Historia 1. Podręcznik dla liceum i technikum, zakres podstawowy / Krzysztof Wiśniewski, Radosław Lolo, Michał Faszcza WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne | Podręczniki w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Historia 1. Podręcznik dla liceum i technikum, zakres podstawowy

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

Historia 1. Podręcznik dla liceum i technikum, zakres podstawowy, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Nowa seria podręczników do historii dla liceum i technikum do zakresu podstawowego. Klasa 1.

Podręcznik pozwalający nauczycielowi zaprosić i zaangażować uczniów w podróż do przeszłości. Nowoczesna forma publikacji, zawierająca nie tylko treści z tekstami źródłowymi, ale też innowacyjne elementy, takie jak mapy, infografiki, diagramy, daje nauczycielowi swobodę w realizacji materiału z uczniami.

Materiał nauczania w podręczniku został uporządkowany chronologicznie. W podręczniku zostały wyodrębnione działy. Każdy dział obejmuje zamknięty okres z historii powszechnej lub Polski albo zintegrowane treści z historii powszechnej i Polski (w zależności od specyfiki omawianej epoki). W ramach działów wyodrębnione zostały tematy, z których każdy odpowiada jednej jednostce lekcyjnej. Każdy dział kończy lekcja powtórzeniowa. Liczne polecenia towarzyszące różnym elementom podręcznika służą kształceniu umiejętności wskazanych w celach ogólnych podstawy programowej.

Dodatkowo podręcznik dla klasy 1 rozpoczyna temat, w którym zostały wprowadzone (lub przypomniane ze szkoły podstawowej) najważniejsze pojęcia dotyczące nauk historycznych, informacje odnoszące się do periodyzacji dziejów, rodzajów źródeł historycznych i ich interpretacji oraz różnych sposobów pozyskiwania i krytycznej analizy informacji.
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Podręcznik
 • Historia 1. Podręcznik dla liceum i technikum, zakres podstawowy, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum
2.8/5 ( 11 ocen )
  5
  4
  4
  0
  3
  2
  2
  0
  1
  5

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Historia 1. Część 2. Zakres rozszerzony. Podręcznik.

 • Nowa seria podręczników do historii dla liceum i technikum do zakresu rozszerzonego. Klasa 1. Podręcznik pozwalający nauczycielowi zaprosić i zaangażować uczniów w podróż do przeszłości. Nowoczesna forma publikacji, zawierająca nie tylko treści z tekstami źródłowymi, ale też innowacyjne...

 • Podręcznik Historia i społeczeństwo. Swojskość i obcość przedstawia narodziny cywilizacji grecko-rzymskiej oraz kontakty Greków i Rzymian z ludami uznawanymi przez nich za barbarzyńskie. Uczeń dowie się także, jak w okresie średniowiecza `swoich` i `obcych` postrzegali mieszkańcy Europy, a jak...