Fizyka 2. Klasa 2. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony - Jadwiga Salach, Katarzyna Nessing, Agnieszka Bożek WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Fizyka 2. Klasa 2. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

Fizyka 2. Klasa 2. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem Fizyka. Zakres rozszerzony do klasy 2.

Zbiór zadań do klasy 2 obejmuje następujące działy:

- Ruch postępowy i obrotowy bryły sztywnej,
- Pole grawitacyjne,
- Elementy astronomii,
- Pole elektrostatyczne,
- Zjawiska termodynamiczne,
- Ruch drgający harmoniczny.

Jest przystosowaną do nowej podstawy programowej i udoskonaloną wersją cieszącego się uznaniem uczniów i nauczycieli zbioru zadań Z fizyką w przyszłość.

Adresowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy przygotowują się do konkursów fizycznych.

Każdy dział zbioru rozpoczynają rozwiązane przykłady, stanowiące wzorzec poprawnego rozwiązania typowych problemów - analiza rozwiązań pomoże uczniowi poradzić sobie z problemami trudniejszymi.

W każdym rozdziale są zadania otwarte uporządkowane według wzrastającego stopnia trudności. Na końcu zbioru są zamieszczone odpowiedzi do zadań.

Zbiór zadań umożliwia uczenie się przez analizowanie przykładów. Zadania odwołujące się do sytuacji rzeczywistych pobudzą uczniów do myślenia, stawiania pytań i radzenia sobie z trudniejszymi problemami - zarówno sprawdzą wiedzę i umiejętności, jak i rozwiną zainteresowania.

Fizyka 2. Klasa 2. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, przygotowało wydawnictwo WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Produkt dedykowany do: Liceum i technikum / Klasa 2 po podstawówce / Fizyka. Fizyka 2. Klasa 2. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony zawiera treści zgodne z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Tego samego autora

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Fizyka 2. Klasa 2. Zbiór zadań dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.