SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Fizyka liceum klasa 1

Gdyby nie jabłko, które – jak głosi legenda – spadło na głowę Isaakowi Newtonowi, być może nie znalibyśmy dziś pojęcia ‘grawitacja’. Wiele fizycznych odkryć to dzieło czystego przypadku. Prawa fizyki towarzyszą Ci każdego dnia, nawet jeśli jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy. Część z nich poznałeś już w szkole podstawowej. Teraz przyszedł czas, by jeszcze lepiej przyjrzeć się otaczającemu Cię światu. Nie martw się – fizyka w klasie 1 liceum nie jest taka straszna, jak ją malują!

Fizyka 1 liceum – czego się nauczysz?

Na fizyce w liceum, klasie 1 i później, dowiesz się jak wykorzystywać pojęcia i wielkości fizyczne do opisywania różnych zjawisk. Będziesz potrafił też wskazać przykłady z otaczającej Cię rzeczywistości. Wykorzystując prawa i zależności fizyczne nauczysz się też rozwiązywać różne problemy. Podczas lekcji fizyki w 1 liceum będziesz przeprowadzać doświadczenia, a następnie wyciągać wnioski na podstawie ich wyników. Czeka Cię także analiza materiałów źródłowych. Przez 4 lata nauki w szkole średniej poznasz mechanikę, grawitację, drgania, termodynamikę, elektrostatykę, prąd elektryczny, magnetyzm, fale i optykę oraz fizykę atomową i jądrową.

Fizyka klasa 1 liceum – podręczniki

Naukę tego przedmiotu ułatwią Ci nowoczesne podręczniki. W Gandalfie znajdziesz książki do fizyki klasa 1 liceum zgodne z najnowszą podstawą programową i umożliwiające kształcenie na poziomach podstawowym i rozszerzonym. Dzięki kolorowym infografikom, zdjęciom, szczegółowym opisom doświadczeń i licznym odwołaniom do życia codziennego, łatwiej przyswoić trudne zagadnienia. W ofercie znajdziesz podręczniki, zbiory zadań i zeszyty ćwiczeń do fizyki klasy 1 liceum, wydawane przez największe oficyny edukacyjne w Polsce, takie jak Nowa Era, Operon, WSiP czy PWN.

Fizyka 1 technikum – przygotowanie do matury

Zafascynował Cię świat fizyki? Chcesz zdawać maturę z tego przedmiotu? Niezależnie od wybranego przez Ciebie poziomu, przygotowania warto rozpocząć jak najwcześniej, już w 1 technikum. Fizyki do egzaminu możesz uczyć się z maturalnymi kartami pracy. Dzięki nim na bieżąco będziesz mógł sprawdzać swoją wiedzę, a także oswajać z testowymi zadaniami. Opanowując sztukę ich rozwiązywania, unikniesz stresu w dniu egzaminu.

Fizyka klasa 1 technikum – jak skutecznie się uczyć?

Przede wszystkim znajdź spokojne miejsce do nauki, co ułatwi koncentrację. Jeśli czegoś nie rozumiesz, nie wahaj się poprosić o pomoc. Zadawaj pytania nauczycielom lub kolegom. Podczas nauki postaraj się także zapamiętywać wzory. Możesz do tego celu użyć kolorowych fiszek. Czytając podręcznik do fizyki klasa 1 technikum koniecznie rób notatki. Rysuj na przykład diagramy, które pomogą ci zwizualizować problem. Rozwiązuj też jak najwięcej zadań.  Najlepszym sposobem opanowania nowego przedmiotu jest ciągłe ćwiczenie. Sprawdzaj swoje prace domowe z kluczem odpowiedzi, aby upewnić się, że osiągnąłeś poprawny wynik.


... ...
liceum i technikum
klasa 1
fizyka