Historia 1. Podręcznik dla liceum i technikum, zakres rozszerzony - Michał Tymowski, Włodzimierz Lengauer, Katarzyna Zielińska, Jolanta Choińska-Mika WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne -
Ulubione
Kategorie

Historia 1. Podręcznik dla liceum i technikum, zakres rozszerzony

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

Historia 1. Podręcznik dla liceum i technikum, zakres rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Nowa seria podręczników do historii dla liceum i technikum do zakresu rozszerzonego. Klasa 1.

Podręcznik pozwalający nauczycielowi zaprosić i zaangażować uczniów w podróż do przeszłości. Nowoczesna forma publikacji, zawierająca nie tylko treści z tekstami źródłowymi, ale też innowacyjne elementy, takie jak mapy, infografiki, diagramy, daje nauczycielowi swobodę w realizacji materiału z uczniami.

Materiał nauczania w podręczniku został uporządkowany chronologicznie. W każdym podręczniku zostały wyodrębnione działy. Każdy dział obejmuje zamknięty okres z historii powszechnej lub Polski albo zintegrowane treści z historii powszechnej i Polski (w zależności od specyfiki omawianej epoki). W ramach działów wyodrębnione zostały tematy, które nauczyciel może realizować na jednej lub kilku godzinach lekcyjnych (w zależności od przydziału godzin zakresu rozszerzonego w danej klasie). Każdy dział kończy ćwiczeniowy materiał powtórzeniowy. Liczne, zróżnicowane polecenia służą kształceniu umiejętności wskazanych w celach ogólnych podstawy programowej, w tym umiejętności analizy tekstów źródłowych, źródeł ikonograficznych oraz materiałów kartograficznych.

Dodatkowo podręcznik dla kl. 1 rozpoczyna rozdział, w którym zostały wprowadzone (lub przypomniane ze szkoły podstawowej): najważniejsze pojęcia dotyczące nauk historycznych, informacje odnoszące się do periodyzacji dziejów, rodzajów źródeł historycznych i ich krytycznej analizy.

Ponadto omówienie każdej epoki historycznej poprzedza rozdział źródłoznawczy prezentujący specyfikę źródeł historycznych do danego okresu dziejów.

Mapy:
Nowe, czytelne (ograniczono nasycenie informacjami do koniecznego minimum), mapy odwzorowują rzeźbę terenu.
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Podręcznik
 • Historia 1. Podręcznik dla liceum i technikum, zakres rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum
5/5 ( 1 ocena )
  5
  1
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Stanisław Hryshchenko

 • 7-09-2019
 • 13:32

Fajny duży podręcznik zawiera mnóstwo informacji!

Czy recenzja była pomocna?