SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Podręcznik język polski klasa 1 liceum

Nowa szkoła, nowi nauczyciele, koledzy w klasie. Przedmioty niby te same, a jednak nie do końca. Rozpoczęcie nauki w liceum wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich będą lekcje języka polskiego. Czeka Cię poznawanie wielu dzieł literackich, zarówno polskich, jak i światowych. Zdobywanie nowych umiejętności językowych, jak również tworzenie różnego rodzaju wypowiedzi. Na szczęście naukę uprzyjemnią Ci wysokiej jakości podręczniki do języka polskiego klasy 1 liceum. Znajdziesz je na Gandalf.com.pl w bardzo korzystnych cenach!

Podręcznik do języka polskiego liceum klasa 1

Oferujemy szeroki wybór książek do języka polskiego. Podręczniki do liceum klasy 1 z takich serii, jak Oblicza epok, Ponad słowami, Sztuka wyrazu, Przeszłość i dziś, najchętniej wybieranych przez nauczycieli. Publikacje najlepszych wydawnictw edukacyjnych: Operon, WSiP, Nowa Era, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, PWN. Wszystkie dostępne w naszym sklepie podręczniki do języka polskiego, liceum, klasy 1, zgodne są z obowiązującą podstawą programową. Mamy książki zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Podręcznik do polskiego 1 liceum – przygotowanie do matury

Nowoczesne książki ułatwiają naukę, zarówno do bieżących klasówek czy sprawdzianów, jak i tego najważniejszego egzaminu dojrzałości. Poziom podstawowy czeka bowiem każdego maturzystę. Obecne w nich różnorodne teksty z ćwiczeniami umożliwiają trenowanie umiejętności interpretacji, selekcji informacji, argumentowania oraz uzasadniania opinii. W podręcznikach do polskiego 1 liceum znajdziesz także omówienia lektur oraz ciekawe zestawienia klasycznych dzieł literackich ze współczesnymi wytworami kultury popularnej, np. filmami, muzyką, grafiką. Dzięki wygodnym podsumowaniom najważniejszych informacji łatwo systematyzować wiedzę, regularnie ją powtarzać i utrwalać. Oprócz podręcznika do polskiego 1 liceum z pewnością przydadzą Ci się także maturalne karty pracy. Skorelowane ze sobą, umożliwiają kompleksowe kształcenie i przygotowanie do egzaminu. Poprzez regularną pracę z zawartymi w nich różnymi typami tekstów, nie dasz się zaskoczyć! Będziesz szlifować też tworzenie różnego rodzaju wypowiedzi.

Czego dowiesz się z podręcznika do polskiego klasa 1 technikum?

Zastanawiasz się, jaki materiał będziesz przerabiać w klasie 1 technikum? Podręczniki do polskiego podzielone są zwykle na dwie części. Chronologicznie poznawać będziesz poszczególnie epoki historycznoliterackie: starożytność, średniowiecze, renesans, barok i oświecenie. Przeniesiesz się na Olimp, by przyjrzeć się życiu greckich bogów. Usłyszysz Bogurodzicę i dowiesz się, o czym mistrz Polikarp rozmawiał ze śmiercią. Kim dla Jana Kochanowskiego była Urszulka i dlaczego Hamlet musiał zginąć. Uśmiechniesz się przy satyrach Krasickiego i przypomnisz treść polskiego hymnu – Pieśni Legionów Polskich we Włoszech. W dobrym podręczniku do polskiego klasa 1 technikum teoria ściśle łączy się z praktyką.

Dobry podręcznik do polskiego 1 liceum – czyli jaki?

Na języku polskim najważniejsze są teksty literackie. Ich dobór powinien być przemyślany, w przeciwnym razie nie zainteresują, a wręcz zniechęcą uczniów. Podobnie z ćwiczeniami i poleceniami – im ciekawsze, tym lepsze. Najlepsze podręczniki do polskiego 1 liceum inspirują młodych ludzi do dalszych poszukiwań i zdobywania wiedzy na własną rękę. Liczą się także uporządkowany, logiczny układ treści oraz interesujące rozwiązania wizualne. A na koniec oczywiście niska cena – tę na szczęście możemy Ci zagwarantować!


... ...
liceum i technikum
klasa 1
język polski
Zobacz więcej produktów