SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Podręcznik chemia klasa 1 liceum

W nowym roku szkolnym 2020/21 uczniów szkół średnich czeka kontynuacja wprowadzonej w 2017 r. reformy oświaty. Jak pamiętamy, Ministerstwo Edukacji Narodowej zlikwidowało wówczas gimnazja i przywróciło 8-klasowe szkoły podstawowe. Wiele osób zastanawiało się wówczas, po co w ogóle organizowano w Polsce gimnazja, skoro niemal od początku ten pomysł wydawał się nietrafiony. Naturalnym wynikiem reformy edukacji stała się wymiana podręczników na nowe. Na przykład książka do chemii 1 liceum jest w tym roku inna niż w ubiegłym.

Podręcznik chemia 1 liceum

W tym roku szkolnym po reformie do liceów i techników oraz szkół branżowych trafią już wyłącznie absolwenci szkół podstawowych (nie jak w poprzednich latach – również gimnazjów). Będą się uczyć z nowoczesnych, zaakceptowanych przez MEN książek i zeszytów ćwiczeń. Nowe podręczniki są zgodne z podstawą programową, a tym samym posiadają tzw. numery dopuszczenia podręcznika. Podręcznik chemia klasa 1 liceum ma takich numerów kilka, bo kilka jest książek do chemii dla pierwszoklasistów, dopuszczonych przez ministerstwo. To od nauczycieli zależy, z której książki będzie się uczyło Twoje dziecko. Takie informacje prowadzący zajęcia z tego przedmiotu powinien przekazać młodzieży pod koniec ubiegłego roku szkolnego. Gdy zatem masz już informację, która książka do chemii 1 liceum będzie dla Twojej pociechy najlepsza, zainwestuj w jej zakup jeszcze w sierpniu. Dlaczego tak wcześnie? Dzięki temu unikniesz nerwów związanych z początkiem roku szkolnego, który niesie za sobą sporo wydatków. Może więc to dobry pomysł, by rozłożyć je na raty i uniknąć tym samym jednoczesnego wydania znacznej ilości gotówki.

Jaka jest książka do chemii 1 liceum?

Przejście ze szkoły podstawowej do szkoły ponadpodstawowej to dla młodego człowieka stresujące wydarzenie. Nowa szkoła, nowi koledzy, nowi nauczyciele, no i nowe książki. Podręcznik chemia 1 liceum nie jest już tak kolorowy, jak w podstawówce. Ale nie o wygląd tu chodzi, a materiał dydaktyczny w nim zawarty. W 1 klasie liceum czy technikum młodzież przypomni sobie zagadnienia poruszane na chemii w szkole podstawowej. Dzięki zwięzłym i krótkim tekstom Twoje dziecko nie będzie miało większego problemu z przyswojeniem sobie tej nieco rozszerzonej, w stosunku do podstawówki, wiedzy. Podręcznik chemia klasa 1 liceum zawiera treści dotyczące chemii organicznej i nieorganicznej. Uczniowie znajdą w nim szereg przykładowych eksperymentów, które będą mogli wykonać na lekcji z nauczycielem. Znajdą w nim również infografiki, wyjaśniające krok po kroku dane zagadnienie. Z kolei mapy pojęć i ciągi przemian chemicznych uczą młodych ludzi logicznego myślenia, wyciągania wniosków i rozumowania przyczynowo-skutkowego. Książka do chemii 1 liceum wprowadza młodzież w świat podstawowych praw chemii, ale uczy też o najnowszych odkryciach naukowych. Tak skonstruowany podręcznik do chemii to dla absolwentów szkoły podstawowej doskonała pomoc w nauczaniu tego przedmiotu.


... ...
liceum i technikum
klasa 1
chemia