SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Aleksander Kaczorowski - biografia

Aleksander Kaczorowski to urodzony 29 maja 1969 roku ceniony polski pisarz i biograf. Znany z umiejętności zanurzania się w życiu i twórczości postaci literatury czeskiej. 

Aleksander Kaczorowski - najważniejsze dzieła


Jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł Aleksandra Kaczorowskiego jest biografia Hrabal. Słodka apokalipsa . Ta książka ukazała się dwa lata po setnych urodzinach Bohumila Hrabala, czeskiego pisarza, którego twórczość i niekonwencjonalne życie Kaczorowski z pasją opisuje. Ta praca nie była jednak pierwszym podejściem autora do życia Hrabala. Wcześniej, w 2004 roku, ukazała się Gra w życie. Opowieść o Bohumilu Hrabalu, pierwsza polska biografia tego czeskiego autora. Inną ważną pracą Aleksandra Kaczorowskiego jest biografia Ota Pavel. Pod powierzchnią. Ta książka jest pełnym wnikliwości portretem Oty Pavla, syna czeskiego Żyda dotkniętego traumą Holocaustu, powojennego ideowego komunisty, a potem genialnego pisarza, który zapadł na chorobę psychiczną. Twórczość Pavla wpisała się w wielką tradycję środkowoeuropejskiej literatury żydowskiej, obok takich twórców jak Franz Kafka czy Max Brod.

Aleksander Kaczorowski - nagrody i wyróżnienia


Biografia Oty Pavla przyniosła Kaczorowskiemu Górnośląską Nagrodę Literacką Juliusz, co potwierdza jego umiejętność tworzenia wnikliwych i sugestywnych portretów swoich biografowanych. Polski pisarz był również nominowany do Nagrody Literackiej Nike czy Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Dzieła pisarza są cenione zarówno za dokładność historyczną, jak i za sposób ukazywania, w jaki sposób wielkie wydarzenia wpływały na życie poszczególnych ludzi.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 16 książek, których autorem jest: Aleksander Kaczorowski. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: poezje, cytaty, aforyzmy, biografie i wspomnienia, literatura faktu, publicystyka, ezoteryka i parapsychologia, nagrody literackie, biografie, wspomnienia, literatura faktu i reportaż, Książki na prezent 🎁, książki na wakacje, bestsellery, nagrody literackie, Znak, Książka Roku 2023.

Na książki autora Aleksander Kaczorowski mamy rabaty sięgające do 36%.
... ...