SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Historia klasa 1 liceum

Mówią, że historia lubi się powtarzać. Dlatego od najmłodszych lat każdy człowiek zdobywa wiedzę o dawnych dziejach. Nie inaczej jest w klasie 1 liceum. Historia to jeden z obowiązkowych przedmiotów dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Nawet, jeżeli wybrałeś klasę o profilu ścisłym, będziesz musiał na niego uczęszczać. Nie przejmuj się – dzięki nowoczesnym książkom do historii dla klasy 1 liceum nauka pójdzie jak z płatka!

Historia liceum klasa 1 – książki

Zanim rozpoczniesz naukę historii w liceum, klasie 1, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie książki. W Gandalfie znajdziesz wszystkie niezbędne pozycje, wybrane przez Twojego nauczyciela. Oferujemy nowoczesne publikacje największych polskich wydawnictw edukacyjnych. Nowoczesne podręczniki do historii liceum klasa 1. Z przejrzystym układem treści, fotografiami, ciekawymi infografikami i czytelnymi tabelami oraz wykresami. Warto zaopatrzyć się także w atlas historyczny, zawierający mapy prezentujące istotne wydarzenia i procesy polityczne.

Historia 1 technikum – o czym będziesz się uczyć?

Według podstawy programowej historia w 1 technikum to wyprawa do starożytności i średniowiecza. Na początku poznasz pradzieje i historię starożytnego Wschodu, starożytne Grecję i Rzym. Następnie odbędziesz fascynującą podróż do Bizancjum i świata islamu. Później nauczyciel historii 1 technikum przejdzie do omawiania średniowiecza. Zdobędziesz wiedzę na temat krucjat, realiów społeczno-gospodarczych, Polsce w okresie wczesnopiastowskim oraz rozbicia dzielnicowego. Nauka zakończy się na upadku cesarstwa bizantyjskiego.

Historia klasa 1 technikum – przygotowanie do matury

Twoja wymarzona uczelnia podczas rekrutacji bierze pod uwagę historię? Klasa 1 technikum to dobry moment, by podjąć pierwsze kroki w celu przygotowania się do matury. Niezależnie od tego, czy wybrałeś zakres podstawowy, czy rozszerzony, koniecznie sięgnij po maturalne karty pracy. Na bieżąco utrwalając wiedzę, a także oswajając się z zadaniami testowymi zagwarantujesz sobie sukces na egzaminie! Do nauki przydadzą Ci się też tablice historyczne, prezentujące najważniejsze zagadnienia i daty.

Historia 1 liceum – dlaczego warto się jej uczyć?

Przede wszystkim dlatego, że historia jest nauczycielką życia. Pomaga zrozumieć, gdzie byliśmy i przewidywać, dokąd zmierzamy. Daje wgląd w życie naszych przodków. Spojrzenie wstecz pozwala lepiej rozumieć współczesną politykę i pomaga w podejmowaniu decyzji – z korzyścią dla przyszłości naszego gatunku. Potrzebujesz mentora? Inspiracji do następnego projektu? Historia jest ich pełna. Na wyciągnięcie ręki masz dostęp do całej biblioteki największych mentorów w dziejach. Ludzi, którzy stanęli w obronie tego, w co wierzą, którzy zaryzykowali życie, aby dokonać monumentalnych zmian na świecie. Już na historii w 1 liceum przekonasz się, że wszystko jest możliwe. Studiowanie tej dziedziny wiedzy pozwoli Ci także lepiej wczuć się w sytuację przeszłego pokolenia, np. Twoich dziadków. Na koniec, historia przypomina również, że każdy człowiek spędza na Ziemi tylko krótką chwilę. A jedynym powodem, dla którego żyjesz jest to, że Twoi przodkowie przetrwali różne zawieruchy. Wojny, plagi, klęski żywiołowe. Fakt, że tu jesteś, jest cudem historycznym.


... ...
liceum i technikum
klasa 1
historia