SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

ks. Marek Dziewiecki - biografia

Ks. Marek Dziewiecki to rzymskokatolicki kapłan z diecezji radomskiej, który w chwilach wolnych od wykonywania obowiązków duszpasterza, tworzy literaturę religijną zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób starszych wiekiem. W swoich książkach ks. Marek Dziewiecki porusza rozmaite problemy, nie tylko związane z wiarą, chrześcijaństwem czy obecnością Boga w życiu każdego człowieka, ale również, jako doktor psychologii, dotyka tematów związanych z psychologią wychowawczą, przygotowaniem do życia w rodzinie oraz profilaktyką i terapią uzależnień. Po jego publikacje chętnie sięgają zarówno osoby wierzące, jak i niewierzące, gdyż sposób przekazywania treści przez duchownego w żadnym wypadku nie jest nachalny, kategoryzujący czy oceniający, a same książki ks. Marka Dziewieckiego są nie tylko napisane pięknym językiem, ale również ogromnie wciągające i niosące ze sobą prawdziwie wartościowe przesłanie.

Ks. Marek Dziewiecki – duszpasterz z powołania i pisarz z zamiłowania


Ks. Marek Dziewiecki urodził się 3 lipca 1954 roku. Pochodzi z Radomia, gdzie również obecnie sprawuje swoje duszpasterskie obowiązki. W Polsce wykształcił się jako ekspert Ministerstwa Edukacji z zakresu przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, z kolei nauki wyższe z psychologii pobierał na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Obronienie tytułu doktora z nauk o wychowaniu w 1988 roku umożliwiło mu dalszy rozwój kariery naukowej badacza i stałe zatrudnienie na stanowisku wykładowcy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Za swoje zasługi dla świata nauki ks. Marek Dziewiecki został oficjalnie odznaczony honorowym Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jako duchowny, ks. Marek Dziewiecki szerzy chrześcijańskie wartości nie tylko podczas niedzielnych ewangelii. Duszpasterz jest również płodnym pisarzem literatury zarówno religijnej, jak i pozycji z gatunku poradników z psychologii wychowawczej. Dodatkowo pełni także funkcję dyrektora radomskiego telefonu zaufania „Linia Braterskich Serc” oraz jest stałym redaktorem kwartalnika eSPe — polskiego pisma poświęconego podejmowaniu tematów ogólnie związanych z duchowością oraz promocji powołań. W latach 1999-2014 ks. Marek Dziewiecki realizował się na stanowisku krajowego duszpasterza powołań, od 2003 roku zaś obejmuje zaszczytne miejsce wicedyrektora Europejskiego Centrum Powołań. Kwestia wzywania człowieka przez Boga do podążania określoną drogą życiową jest niesamowicie ważna dla ks. Marka Dziewieckiego — książka Pójść drogą błogosławieństwa, będąca swego rodzaju studium nad owym zagadnieniem, należy do jednej z najlepiej ocenianych i najczęściej wybieranych pozycji z zakresu publikacji religijnych o tematyce powołań.

Twórczość pisarska ks. Marka Dziewieckiego – książki z przesłaniem


Ks. Marek Dziewiecki ma na swoim literackim koncie ponad 70 książkowych pozycji. Wciąż jednak nie brakuje mu weny twórczej i nowych tematów do podejmowania w kolejnych publikacjach. Dotychczas na półkach w księgarniach ukazały się między innymi takie bestsellerowe pozycje jak: Jak wygrać dorosłość? Instrukcja obsługipublikacja będąca poradnikiem, zawierającym proste i trafne uwagi o roli miłości, przyjaźni i mądrości w życiu każdego dorosłego, a także 30 wskazówek do stania się prawdziwie dojrzałym człowiekiem; Między życiem a śmiercią. Człowiek uzależniony, czyli książka ks. Marka Dziewieckiego popularyzująca wiedzę terapeutyczno-profilaktyczną o przyczynach wszelkich uzależnień i sposobach na radzenie sobie z nimi; czy też seria Ja człowiek, będąca cyklem religijnych publikacji, omawiających rolę komunikacji, emocji czy też miłości w codzienności człowieka wiary. Do innych ciekawszych pozycji autorstwa ks. Marka Dziewieckiego, na które naprawdę należy zwrócić szczególną uwagę, należy niewątpliwie publikacja Koniec wymówek! Trenuj z Jezusem ciało i ducha — religijny przewodnik wydany w postaci programu sportowo-dietetycznego, który ma za zadanie zachęcać swoich odbiorców do równoczesnego dbania o kondycję ciała i duszy. Radomski kapłan, prowadząc bardzo aktywny i intensywny tryb życia, a także będąc po godzinach hobbystycznym kolarzem szosowym, w bardzo przystępny i jasny sposób dzieli się swoim sportowym doświadczeniem, wskazując przy tym postać Jezusa jako najlepszego trenera personalnego wszech czasów. Recenzenci tego wyjątkowego słuchowiska podkreślają przede wszystkim, że publikacja Marka Dziewieckiego, oprócz bycia doskonałą i zabawną rozrywką, niesie również ogromne przesłanie, pokazując przy tym zupełnie inny sposób patrzenia na swoje ciało.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 47 książek, których autorem jest: ks. Marek Dziewiecki. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, poezje, cytaty, aforyzmy, poradniki, Religie i mitologie, Nauki humanistyczne, poradniki, religie, poezja.

Na książki autora ks. Marek Dziewiecki mamy rabaty sięgające do 49%.
... ...
Zobacz więcej produktów