każdy rozdział książki Maxima Culpa uświadamia czytelnikowi, że Karol Wojtyła, Święty Jan Paweł II wiedział. Miał świadomość, że dopuszcza do pełnienia służby pedofili, jeszcze zanim został papieżem. Pomagał im uniknąć odpowiedzialności. Ekke Overbeek, autor głośnej książki Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią, wprowadza nas za kulisy swojego śledztwa na temat odpowiedzialności metropolity krakowskiego za tuszowanie pedofilii wśród podległych mu duchownych. Dociera do dokumentów, które przetrwały w archiwach, odwiedza miejsca, w których miały miejsce głośne skandale sprzed lat. Rozmawia z ofiarami i opisuje zjawisko zbiorowej amnezji, która ich dotknęła.

Autor książki Maxima Culpa Jan Paweł II wiedział - Ekke Overbeek


Ekke Overbeek to urodzony w 1970 roku holenderski dziennikarz. Absolwent filozofii i romanistyki na Uniwersytecie w Groningen. Korespondent Europy Centralnej holenderskich dzienników Trouw i Het Financieele Dagblad oraz wydawanej w Belgii gazety w języku niderlandzkim De Tijd. Zadebiutował na rynku książki w 2013 roku. Wtedy ukazała się pozycja Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią. Rok później współtworzył film pod tytułem Silence of the Shadow of John Paul II. W 2023 roku przemówił ponownie, oddając w ręce czytelników książkę Maxima Culpa Jan Paweł II wiedział.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  Książki na prezent 🎁,  książki na wakacje,  wysyłka 24h
Wydawnictwa: Agora
Kategoria: biografie i wspomnienia,  wspomnienia,  literatura faktu, publicystyka,  pakiety
Wydawnictwo: Agora
Oprawa: miękka
Okładka: pakiet
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 210x135
Ilość stron: 784
Wprowadzono: 05.04.2023

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Pakiet: Bielmo Co wiedział Jan Paweł II / Maxima Culpa Jan Paweł II wiedział - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: