SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Chemia klasa 1 liceum

Choć z tym przedmiotem uczniowie mają styczność już w szkole podstawowej, bardziej poważne zagadnienia pojawiają się w 1 klasie liceum. Chemia i jej świat nie zawsze wywołuje jednak pozytywne uczucia. Wielu uczniów czuje się całkowicie zagubionych, a zrozumienie podstawowych pojęć przysparza trudność. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne podręczniki, zeszyty ćwiczeń i zbiory zadań. Dzięki nim na lekcjach chemii w klasie 1 liceum z łatwością odnajdziesz się w świecie cząstek, substancji chemicznych, pierwiastków, wzorów i równań.  

Podręczniki chemia 1 liceum

W sklepie Gandalf znajdziesz nowoczesne podręczniki do chemii do 1 liceum, najchętniej wybierane przez nauczycieli. Uporządkowane treści, atrakcyjne infografiki oraz zdjęcia ułatwiają zrozumienie nawet najtrudniejszych zagadnień. Dokładne opisy doświadczeń chemicznych, opatrzone wnioskami i obserwacjami rozwijają umiejętności ich projektowania oraz analizowania. Nauka z takich książek do chemii 1 liceum jest czystą przyjemnością! W ofercie Gandalfa czekają na Ciebie najlepsze podręczniki, zeszyty ćwiczeń i zbiory zadań najbardziej znanych polskich wydawnictw edukacyjnych: Nowej Ery, WSiP, Oficyny Edukacyjnej Pazdro, PWN, Operonu i innych.  

Chemia 1 klasa liceum – zakres podstawowy

Atomy i cząsteczki, wiązania chemiczne, kinetyka, roztwory, reakcje, związki nieorganiczne i organiczne, utlenianie, elektrochemia, metale, elementy ochrony środowiska – o tym wszystkim uczyć się będziesz na chemii 1 klasie liceum. Zakres podstawowy obowiązuje wszystkich uczniów szkół średnich. Planujesz zdawać maturę z tego przedmiotu? Przygotowania do egzaminu rozpocznij jak najwcześniej, już w 1 klasie liceum. Chemię pomogą Ci przyswoić maturalne karty pracy i zbiory zadań. Dzięki nim oswoisz się z formułą arkusza i unikniesz stresu, gdy już zakwitną kasztany.

Chemia rozszerzona 1 klasa liceum

Świat chemii jest niezwykle fascynujący. Nic dziwnego, że wielu uczniów decyduje się eksplorować go bardziej niż na poziomie podstawowym. Chemię rozszerzoną od 1 klasy liceum zwykle wybierają osoby, które planują studiować na kierunkach przyrodniczych, np. medycynę, chemię, farmację, biotechnologię i pokrewne. W szkole średniej nacisk kładzie się przede wszystkim na rozwój naukowego myślenia. Uczniowie projektują i przeprowadzają doświadczenia, a także uczą się interpretować ich wyniki i formułować wnioski. Już w 1 klasie liceum na chemii rozszerzonej uczniowie przygotowują się do matury, a także dalszej edukacji i pracy. Pomagają im w tym innowacyjne książki, dostępne w księgarni Gandalf.

Chemia 1 technikum – jak skutecznie się uczyć?

Nauka chemii w 1 technikum często wywołuje u uczniów pewien stres. Na szczęście dzięki kilku prostym zasadom nauka staje się łatwiejsza. Przede wszystkim przed każdą lekcją przeczytaj w podręczniku temat, który będzie na niej omawiany. Dzięki temu będziesz w stanie śledzić i rozumieć, czego właściwie się uczysz. Masz także szansę, by zadawać pytania. I wreszcie, czas w klasie jest efektywniej wykorzystywany na naukę. Gdy rozpoczynasz chemię 1 technikum, najpierw skup się na zrozumieniu podstawowych pojęć. Dopiero wówczas możesz poświęcić czas na zapamiętanie szczegółów. Gdy opanujesz podstawy, łatwiej będzie przyswoić inne zagadnienia.

Chemia klasa 1 technikum – korzystaj z podręcznika efektywnie!

Regularne uczęszczanie na zajęcia i uważanie na nich jest ważne, ale to nie wystarczy. Jeśli chodzi o naukę chemii w klasie 1 technikum, ważna jest też samodzielna praca z podręcznikiem. Warto podczas lektury robić notatki, które pogłębiają zrozumienie omawianych pojęć. Wzory i równania, które sobie zapiszesz będą łatwiejsze do zapamiętania, a potem przywołania na klasówce czy maturze. Ponadto robienie dobrych notatek i ich przeglądanie pomoże ci ustalić, z jakimi zagadnieniami masz problem. Podczas pracy ze zbiorem zadań do chemii dla klasy 1 technikum nie patrz na klucz odpowiedzi, chyba że całkowicie nie potrafisz poradzić sobie z danym ćwiczeniem.  


... ...
liceum i technikum
klasa 1
chemia
Zobacz więcej produktów