SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Matematyka liceum klasa 1

Czy potrafisz sobie wyobrazić studiowanie Mickiewicza, Reymonta lub Szekspira bez fizycznych książek? A co powiesz na próbę zrozumienia teorii fizyki kwantowej bez tekstu i diagramów, które pomogłyby Ci ją rozszyfrować? Brzmi śmiesznie, prawda? Równie istotne są podręczniki do matematyki. Klasa 1 liceum to już nie przelewki. Zaczynają się poważniejsze zagadnienia i przygotowanie do obowiązkowej matury z tego przedmiotu.

Matematyka 1 zakres podstawowy

Matematyka to królowa nauk, ale równocześnie zmora wielu uczniów. Każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej będzie musiał zmierzyć się z nią na maturze. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednie przygotowania rozpocząć już w pierwszej klasie. W opanowaniu niezbędnych umiejętności pomogą dobre podręczniki do matematyki 1 zakres podstawowy. Dzięki odpowiednim książkom równania, funkcje czy ciągi nie będą stanowić problemu. Koniecznie sięgnij także po zbiory zadań, by nauczyć się stosować teorię w praktyce. W Gandalfie czekają na Ciebie znane serie do matematyki 1 w zakresie podstawowym, m.in. MATeMAtyka, Matematyka z plusem czy Prosto do matury.

Matematyka 1 zakres rozszerzony

Matematyczne zagadnienia nie stanowią dla Ciebie problemu? Chcesz zgłębiać tę dziedzinę wiedzy? Zapewne zdecydowałeś się na kształcenie w zakresie rozszerzonym, a na koniec szkoły średniej zdecydujesz się zdawać egzamin maturalny na tym poziomie. W pierwszej klasie możesz być jeszcze nieco przerażony – wszak wcześniej podstawa programowa dla wszystkich uczniów była taka sama. Nie martw się jednak. Przez te trudne chwile pomogą Ci przejść podręczniki do matematyki 1 zakres rozszerzony. Dzięki nowoczesnym książkom i zbiorom zadań bez problemu opanujesz wymagany materiał.

Matematyka 1 zakres podstawowy i rozszerzony – przygotowanie do matury

Od samego początku nauki w liceum warto zapoznawać się z zadaniami typu maturalnego. Oswojenie się z ich rodzajami, sposobem formułowania poleceń i metodami rozwiązywania sprawi, że na egzaminie towarzyszyć Ci będzie dużo mniejszy stres. Ułatw sobie sprawę i sięgnij po książki od Gandalfa. W ofercie znajdziesz wiele maturalnych kart pracy matematyka 1 w zakresie podstawowym i rozszerzonym, m.in. od Nowej Ery czy Operonu. Dzięki zamieszczonym na końcu odpowiedziom będziesz mógł samodzielnie sprawdzać poprawność rozwiązywania zadań.

 Matematyka 1 liceum – czym wyróżniają się podręczniki do tego przedmiotu?

Podręczniki matematyczne różnią się od książek do innych przedmiotów. Przede wszystkim przedstawiają informacje w bardzo zwartej formie. W podręczniku do matematyki 1 liceum nie znajdziesz długich bloków tekstu, a i tak dowiesz się bardzo dużo. Wystarczy na przykład rzut okiem na wykres funkcji, aby poznać przebieg jej zmienności, punkty przecięcia z osiami X i Y, wartość maksymalną i minimalną itp. Ponadto podręczniki matematyczne skupiają się na technikach i odpowiednim podejściu do rozwiązywania problemów. Celem nauczania matematyki w klasie 1 liceum i później jest pomoc uczniom w rozwijaniu tej umiejętności, a także krytycznego myślenia poprzez liczne przykłady, wzory i różnorodne pomoce pisemne oraz wizualne. Każdy rozdział w podręczniku do matematyki zawiera odpowiednio dobrane ćwiczenia. By opanować ten przedmiot uczeń musi zrozumieć podstawowe pojęcia i umieć je zastosować. Zadania praktyczne zdecydowanie mu w tym pomagają.

Matematyka 1 technikum – jak efektywnie korzystać z podręczników?

Czytanie podręcznika do matematyki 1 technikum różni się od studiowania innych tego rodzaju książek. Przede wszystkim uczy on raczej pojęć i technik niż opowiada Ci historię. Przede wszystkim ustalaj cele – przyjrzyj się rodzajom problemów, które należy rozwiązać oraz pojęciom, które należy zrozumieć umieszczonym na końcu każdego rozdziału. Pamiętaj o tym podczas nauki i sprawdź na koniec, jak Ci poszło. Czytając podręcznik do matematyki 1 technikum staraj się także robić notatki własnymi słowami. Kiedy zapisujesz definicje, twierdzenia, wyjaśnienia ‘po swojemu’ łatwiej Ci je zrozumieć i zapamiętać. Jeżeli czegoś nie zrozumiesz, nie wahaj się dopytać nauczyciela. Pamiętaj też o analizowaniu przykładów. Miej pod ręką kartkę i ołówek, a kiedy dojdziesz do przykładu, postaraj się samodzielnie go rozwiązać. Nie podglądaj, dopóki nie skończysz! Nie zaniedbuj także podsumowań na końcu każdego rozdziału. Pomogą Ci sprawdzić, czy opanowałeś materiał. Pamiętaj także, że poszczególne tematy w podręcznikach do matematyki 1 w zakresie podstawowym i rozszerzonym powinieneś przeczytać więcej niż raz. Po zajęciach wróć do tego, co omawiał nauczyciel, aby utrwalić wiedzę i przygotować do rozwiązywania pracy domowej.  


... ...
liceum i technikum
klasa 1
matematyka
Zobacz więcej produktów