SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Modlitwa doskonała

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Esprit
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Liczba stron 224
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
 • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

My na ogół mechanicznie i z przyzwyczajenia odmawiamy Ojcze nasz, właściwie nie zastanawiając się nad konsekwencjami i wymaganiami Chrystusa.
Trzeba nauczyć się tej modlitwy, bo my jej jeszcze na ogół nie umiemy. PRYMAS STEFAN WYSZYŃSKI

Modlitwa Ojcze nasz była wielokrotnie poddawana analizie.
Przez wieki święci i teologowie zastanawiali się, co tak naprawdę oznaczają słowa pozostawione nam przez Jezusa.
Wspaniałym przewodnikiem w odkrywaniu tej modlitwy jest z pewnością Prymas Stefan Wyszyński, który w swoich rozważaniach niejednokrotnie się do niej odnosił.
Ksiądz Jerzy Jastrzębski, który od lat zgłębia pisma bł. Stefana Wyszyńskiego, postanowił uporządkować jego myśli na temat Modlitwy Pańskiej i przeanalizować każde z jej wezwań.
W swojej najnowszej książce szuka odpowiedzi na pytania: - Jak według Prymasa Wyszyńskiego prawidłowo odmawiać Ojcze nasz? - Co oznaczają poszczególne wezwania zawarte w Modlitwie Pańskiej? - Jak wypowiadać słowa modlitwy Ojcze nasz z pełnym zaangażowaniem? To właśnie dzięki niezwykłej mądrości kard. Stefana Wyszyńskiego odkryjemy na nowo Modlitwę Pańską oraz zmienimy nasze myślenie o Bogu i drugim człowieku. Książka zawiera również wybrane homilie wygłoszone przez autora podczas uroczystości związanych z bł. Stefanem Wyszyńskim oraz krótkie opowiadanie. KS. DR. JERZY JASTRZĘBSKI - pracuje w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Przybliża postać Prymasa Tysiąclecia oraz s. Wandy Boniszewskiej poprzez publikacje i rekolekcje w Polsce i za granicą. Autor książki Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia wyróżnionej Feniksem 2022. Prowadzi stronę internetową oraz podcast Miłość zawsze podnosi.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Religie i mitologie,  religie
Wydawnictwo: Esprit
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 224
ISBN: 9788367925594
Wprowadzono: 16.02.2024

Jerzy Jastrzębski - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Modlitwa doskonała - Jerzy Jastrzębski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Czar książek

ilość recenzji:201

28-02-2024 18:06

To niezwykły przewodnik po modlitwie Ojcze nasz, oczami Prymasa Wyszyńskiego. Zazwyczaj machinalnie odmawiana, bez refleksji wypowiadane słowa. Rozważania Stefana Wyszyńskiego ukazują nam całą głębię tej najbardziej znanej modlitwy.

???? W książce ks. Jerzego, za samym prymasem, zostały nie jako wzięte pod lupę, poszczególne wyrażenia składające się na całość Modlitwy Pańskiej. Autor przytacza w każdym rozdziale fragmenty rozważań kard. Wyszyńskiego oraz je omawia, posiłkując się przykładami z życia prymasa. To nowe światło rzucone na modlitwę, niejednokrotnie w trakcie czytania, zmusiło mnie do zatrzymania się. Po tej lekturze, Ojcze nasz stanie się dla każdego czytelnika odświeżoną i dużo głębszą modlitwą, której słowa dotykają konkretnie naszego życia.

Dodatkowo książka zawiera tekst homilii autora z 28 lipca 2021r. dot. Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej, jak również opowiadanie ks. Jerzego napisane w Komańczy latem 2022r.

Osoba kard. Wyszyńskiego jest bliska memu sercu, więc każda nowa publikacja o tym Wielkim Polaku niezmiernie mnie raduje i ubogaca. Polecam i wam ????

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?