SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Podręcznik do geografii klasa 1 liceum

Ostatnia reforma oświaty zlikwidowała gimnazja i przywróciła 8-klasowe podstawówki. W roku szkolnym 2020/21 do I klas szkół średnich będą uczęszczać wyłącznie absolwenci szkół podstawowych, a nie jak było wcześniej, również gimnazjów. Wraz z tą zmianą przyszła kolejna – mamy nowe podręczniki do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Jaki jest podręcznik geografia 1 liceum?

Podręcznik geografia 1 liceum odpowiada nowej podstawie programowej. W zależności od profilu klasy, do której będzie uczęszczać Twoje dziecko, występuje w dwóch wersjach: podstawowej i rozszerzonej. Obie te wersje proponują nam dwa wydawnictwa. Obie przeznaczone są dla uczniów liceów i techników. To od nauczyciela danego przedmiotu zależy, z którego podręcznika będzie korzystało Twoje dziecko. Powinien Cię o tym poinformować na zakończenie poprzedniego roku szkolnego. Podręcznik do geografii klasa 1 liceum wersja podstawowa obejmuje najważniejsze zagadnienia omawiane w klasie pierwszej, czyli traktuje o miejscu Ziemi we wszechświecie, atmosferze, hydrosferze czy litosferze. W przejrzysty sposób omawia tematy, które pojawiały się na lekcjach już w szkole podstawowej. Jak na książkę do geografii przystało, zawiera sporo map, fotografii, wykresów i ilustracji. Najważniejsze informacje, które powinni zapamiętać uczniowie, są wyróżnione w specjalnych elementach, np. podsumowujących dany rozdział. W podręczniku znalazły swoje miejsce również elementy najciekawsze, przedstawiane w częściach jako ciekawostki.

Czym wyróżnia się podręcznik do geografii klasa 1 liceum w wersji rozszerzonej?

Głównym zadaniem tych książek i kart pracy jest przygotowanie młodzieży do zdawania egzaminu maturalnego z geografii. W publikacjach szczegółowo omówione zostały tematy dotyczące obserwacji astronomicznych, zjawisk atmosferycznych oraz procesów: hydrologicznych, geologicznych, geomorfologicznych czy glebotwórczych. Podręcznik geografia 1 liceum ma ciekawą szatę graficzną, wysokiej jakości mapy, liczne wykresy, dane liczbowe i wyróżnienia najważniejszych treści. Niezbędnym do niego dodatkiem są karty ćwiczeń, dzięki którym uczeń w praktyce sprawdza, czy zrozumiał podręcznikową teorię. Karty ułatwiają młodzieży utrwalenie najistotniejszych zagadnień i uczą samodzielnego rozwiązywania problemów. Oprócz kart pracy, wartym zakupienia elementem geograficznej wyprawki jest atlas. Przyda się w nauce zarówno uczniom zainteresowanym geografią jak i tym, którzy wolą podróżować po świecie z włączonym w telefonie GPS-em.


... ...
liceum i technikum
klasa 1
geografia