SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

WOS klasa 1 liceum

Z wiedzą o społeczeństwie miałeś już styczność w szkole podstawowej. W szkole średniej będziesz kontynuować ten przedmiot na wybranym poziomie – podstawowym lub rozszerzonym. Wzmacniać swoją obywatelską postawę, społeczne i kognitywne kompetencje. Pomagać będą Ci w tym wysokiej jakości książki do WOSu dla 1 liceum. Sprawdź ofertę Gandalfa i kup wszystkie niezbędne pomoce naukowe w świetnej cenie!

WOS 1 technikum – czego się spodziewać?

Jak już zapewne wiesz, wiedza o społeczeństwie to interdyscyplinarny przedmiot. Korzysta z dorobku socjologii, prawa, politologii, administracji, psychologii, nauk o mediach, komunikacji społecznej, etnologii i kulturoznawstwa. WOS 1 technikum będzie korespondował z innymi obowiązkowymi przedmiotami – językiem polskim, historią, geografią, podstawami przedsiębiorczości i edukacją dla bezpieczeństwa.

WOS 1 klasa liceum – poziom podstawowy

Podstawa programowa przewiduje, że na lekcjach WOS od 1 klasy liceum będziesz zdobywać wiedzę o człowieku, jego prawach i ich ochronie. Lekcje będą traktować też o społeczeństwie, przede wszystkim obywatelskim. Poznają organy władzy publicznej w Rzeczpospolitej Polskiej, jej system prawny oraz problemy polityki publicznej. Nie zabraknie też informacji o współczesnych stosunkach międzynarodowych.

WOS 1 liceum – poziom rozszerzony

Jeśli wybrałeś w klasie 1 liceum WOS na poziomie rozszerzonym, czeka Cię także nauka o różnorodności kulturowej, strukturze społecznej i problemach społecznych, etnicznych aspektach życia społecznego. Będą lekcje o państwie, myśli politycznej i demokratyzacji, kulturze politycznej, rywalizacji o władzę, modelach jej sprawowania, władzy w Rzeczpospolitej Polskiej, a także kontroli władzy. Dowiesz się także, czym jest ład międzynarodowy, integracja europejska i jak prowadzona jest polska polityka zagraniczna.

Podręcznik WOS 1 liceum

W sklepie Gandalf znajdziesz szeroką ofertę podręczników WOS 1 liceum. Wszystkie publikacje zawierają aktualne treści, zgodne z obowiązującą podstawą programową. Oferujemy publikacje wydawnictw Nowa Era, Operon czy Civitas. Dostępne u nas podręczniki WOS 1 liceum umożliwiają kształcenie na poziomach podstawowym i rozszerzonym. Nowoczesne książki, pełne interesujących infografik, zdjęć, czytelnych wykresów i tabel, pozwolą Ci w z łatwością przyswoić najważniejsze zagadnienia z tego przedmiotu.

Książka do WOSu 1 liceum – matura

Oprócz podręczników, proponujemy także książki do WOSu 1 liceum, które pomogą Ci przygotować się do matury. Choć egzamin wydaje się jeszcze czymś bardzo odległym, cztery lata miną szybciej niż myślisz. Dlatego naukę warto zacząć już w 1 liceum. Książką do WOSu, po którą powinieneś sięgnąć, są maturalne karty pracy. Pozwolą Ci one oswoić się z formułą egzaminu. Rozwiązując zadania nauczysz się pracować z tekstami źródłowymi, statystykami czy rysunkami satyrycznymi. Ponadto na bieżąco będziesz utrwalać zdobywaną na lekcjach wiedzę.


... ...
liceum i technikum
klasa 1
wiedza o społeczeństwie