SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Podręcznik historia 1 technikum

Młodzież, która po wakacjach wybiera się do liceum lub technikum, ukończyła w czerwcu ósmą klasę szkoły podstawowej. Wśród tych 15-latków nie ma już absolwentów gimnazjów. Tym samym mamy więc finał wprowadzonej kilka lat temu reformy oświaty, likwidującej gimnazja i przywracającej 8-klasowe podstawówki. Inną z konsekwencji reformy jest opracowanie nowej podstawy programowej i nowych podręczników do wszystkich przedmiotów, jakich będą się uczyć absolwenci liceów i techników po szkole podstawowej. Dotyczy to także historii w klasie 1 liceum i podręczników do niej dedykowanych.

Jak teraz wygląda podręcznik do historii klasa 1 liceum?

Swoje propozycje przedstawiło w tej kwestii kilka wydawnictw, oferując książki i karty ćwiczeń do historii. Część oficyn proponuje po dwa podręczniki do historii, różniące się zakresem materiału. Młodzież ucząca się w klasach o profilach ścisłych będzie przerabiała książkę do historii obejmującą zakres podstawowy. Z kolei młodzież, która wybrała klasy humanistyczne, zasiądzie do ławek z podręcznikiem do historii obejmującym rozszerzoną ilość zagadnień. Podstawowa książka do historii 1 liceum to jednocześnie książka do historii 1 technikum. Oznacza to, że mogą z niej korzystać i licealiści, i technicy. Obie grupy uczniów mają do przerobienia ten sam materiał.

Książka do historii technikum klasa 1 jest identyczna dla liceum

Podręcznik historia 1 technikum w zakresie podstawowym obejmuje takie zagadnienia jak: początki cywilizacji, starożytna Grecja i starożytny Rzym, wczesne średniowiecze – do końca X wieku, średniowiecze wieków XI-XIII oraz koniec średniowiecza (wiek XIV i do połowy XV). W prosty sposób, posiłkując się wieloma ilustracjami, infografikami, rysunkami, wykresami i mapami, autorzy tych podręczników w przystępny sposób przekazują uczniom najważniejsze fakty z historii Polski i świata.

Historia klasa 1 liceum podręcznik – wersja poszerzona

Dedykowana jest w szczególności klasom o profilach humanistycznych. Pogłębione zagadnienia z tożsamych działów historycznych, jak w wersji podstawowej, przygotowują uczniów do matury z historii. Z pomocą takiej książki młodzi ludzie uczą się pracować z tekstami źródłowymi czy mapami. Zawierająca rozszerzony zakres materiału książka do historii technikum klasa 1 jest identyczna jak ta dedykowana licealistom. Inne podręczniki muszą natomiast kupić rodzice, których dzieci po szkole podstawowej wybrali kształcenie kierunkowe, czyli szkołę branżową.

Książka do historii 1 liceum wymaga uzupełnienia

Jeśli masz już na oku odpowiedni podręcznik do historii klasa 1 liceum, musisz dokupić do niego zeszyt ćwiczeń, nazywany powszechnie kartami pracy. On również może występować zarówno w wersji podstawowej jak i rozszerzonej. Maturalne karty pracy to oczywiście propozycja dla młodzieży, która bierze pod uwagę zdawanie egzaminu dojrzałości z historii. Poszczególne karty odnoszą się do danego rozdziału z książki do historii 1 liceum i pomagają utrwalić nabytą wiedzę.

Nie tylko książka do historii 1 technikum. Pamiętaj o atlasie!

Obok kart pracy młodzież chętnie sięga też po atlasy historyczne. Ich częścią są mapy ważnych wydarzeń gospodarczych, kulturowych, społecznych i politycznych w historii Polski i świata. Nie lada gratką dla miłośników historii będą plany bitew, które również możemy w takim atlasie znaleźć. Jeśli masz już wybrany podręcznik do historii klasa 1 liceum, karty pracy i mapę, warto uzupełnić szkolną wyprawkę w pozostałe książki i ćwiczenia. Poproś też dziecko, aby sprawdziło, czy ma dobry plecak, piórnik i odpowiednią ilość zeszytów. Wszystko jest? Może śmiało ruszać we wrześniu do szkoły.


... ...
liceum i technikum
klasa 1
historia