Gra Root (edycja polska) - gra planszowa Portal Games | Sklep Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gra Root (edycja polska)

gry / zabawki

Gra Root (edycja polska) - opis produktu:

Niepokoje w lesie rosną, wojna nadchodziNikczemny Markiz de Kot rządzi wielkim lasem twardą ręką. Pod jego rządami leśne stworzenia tworzą stronnictwa, zbierają zasoby i szykują się do obalenia jego rządów. Pośród leśnych polan daje się wyczuć zapach buntu, wojny z ciemiężcą mogącej wybuchnąć w najbardziej nieoczekiwanej chwili.Root to dynamiczna gra opowiadająca o wojnie o wpływy w Wielkim Lesie. Gracze przejmują kontrolę nad jedną z czterech Frakcji starających się o przejęcie władzy i udowodnienie, że to jej przedstawiciele są prawowitymi władcami rozległego Leśnogrodu.

Zapraszamy do odkrywacia fantastycznego świata Leśnogrodu!Polska wersja pudełka Root jest znacznie większa niż wersja angielska, a jej kwadratowy kształt umożliwił umieszczenie w środku plastikowej wypraski, która pomieści zarówno wersję podstawową gry, jak i dodatek Plemiona Rzeczne. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie dostarczyć wam produkt, mieszczący dwie gry, tym samym będziecie w stanie zaoszczędzić miejsce na waszej planszówkowej półce.

W ramach tych starań Sojusz może skorzystać z pomocy Wagabondów, którzy mogą poruszać się po bardziej niebezpiecznych ścieżkach leśnych. Chociaż niektórzy mogą sympatyzować z nadzieją i marzeniami Sojuszu, ci wędrowcy są wystarczająco starzy, aby pamiętać wielkie ptaki drapieżne, które kiedyś kontrolowały las.

Tymczasem na krańcu regionu - dumny, kłótliwy Eyrie znalazł nowego dowódcę, który ma poprowadzić swoją frakcję, by odzyskała dawne prawo pierworództwa. Na scenie rozgrywa się starcie, które zadecyduje o losach wielkiego lasu. To od graczy zależy, która grupa ostatecznie się zapuści w nim korzenie na dobre.

Root to kolejny krok w rozwoju gier asymetrycznych. W Root gracze mają unikalne zdolności i inny warunek zwycięstwa. Teraz, dzięki wspaniałym, wielozadaniowym kartom, prawdziwie asymetryczny design nigdy nie był bardziej dostępny.Frakcje:
Markiz - kieruje swoje koty, aby zbudować swoją ekonomię przygraniczną, próbując kontrolować ogromną pustynię. Kolekcjonując i chroniąc swoje drewno, Markiz musi budować warsztaty, tartaki i zbierać rekrutów, jednocześnie przygotowując cenne ulepszenia infrastruktury.

Eyrie - zbierają swoje jastrzębie, aby odzyskać las. Muszą zbudować grzędy i zdobyć jak najwięcej terytorium, zanim rozpoczną prawdziwą walkę, wybierając nowego dowódcę, który ich poprowadzi.

Sojusz - ukrywa się w cieniu, rekrutując siły i wylęgając spiski. Zaczynają powoli, by w późniejszych etapach uderzyć ze zdwojoną siłą, ale tylko wtedy, gdy uda im się utrzymać pozostałych graczy pod kontrolą.Wagabondzi - gra ze wszystkimi stronami konfliktu dla własnej korzyści. Pomaga lub walczy z innymi frakcjami, aby zdobyć zaufanie lub ich gniew. Podążają przez ruiny lasu w poszukiwaniu nowego sprzętu, wszystko w służbie ukrytej, tajemniczej misji.

Wydanie polskie.

Zawartość:
- 4 Plansze Frakcji
- Arkusz Przebiegu Rozgrywki
- 4 karty Przebiegu Rozgrywki
- Księga Praw
- Instrukcja
- 2 kości
- 98 kart
- 19 znaczników
- 55 drewnianych Wojowników
- 1 Pion Włóczęgi
- 6 Tartaków Markiza de Kota
- 6 Warsztatów Markiza de Kota
- 6 Koszar Markiza de Kota
- 7 Gniazd Dynastii Orlich Gniazd
- 3 Bazy Sojuszu Stworzeń Leśnych
- 8 Żetonów Drewna Markiza de Kota
- 1 Twierdza Markiza de Kota
- 10 Żetonów Sympatyków Sojuszu Stworzeń Leśnych
- 12 Nieoznaczonych przedmiotów
- 7 Przedmiotów startowych
- 4 Przedmioty z Ruin

Liczba graczy: 2-4 graczy
Wiek: 10+
Czas gry: 60-90 Min

Root(edycja Polska) - opinie


Nie jesteś przekonany, czy powinieneś zakupić Root(edycja Polska)?
Opinie o grze znajdziesz w sklepie Gandalf. Zachęcamy naszych użytkowników do pozostawiania recenzji ulubionych (i nie tylko) produktów.
Zapoznaj się z nimi i przekonaj, że warto wejść w posiadanie nowej gry planszowej.
Przetestowałeś już grę planszową Root(edycja Polska)?
Opinią koniecznie podziel się z innymi Klientami Gandalfa.

,image>https://www.gandalf.com.pl/files/products/galleries/str_3_930291.jpg</image>S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

Mikołaj Poleca

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Gry
Gra Root (edycja polska)

4.7/5 ( 29 ocen )
  5
  21
  4
  7
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Salkin

 • 12-11-2019
 • 16:27

recenzja nagrodzona 10.00pkt

To nie jest gra dla niedzielnych graczy.

Dziwna hybryda ameritrasha i eurosuchara.

Samo pudełko i styl wykonania gry świadczy, że gra może być dla dzieci. Tu atakuje wszechobecna słodycz i lekkość. Jednak sama gra lekka nie jest i nie sądzę, żeby nadawała się dla dzieci ze względu na stopień złożoności zasad. Pierwsze 4 partie rozegraliśmy z instrukcją w ręku chociaż i ja i moja żona jesteśmy mocno ograni w gry planszowe. Zasad jest bardzo dużo a to wynika z asymetrii over9000.

Każda frakcja to inna gra. Markiza to standardowy Area Control - rozbudowujemy ekonomię, żeby nabudować żołnierzy i bronić swoich polan. Orle Gniazda to również area control ale inny - tu rozrastamy się jak moloch powoli ale nieubłaganie. Sojusz to partyzanci spowalniają innych graczy i atakują z zaskoczenia. Włóczęga natomiast gra w erpega - musi rozwijać postać i robić questy.

Już same różnice między frakcjami powodują, że trzeba nauczyć się 4 gier. O ile Markiza i Orle gniazda są dosyć proste w opanowaniu to Sojusz i Włóczęga to już zupełnie inny poziom złożoności.

Jak już się przebrnie przez naukę gry to sama gra jest bardzo fajna. W ogóle mam wrażenie, że im bardziej złożona frakcja tym ciekawiej się gra. Z tego co czytałem z dodatkiem możliwe będzie przejęcie Markizy przez grę, co uważam za doskonały pomysł - gra Markizą jest dosyć nudna a na dodatek jest celem ataków wszystkich graczy.

Czy warto grę kupić? Na pewno warto zagrać. Nie jest to dobra gra dla 2 graczy w naszej opinii 3+ to minimum. Jeśli masz takie grono graczy to zdecydowanie warto grę mieć w swojej kolekcji, choćby dlatego, że ta gra jest zupełnie inna niż wszystkie jakie masz na półce.

My na pewno kupimy dodatek.

Czy recenzja była pomocna?

Itrogash

 • 16-12-2019
 • 20:11

Kupiłem dla oprawy. Bajkowa kreska i urocze zwierzątka na kartach nie odzwierciedlają jaką bezkompromisową walkę stoczą ze sobą gracze.
Doskonała asymetryczna rozgrywka.
Cztery frakcje walczą ze sobą o dominację. Każda kompletnie inna, z własnym zestawem mechanik i strategii. Każda rasa gra się zupełnie inaczej. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?

Sperzu

 • 6-11-2019
 • 21:07

recenzja nagrodzona 10.00pkt

Bardzo ciekawa gra. Wystarczająco prosta, żeby zagrać z dziećmi, ale też na tyle złożona, żeby dorośli mogli się pogłowić w swoim towarzystwie. Bardzo klimatyczna, ilustracje i elementy gry budują oryginalny klimat. Na pewno szybko się nie znudzi, bo każda z frakcji ma swoje unikalne zasady i sposób działania - jest to gra asymetryczna (frakcje to zasadniczo różne gry, a nie tylko inne kolory pionków). A nawet jak zagramy już każdą z 4 frakcji, to można odwrócić planszę na drugą stronę i odkrywać grę na nowo!

Myślę, że jest to na tyle unikalna gra, że warto ją posiadać w kolekcji. Grając z uproszczonymi zasadami lub w gronie doświadczonych graczy czas rozgrywki jest na tyle krótki, by nazwać tę grę szybką, co ułatwia decyzję o rozegraniu (kolejnej ;) ) partii.

Czy recenzja była pomocna?