SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Biologia klasa 1 liceum

Każdy człowiek powinien posiąść wiedzę o budowie i funkcjonowaniu własnego organizmu. Pierwsze informacje na ten temat zdobywa już w przedszkolu, a z biegiem lat poznaje samego siebie coraz lepiej. Najdłuższa ‘przygoda’ z ludzkim organizmem rozpoczyna się w klasie 1 liceum. Biologia w szkole ponadpodstawowej rozpoczyna się od chemizmu życia, prowadzi uczniów przez budowę komórek, fizjologię, aż po genetykę. Licealiści zdobywają też wiedzę z zakresu biotechnologii, ewolucji, ekologii i różnorodności biologicznej. Brzmi strasznie? Na szczęście dzięki nowoczesnym podręcznikom nauka biologii w klasie 1 liceum staje się szalenie interesująca.  

Biologia 1 liceum – sięgnij po nowoczesne podręczniki!

Czy pamiętasz serial Było sobie życie? Fascynujące pojedynki białych krwinek i zarazków? O popularności tej produkcji decydowała z pewnością fabuła, ale też obraz. W nauczaniu biologii ma on kluczowe znaczenie – trudno wyobrazić sobie, jak mogą wyglądać komórki czy narząd wzroku. Dlatego nowoczesne podręczniki do biologii 1 liceum zawierają mnóstwo zdjęć, ilustracji i infografik, które ułatwiają zrozumienie trudnych zagadnień. Sklep Gandalf oferuje książki zgodne z nową podstawą programową, zawierające najbardziej aktualne treści. Współpracujemy z największymi wydawcami: Operonem, WSiP, Nową Erą, PWN-em i in. U nas znajdziesz wszystkie podręczniki do biologii 1 liceum wymagane w Twojej szkole!

Biologia klasa 1 liceum zakres podstawowy

Każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej uczęszcza na lekcje biologii od klasy 1 liceum. Zakres podstawowy obowiązuje każdego, niezależnie do tego, czy wybrał klasę o profilu humanistycznym, czy matematyczno-fizycznym. Uczniowie nie tylko dowiadują się, jak zbudowane jest ich ciało i jak funkcjonuje, ale poznają także relacje między różnymi organizmami, a także organizmami i środowiskiem. Przygotowują się do samodzielnego rozwiązywania problemów badawczych, uczą się analizować wyniki i formułować wnioski. Planujesz zdawać maturę z biologii w zakresie podstawowym? Klasa 1 liceum to dobry moment byś rozpoczął przygotowania. Wbrew pozorom czasu nie jest tak wiele. Od samego początku warto rozwiązywać maturalne karty pracy, dzięki którym oswoisz się z egzaminacyjnymi zadaniami.

Biologia rozszerzona klasa 1 liceum

Postanowiłeś zgłębiać tajniki biologii na poziomie rozszerzonym? Świetnie! W szkole średniej dowiesz się wiele o zjawiskach i procesach biologicznych, relacjach między organizmami oraz organizmami a środowiskiem. Poznasz zjawiska i procesy, które wpływają na różnorodność biologiczną. Nauczysz się, jak racjonalnie gospodarować zasobami przyrody oraz reagować na zmiany środowiskowe. Biologia rozszerzona w klasie 1 liceum umożliwi Ci też poznawanie technik laboratoryjnych, a także przeprowadzanie doświadczeń. Pamiętaj, że jak najwcześniej warto zacząć też przygotowania do matury. Dowiesz się, z jakimi zadaniami będziesz musiał się zmierzyć i jak najlepiej je rozwiązywać. Dzięki temu unikniesz stresu na egzaminie. Koniecznie sięgnij po maturalne karty pracy z biologii rozszerzonej dla klasy 1 liceum.

Biologia 1 technikum – jak skutecznie się uczyć?

Niektórzy uczniowie uważają biologię za trudną, ale wcale nie musi tak być. Podobnie jak w przypadku matematyki i kilku innych przedmiotów, nauka biologii jest procesem kumulatywnym. Zanim zrozumiesz bardziej złożone koncepcje i procesy, musisz opanować podstawy. Najważniejsze w przypadku biologii w 1 technikum jest regularne uczęszczanie na zajęcia i bycie do nich przygotowanym. To, czego nauczysz się na początku, ma kluczowe znaczenie w zrozumieniu zagadnień w kolejnych latach. Przed lekcją przypomnij sobie ostatni temat i odrób pracę domową. W notatkach wykorzystuj rysunki i schematy, które ułatwią Ci zapamiętanie nawet najbardziej wymagających procesów biologicznych.  

Biologia technikum 1 klasa – jak efektywnie korzystać z podręcznika?

Czytanie podręcznika do biologii w 1 klasie technikum wymaga czegoś więcej niż przekartkowanie rozdziału. Odnoszący sukcesy uczniowie studiują książki z ołówkiem i notatnikiem w ręku. Zapisują najważniejsze terminy i nowe słowa. Po przeczytaniu definicji opisują ją sobie własnymi słowami. Przerysowują także diagramy i rysunki, dzięki czemu łatwiej im je zrozumieć, a później odtworzyć.


... ...
liceum i technikum
klasa 1
biologia