SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Łagodna dyscyplina Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej

książka

Wydawnictwo Laurum
Data wydania 2020
Oprawa miękka
Liczba stron 372

Opis produktu:

W jaki sposób szacunek, empatia i mądre wyznaczanie granic pomagają wychowywać uważne, samodzielne i szczęśliwe dzieci.

Sarah Ockwell-Smith obala wiele mitów, które nagromadziły się wokół kar i motywowania dzieci, i proponuje alternatywne, efektywne podejście, u którego podstaw leży szacunek do dziecka. Nie należy jednak mylić go z rozpieszczaniem czy ignorowaniem niepożądanych zachowań - w centrum jej metody leżą zrozumienie i realistyczne oczekiwania względem dzieci, a także właściwe reagowanie na złe zachowanie. Proponowana przez nią łagodna dyscyplina skupia się na nauczaniu i uczeniu się zamiast na karach i nagrodach.

Znakiem rozpoznawczym Sarah Ockwell-Smith jest praktyczne, świeże podejście i skupienie się nie tyle na `filozofii` i teoretyzowaniu, ile na zaradzeniu konkretnym problemom. Dlatego wśród poruszanych w książce tematów znajdziemy propozycje rozwiązań na:

- dąsanie się i płacz,

- agresywne czy niszczycielskie zachowania,

- niesłuchanie i odmawianie posłuszeństwa,

- bezczelność i pyskowanie,

- rywalizację między rodzeństwem,

- kłamanie,

- przeklinanie,

- niską samoocenę i brak pewności siebie.

Łagodna dyscyplina znajdzie zastosowanie w odniesieniu do dzieci w różnym wieku - od raczkujących maluchów po nastolatków. Ta książka to mnóstwo motywacji i zestaw narzędzi do zmiany podejścia na bardziej uważne współczujące.

***

Czy dyscyplina może być łagodna? Sarah Ockwell-Smith przekonuje, że wychowywanie dzieci to przede wszystkim praca nad sobą i wzajemne inspirowanie do rozwoju. Zachęca, aby bliskie relacje budować na uważności, empatii i szacunku. A także wiedzy o sobie i dzieciach - bo przecież nie karzemy ryby za to, że nie umie chodzić.

- Anna Kario-Skoczylas, blog bezkarinagród.pl

Nareszcie książka, która koncentruje się na rozwiązaniach z poszanowaniem obu stron - z uwzględnieniem trudności zarówno u dorosłego, jak i u dziecka. Drogą do celu jest więc zrozumienie i bliskość, nazywanie potrzeb i emocji, a także realistyczne oczekiwania. Zaskoczy Was ilość konkretnych sytuacji, przykładów i rozwiązań!

- Patrycja Ptaszek, blog mamowato.pl

Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024

S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Wydawnictwa: MT Biznes
Kategoria: książki dla przyszłych rodziców,  książki o emocjach,  Poradniki,  Rodzina i dzieci
Wydawnictwo: Laurum
Wydawnictwo - adres:
handlowy@mtbiznes.pl , handlowy@mtbiznes.pl , 02-230 , ul. Jutrzenki 118 , Warszawa , PL
Oprawa: miękka
Rok publikacji: 2020
Wymiary: 141
Liczba stron: 372
Wprowadzono: 16.04.2020

RECENZJE - książki - Łagodna dyscyplina Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci - Sarah Ockwell-Smith

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3/5 ( 2 oceny )
  • 5
    0
  • 4
    0
  • 3
    2
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

KonfabulaPL

ilość recenzji:1

27-09-2020 19:22

W naszym domu po jej przeczytaniu nastąpiła mała rewolucja. W końcu zrozumiała, że kara w postaci braku telefonu czy komputera, bo ktoś nie sprzątnął po sobie naczyń raczej jest bez sensu, za to ma sens, jeśli zamiast na e-lekcjach syn wolał spędzić czas grając na smartfonie. Choć sama książka Sarah Ockwell-Smith jest ciekawa i dobra na początek, by przejrzeć na oczy, to poświęca zbyt wiele stron na wyjaśnienie, dlaczego powszechne metody dyscypliny są nieodpowiednie, a zbyt mało na wyjaśnienie, czym różni się od nich delikatna dyscyplina i dlaczego może być lepsza. Chociaż uznaje fakt, że rodzice mogą czasami potrzebować innych metod dyscypliny, nie wyjaśnia, w jaki sposób można to zrobić przy łagodnym sposobie myślenia. Ogólnie brakuje konkretnych sugestii, choć doceniam, że rozdziały zawierały prawdziwe historie, które nieco czasem pomagały. Z resztą: dzieci są tak różne, że chyba nawet konkretne sugestie nie byłyby wystarczające, by każdy rodzic z nich w pełni skorzystał. Warto jednak próbować, czytać i próbować.

Czy recenzja była pomocna?