SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Język polski 1 liceum

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają! – pisał Mikołaj Rej. Rzeczywiście, język polski to jeden z najważniejszych przedmiotów szkolnych. Uczniowie uczą się poprawnie posługiwać ojczystą mową, poznają też najważniejsze dzieła polskiej, europejskiej i światowej literatury. Język polski w 1 liceum to również pierwszy krok na długiej drodze przygotowań do egzaminu maturalnego. W sklepie Gandalf.com.pl znajdziesz publikacje, które bez wątpienia pomogą Ci opanować najważniejsze zagadnienia.

Język polski 1 technikum – cele kształcenia

Zajęcia z polskiego w szkole ponadpodstawowej to utrwalanie, poszerzanie, a także doskonalenie wiedzy i umiejętności, które uczniowie zdobyli w podstawówce. Nauczanie odbywa się w czterech obszarach: literackim i kulturowym, językowym, tworzenia wypowiedzi oraz samokształcenia. Uczniowie mają kontakt z wartościową literaturą, co otwiera ich na nowe doświadczenia i skłania do refleksji. Uczą się także świadomie posługiwać językiem polskim. 1 technikum to początek przygody z różnymi formami wypowiedzi ustnych i pisemnych. Poszerzanie zasobu słów, wiedzy o gramatyce, stylistyce, ortografii i interpunkcji. Na języku polskim w klasie 1 technikum odchodzi się od nauczania encyklopedycznego na rzecz rozumienia. Uczniowie zachęcani są też do krytycznych analiz, poznają rolę mediów i uczą się świadomie z nich korzystać.

Język polski klasa 1 technikum – podręczniki

W nauczaniu języka polskiego w 1 technikum pomagają podręczniki. W Gandalfie znajdziesz publikacje zgodne z najnowszą podstawą programową. Nowoczesne książki, z najbardziej aktualną zawartością. Współpracujemy z najważniejszymi wydawnictwami edukacyjnymi w Polsce, takimi jak Nowa Era, WSiP, Operon, PWN, GWO. Stale rozszerzamy swoją ofertę, abyś znalazł wszystkie podręczniki do 1 technikum z języka polskiego, których potrzebujesz. Proponujemy bestsellerowe serie, takie jak Ponad słowami, Oblicza epok, Język polski. Sztuka wyrazu czy Przeszłość i dziś w najlepszych cenach! Dzięki innowacyjnym książkom w mig przyswoisz wszystkie zagadnienia na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Język polski klasa 1 liceum – nauka do matury

Już od 1 klasy liceum na języku polskim uczniowie zaczynają korzystać z kart pracy. Dzięki temu zdobywają umiejętności wymagane na egzaminie maturalnym. Utrwalają także wiedzę na temat obowiązkowych lektur. Dzięki kartom pracy na język polski w 1 liceum mogą pracować z różnymi rodzajami tekstów: popularnonaukowymi, literackimi czy ikonicznymi. Uczą się je interpretować, krytycznie rozumieć oraz tworzyć wypowiedzi. W Gandalfie znajdziesz najlepsze publikacje, które pozwolą już od pierwszych dni nauki przygotowywać się do matury. Oferujemy książki zarówno dla poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

J. polski 1 klasa liceum – lektury

Od 1 klasy liceum na j. polskim przywrócony zostaje chronologiczny układ treści. Oznacza to, że uczniowie poznają lektury szkolne w takiej kolejności, w jakiej powstawały, od starożytności, aż do współczesności. Wszystkie przewidziane w podstawie programowej książki znajdziesz w ofercie naszej księgarni. W ich rozumieniu pomogą natomiast opracowania lektur i wierszy. Omówienia, streszczenia, charakterystyki bohaterów i przedstawienie problematyki to ogromna pomoc dla każdego ucznia 1 klasy liceum. J polski w polskich szkołach to w dużej mierze wiedza o literaturze, dlatego przydadzą się też tablice. Przedstawiają najważniejsze zagadnienia, podają definicje i wyjaśniają ważne terminy – a to wszystko w prostej, czytelnej formie. Dzięki pomocom naukowym od Gandalfa żaden sprawdzian i egzamin nie będzie stanowił dla Ciebie problemu!


... ...
liceum i technikum
klasa 1
język polski
Zobacz więcej produktów