Podręczniki i książki do matematyki klasaMatematyka klasa 2 do liceum i technikum po gimnazjum | Gandalf.com.pl 2 liceum i technikum zakres podstawowy i rozszerzony | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Podręcznik do matematyki klasa 2 liceum

Pierwszy rok w liceum lub technikum za Tobą! Mamy nadzieję, że zaprzyjaźniłeś się z królową nauk – wszak przed Tobą jeszcze trzy lata intensywnej nauki. Być może matematyka wydaje Ci się niepotrzebna. A jednak, w codziennym życiu często się przydaje. Dzięki niej jesteś w stanie zarządzać swoim budżetem, być dobrym kucharzem, oceniać odległości. Uczy poszukiwać rozwiązań, stawiać hipotezy, a później potwierdzać je lub obalać. Nie masz wyjścia, na kolejny rok musisz zaopatrzyć się w podręcznik do matematyki. Klasa 2 liceum to kolejny krok w kierunku obowiązkowej matury – nie zaniedbuj tego przedmiotu!

Podręcznik matematyka 2 liceum

W sklepie Gandalf znajdziesz wszystkie podręczniki do matematyki 2 liceum, których potrzebujesz. Kolejne części książek, z którymi pracowałeś w ubiegłym roku. Proponujemy najpopularniejsze serie, takie jak MATeMAtyka, Matematyka z plusem, Prosto do matury. Publikacje największych oficyn, specjalizujących się w podręcznikach: Pazdro Oficyna Edukacyjna, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Nowa Era, Operon. Wszystkie publikacje zgodne są z najnowszą podstawą programową dla 4-letniego liceum oraz 5-letniego technikum. Proponujemy podręczniki do matematyki 2 liceum zarówno dla zakresu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Książka matematyka 2 technikum – zagadnienia podstawowe

W tym roku czeka Cię znów sporo pracy. Książka do matematyki w 2 technikum rozpoczyna się od wielomianów. Nauczysz się wykonywać na nich działania czy tworzyć równania. Kolejne zagadnienie to figury na płaszczyźnie: trójkąty, czworokąty, wielokąty, koła i okręgi. Poznasz także funkcje, przede wszystkim wykładnicze i logarytmiczne. Nauczysz się rysować ich wykresy. W książce matematyka 2 technikum znalazło się też miejsce dla trygonometrii i figur w przestrzeni (graniastosłupów, walców, stożków, kul, ostrosłupów).

Matematyka 2 podręcznik zakres rozszerzony liceum technikum – czego się nauczysz?

Nieco inaczej przedstawia się rozkład materiału dla zakresu rozszerzonego. Podręcznik matematyka do liceów i techników, klasy 2, przewiduje m.in. funkcje oraz nierówności wielomianowe. Poznasz także okrąg opisany na wielokącie oraz wpisany w wielokąt. Największą różnicą pomiędzy poziomami są wprowadzane na rozszerzeniu elementy statystyki. Dzięki podręcznikowi Matematyka 2, zakres rozszerzony dla liceum i technikum, dowiesz się, czym są przybliżenia, średnia arytmetyczna, mediana, dominanta, średnia ważona czy odchylenie standardowe.

Matematyka podręcznik do liceów i techników klasa 2 zakres rozszerzony

Jeżeli zdecydowałeś się zdawać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym, dobry podręcznik z pewnością ułatwi Ci przygotowanie do tego niełatwego egzaminu. Będziesz stale rozwiązywać różne zadania typu maturalnego, dzięki czemu oswoisz się z ich formułą. Regularne powtórki najważniejszych zagadnień pozwolą Ci utrwalić zdobywaną wiedzę. Pracując sumiennie na matematyce z podręcznikiem do liceów i techników dla klasy 2, zakresu rozszerzonego, z królową nauk będziesz za pan brat! A gdy nadejdzie dzień matury, ze spokojem przystąpisz do rozwiązywania testowego arkusza.

Książka do matematyki 2 liceum – nie tylko podręcznik

W sklepie Gandalf znajdziesz wiele książek do matematyki do 2 liceum. Oferujemy nie tylko wysokiej jakości podręczniki. W zdobywaniu wiedzy z pewnością pomogą Ci także ćwiczenia, zbiory zadań oraz karty pracy. Nauka tego przedmiotu wymaga ciągłej praktyki – nie wkujesz go na pamięć. Im więcej rozwiążesz zadań, tym lepiej. Sięgnij więc po książki do matematyki do 2 liceum od Gandalfa i nie daj się zaskoczyć na klasówce czy maturze!z1
liceum i technikum
klasa 2 po podstawówce
matematyka
z1