Gra This War of Mine: The Board Game Wersja angielska - gra planszowa GALAKTA | Sklep Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gra This War of Mine: The Board Game GALAKTA

Wersja angielska

 • Promocja
  image-promocja

gry / zabawki

 • GALAKTA
 • Wysyłka 24h + czas dostawy
  Wyślemy jeszcze dziś!

Gra This War of Mine: The Board Game, Wersja angielska - opis produktu:

Miasto jest oblężone. Brakuje wody, jedzenia, leków i innych podstawowych artykułów. Każdy dzień to walka o przetrwanie. Moralność schodzi na dalszy plan - instynkty zaczynają brać górę. W opuszczonych ruinach budynków możesz znaleźć jakieś przydatne pozostałości, ale wyprawa na ulice miasta zawsze wiąże się z ryzykiem. A jeśli spotkasz żołnierzy? Albo inną zdesperowaną grupę? Jak się zachowasz?Tak właśnie wygląda This War of Mine: Gra planszowa - gra na podstawie bestsellerowej gry komputerowej 11 bit studios, w niczym nieprzypominająca tego, co znacie z innych planszówek. Każda runda to nie tylko walka o przetrwanie i zarządzanie elementarnymi zasobami. To także trudne moralne wybory, których będziecie dokonywać na każdym kroku. Obrabujecie napotkaną rodzinę z ostatnich zapasów? A może zabierzecie im tylko część lub nawet wspomożecie swoimi? Każdy wybór ma swoje konsekwencje, które mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie.

This War of Mine: Gra planszowa to zupełnie nowe podejście do rozgrywki. Dzięki systemowi Open&Play możecie rozpocząć grę od razu po wyjęciu jej z pudełka i rozłożeniu na stole. Nie znaczy to, że mechanika jest nieistotna - to gra została przygotowana tak, aby wszystko było intuicyjne i zrozumiałe nawet przy pierwszym podejściu. W trakcie tury będziecie wspólnie decydowali o losach Waszych postaci - czy ukryjecie się w ruinach i przymierając głodem spróbujecie znaleźć coś przydatnego w zgliszczach, czy też ostrożnie wyjdziecie na ulice, żeby poszukać jedzenia lub pomocy? A może ktoś spróbuje choć trochę poprawić warunki i zmontuje ze starych desek drzwi lub łóżko? Jest wiele możliwości, a każda znacząco wpływa na grę i toczącą się opowieść.Osią gry jest Księga Skryptów - ponad 1900 opowieści, które sprawią, że żadna gra nie będzie taka sama. W czasie rozgrywki na pewno zdarzy się, że zostaniecie odesłani do Księgi Skryptów. Znaleźliście podejrzaną piwnicę? Spotkaliście rannego żołnierza? Natknęliście się na opuszczony hotel? Skonsultujcie się z odpowiednim skryptem, żeby zobaczyć, jak przebiegnie wydarzenie. Co więcej skrypty nie są zwykłymi opisami - zazwyczaj będziecie jeszcze musieli dokonać wyboru - przeszukacie piwnicę, czy odejdziecie, bo spodziewacie się zasadzki? Pomożecie żołnierzowi, czy haniebnie wykorzystacie sytuację, a może po prostu miniecie go bez cienia współczucia? Każdy wybór ma swoje konsekwencje.

Wojna nadchodzi, ale nie jesteś na nią gotowy. Czy zdołasz przetrwać w trudnych warunkach oblężonego miasta? Jak potoczą się losy Twoje i Twoich towarzyszy? Dacie się ponieść instynktom czy zachowacie człowieczeństwo? This War of Mine: Gra planszowa przyniesie jedne z najtrudniejszych dylematów w Twoim życiu - w drugiej połowie roku sprawdzisz, co naprawdę oznacza słowo `przetrwać`.

Uwaga! Gra przeznaczona jest wyłącznie dla graczy pełnoletnich!

Gra wydana w języku angielskim.

Zawartość pudełka:

pamiętnik
książka skryptów
broszura ze scenariuszami
broszura zapisu
plansza
4 plastikowe dyski
12 plastikowych figurek
4 plastikowe kości
200 kart (63x88 mm)
186 żetonów w wypraskach
33 plastikowe znaczniki

Liczba graczy: 1 - 6 osób
Wiek: od 18 lat
Czas gry: ok. 45 - 120 minutS
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Gra This War of Mine: The Board Game, Wersja angielska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 10 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

zwykły człowiek

ilość recenzji:37849

17-07-2021 18:06

Wspaniała gra planszowa dla 1, ewentualnie 2 graczy. Jak przetrwać w oblężonym mieście nie mając broni? Są sposoby na zwiększenie szans przeżycia. Trzeba w to grać zupełnie inaczej, niż w inne gry. Ryzyko należy ograniczyć do niezbędnego minimum. To nie gra przygodowa, gdzie losując kartę możesz liczyć na coś dobrego (choć i to się zdarza). Bardzo ciężki klimat, trudne decyzje, niepewność tego, co będzie i brak konkretnej strategii dającej pewność wygranej. Gracz musi być "elastyczny" i nie przywiązywać się do swoich "planów" przetrwania. Poza tym, czy wystarczy przetrwać za wszelką cenę, aby być wygranym? Niby tak, ale... Gra prowokuje do wielu przemyśleń i pytań. Czy strach przed śmiercią usprawiedliwia każdą podłość? Pozycja raczej dla graczy od 18 lat. Na pewno nie dla wszystkich. Dla mnie jednak ideał gry antywojennej.

Czy recenzja była pomocna?