Wiedza o społeczeństwie 1. Klasa 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerszony - Iwona Walendziak, Mikołaj Walczyk Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wiedza o społeczeństwie 1. Klasa 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerszony

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

Wiedza o społeczeństwie 1. Klasa 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerszony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Ta dobrze przyjęta przez nauczycieli publikacja jest świetnym uzupełnieniem podręcznika. Karty pracy zaprojektowane w zupełnie nowej, perforowanej formie będą przydatną pomocą w czasie przygotowania do egzaminu maturalnego. Każdą kartę można oderwać, rozwiązać znajdujące się na niej zadania, oddać do sprawdzenia nauczycielowi, a następnie wpiąć w skoroszyt.
Prezentowane maturalne karty pracy, to publikacja przeznaczona dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników, dla których istotne jest zdanie matury z wiedzy o społeczeństwie. Jest to zestaw zadań pozwalający zrealizować wymagania przewidziane w zakresie rozszerzonym podstawy programowej. Autorzy opracowali zadania, które są ciekawe, ale przede wszystkim angażują ucznia do formułowania własnych sądów i bycia świadomym odbiorcą informacji z Polski i ze świata. Zadania otwarte kształtują umiejętność oceny zjawisk życia społecznego, kulturalnego i politycznego, uczą formułowania argumentów, wykorzystywania danych i wyciągania wniosków. Uczeń może zweryfikować swoją wiedzę z opracowanego materiału dzięki zadaniom powtórzeniowym umieszczonym po każdym dziale. Maturalne karty pracy skutecznie przygotowują do matury w zakresie rozszerzonym.

Wiedza o społeczeństwie 1. Maturalne karty pracy składa się z 41 kart obejmujących tematy z podręcznika oraz 6 kart powtórzeniowych zawierających materiał z 6 działów:
1. Człowiek jako jednostka w społeczeństwie
2. Charakterystyka życia społecznego
3. Naród
4. Kultura
5. Media we współczesnym świecie
6. Społeczeństwo obywatelskie

Co znajdziesz w publikacji Wiedza o społeczeństwie 1. Maturalne karty pracy?

Karty składają się z zadań typu maturalnego z zakresu rozszerzonego. Zawierają wykresy, mapy, tabele i schematy prezentujące aktualne dane. Autorzy zadbali także o dobór interesujących tekstów źródłowych i ciekawych ilustracji odnoszących się do wydarzeń społecznych, kulturalnych i politycznych - zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zadania w formie otwartej lub zamkniętej:
- przygotowują do matury z zakresu rozszerzonego;
- pomagają utrwalić wiadomości z zakresu wiedzy o społeczeństwie;
- kształtują umiejętność odczytywania danych z mapy, wykresów, schematów, tabel;
- odnoszą się do aktualnych danych statystycznych;
- doskonalą umiejętność czytania i interpretacji materiałów publicystycznych, popularnonaukowych i naukowych;
- uczą formułowania oceny, argumentowania, wyciągania wniosków;
- uczą odróżniania faktów od opinii.


Wiedza o społeczeństwie 1. Klasa 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerszony po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, pochodzą z wydawnictwa Operon. Dedykowane są do: Materiały pomocnicze do matury / Wiedza o społeczeństwie. Wiedza o społeczeństwie 1. Klasa 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerszony są zgodne z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Wiedza o społeczeństwie 1. Klasa 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerszony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.