SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Geografia klasa 1 liceum

Gdzie Wielka Brytania miała swoje kolonie? Jak zbudowany jest Wszechświat? Na te i wiele innych pytań o świecie odpowiedzi uzyskasz na lekcjach geografii w liceum. 1 klasa i kolejne to kontynuacja przygody z tą dziedziną wiedzy, rozpoczęta jeszcze w podstawówce. Każdy uczeń szkoły średniej musi uczestniczyć w lekcjach geografii na poziomie podstawowym. 

Geografia klasa 1 technikum – najlepsze podręczniki

Jaki powinien być dobry podręcznik do geografii w klasie 1 technikum? Przede wszystkim zgodny z obowiązującą podstawą programową. Ponadto przystosowany do potrzeb dzisiejszych uczniów. Zamiast obszernych bloków tekstu, zawierać konkretne, najważniejsze informacje. Ponadto być atrakcyjny wizualnie – infografiki, zdjęcia, wykresy czy tabele zdecydowanie ułatwiają zrozumienie geograficznych zagadnień. Nowoczesne podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń znajdziesz w ofercie sklepu Gandalf.  Proponujemy książki do geografii kl 1 liceum, które umożliwiają kształcenie zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Geografia kl 1 liceum – atlasy

Książką, którą oprócz podręczników i zeszytów ćwiczeń musisz posiadać na geografii w 1 technikum, jest atlas. To zbiór różnych map Ziemi lub określonego regionu Ziemi, np. USA lub Europy. W atlasie znajdziesz cechy geograficzne, topografię krajobrazu i granice polityczne. Zawiera także statystyki klimatyczne, społeczne, religijne i ekonomiczne danego obszaru. Wybierz najlepszy atlas do geografii 1 liceum i miej świat zawsze pod ręką!

Geografia liceum 1 – przygotowanie do matury

Geografia brana jest pod uwagę podczas rekrutacji na wiele kierunków studiów, m.in. turystykę i rekreację, gospodarkę przestrzenną, europeistykę czy ekonomię. Jeżeli planujesz dalszą karierę w którejś z tych dziedzin, z pewnością zdecydowałeś się zdawać ten przedmiot na maturze. Niezależnie od tego, czy wybrałeś poziom podstawowy czy rozszerzony, przygotowania najlepiej rozpocząć już w 1 liceum. Geografię pomogą Ci opanować maturalne karty pracy. Dzięki nim utrwalisz wiedzę, a także zapoznasz się z zadaniami testowymi. Sukces na egzaminie gwarantowany!

Geografia 1 liceum – czego się nauczysz?

Od 1 liceum geografia jako przedmiot umożliwia uczniom poznawanie Polski i świata jako zintegrowanej całości. Udowadnia, że wszelkie zjawiska i procesy przyrodnicze, a także społeczno-ekonomiczne łączy siatka wzajemnych uwarunkowań i zależności. Na lekcjach geografii w 1 liceum i później posiądziesz wiedzę o źródłach informacji geograficznej, Wszechświecie, atmosferze, hydrosferze, litosferze, pedosferze, biosferze, podziałach politycznych i poziomach rozwoju społeczno-gospodarczego na świecie, przemianach struktur demograficznych i społecznych, gospodarce światowej, rolnictwie, leśnictwie i rybactwie, przemyśle, usługach, zależności człowiek-środowisko, zróżnicowaniu środowiska przyrodniczego, społeczeństwie u gospodarce Polski, a także gospodarce morskiej.

Geografia 1 technikum – dlaczego warto się jej uczyć?

Oczywiście nie tylko dlatego, żeby być mądrzejszym. Znajomość geografii pozwala umieścić bieżące wydarzenia w konkretnym kontekście. Ta dziedzina wiedzy pomoże Ci także opanować historię. W końcu kształtuje ona jej bieg. Jak potoczyłyby się losy II wojny światowej, gdyby nie rosyjska zima? Uczenie się geografii od 1 technikum przyczyni się także do rozwoju myślenia przestrzennego. Bez podstawowej znajomości świata trudno także planować podróże. Na lekcjach poznasz i docenisz niesamowitą różnorodność kultur na całym świecie. Dziedzina ta pozwala też lepiej zrozumieć miejsce, w którym żyjesz. Ludzie osiedlają się w konkretnych miejscach ze względu na warunki przyrodnicze. Na sam koniec – nauka geografii w 1 technikum to przygotowanie na przyszłość. Aspekty geograficzne kierują ważnymi decyzjami każdego dnia: od architektury, przez politykę, po biznes.


... ...
liceum i technikum
klasa 1
geografia