SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Historia WSiP zaczyna się w roku 1945, tuż po II wojnie światowej. Ministerstwo Oświaty utworzyło wówczas w Warszawie Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych. Pierwszą publikacją nowego przedsiębiorstwa był czarno-biały Elementarz dla szkół wiejskich Mariana Falskiego. W 1951 roku z PZWS wyodrębnione zostały Państwowe Wydawnictwa Szkolnictwa Zawodowego, które – jak sama nazwa wskazuje – zajmowały się publikacjami dla szkół zawodowych. Oba przedsiębiorstwa połączono ponownie w jedno w 1974, pod nazwą Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Do 1998 roku było ono własnością państwa. Obecnie wydawnictwo WSiP to spółka akcyjna, której właścicielem jest węgierska firma Central Group. Zajmuje się przede wszystkim wydawaniem podręczników dla przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz zawodowych. Oferuje również e-rozwiązania dla nauczycieli i uczniów.

Wydawnictwo WSiP – książki dla przedszkolaków


Dla dzieci w wieku 3-6 lat WSiP przygotowało trzy serie: Tropiciele, Plac Zabaw i Planeta Dzieci. Zawierają one karty pracy, które pomagają rozwijać grafomotorykę oraz kolorowe wycinanki. Ułatwieniem dla nauczycieli są pomoce demonstracyjne, które pomagają przygotować ciekawe zajęcia. Wydawnictwo WSiP oferuje im również przewodniki metodyczne, zawierające m.in. scenariusze gier i zabaw, a także narzędzia do przeprowadzania diagnozy przedszkolnej.

WSiP – podręczniki dla klas 1-3


Bogatą ofertę Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne przygotowały również dla najmłodszych uczniów. Serie Szkolni Przyjaciele i Nowi Tropiciele stworzono w oparciu o nową podstawę programową. Podręczniki motywują dzieci do samodzielnego poznawania świata i poszerzania wiedzy. Uzupełnieniem obu cykli jest seria zeszytów ćwiczeń Kalejdoskop. Pomagają one trenować czytanie, pisanie i liczenie, a także zrozumieć lektury oraz uczyć się informatyki. Wśród podręczników WSiP dla klas 1-3 znalazła się także seria New English Adventure, czyli kurs do nauki języka angielskiego.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne – podręczniki dla klas 4-8


Niezwykle bogata jest oferta podręczników WSiP dla nieco starszych uczniów. Wydawnictwo przygotowało serie do nauczania: języka polskiego (Jutro pójdę w świat, Słowa z uśmiechem, Bliżej słowa, Świat w słowach i obrazach, Myśli i słowa), matematyki (Matematyka, Matematyka wokół nas), historii, wiedzy o społeczeństwie, edukacji dla bezpieczeństwa, przyrody, informatyki, fizyki (Świat fizyki), chemii (Świat chemii, Ciekawa chemia), geografii, biologii, techniki (Bądź bezpieczny na drodze, Technika na co dzień), muzyki (Klucz do muzyki) i plastyki. W portfolio wydawnictwa znajdziemy także podręczniki do języków obcych: niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego.

Wydawnictwo WSiP – oferta dla szkół ponadpodstawowych


W portfolio WSiP nie brakuje również podręczników dla liceów i techników. W ofercie znaleźć można książki do: matematyki (Matematyka poznać, zrozumieć, Matematyka do zasadniczych szkół zawodowych), fizyki (zakres podstawowy i rozszerzony), geografii (Geografia. Po prostu), chemii (zakres podstawowy i rozszerzony), biologii (Biologia. Po prostu), informatyki, języka polskiego (Oblicza epok, Przeszłość to dziś), historii (zakres podstawowy i rozszerzony), edukacji dla bezpieczeństwa, wiedzy o społeczeństwie (WOS. Po prostu). Wydawnictwo proponuje także dwie publikacje do nauki języków obcych: niemieckiego i rosyjskiego.

WSiP – publikacje dla maturzystów i ósmoklasistów


Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne wydają także książki pomocne w nauce przed egzaminem ósmoklasisty oraz maturą. Dla uczniów kończących podstawówkę przygotowano arkusze i repetytoria z matematyki oraz języków polskiego i angielskiego. Maturzyści mogą sięgnąć po arkusze i repetytoria z języka polskiego, matematyki, chemii, geografii, biologii oraz fizyki.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne – książki do kształcenia zawodowego


Wydawnictwo WSiP oferuje także podręczniki dla techników, szkół branżowych i kursów zawodowych. Przygotowano podręczniki oraz zbiory zadań dla branż: gastronomicznej, elektronicznej, turystyczno-hotelarskiej, ekonomicznej, budowlanej, fryzjersko-kosmetycznej, mechanicznej i samochodowej, informatycznej i elektrycznej oraz medyczno-społecznej.
... ...
Zobacz więcej produktów