SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Język polski klasa 1 szkoła podstawowa

Pierwsze proste słowa dzieci zaczynają wypowiadać mając około roku. Z biegiem lat poznają coraz więcej wyrazów i budują pełne zdania. To ważne, by z czasem posługiwały się językiem coraz bardziej płynnie i świadomie. Pierwszymi nauczycielami są rodzice. Gdy jednak maluch trafia do szkoły, to na edukacji polonistycznej zaczyna poznawać różne tajniki języka polskiego. Klasa 1 szkoły podstawowej to pierwszy krok na długiej drodze do poznania wszystkich sekretów ojczystej mowy.

Język polski 1 klasa podstawowa – program

Na języku polskim w 1 klasie podstawowej uczeń zdobywa umiejętności w zakresie słuchania, czytania, mówienia i pisania. Uczy się słuchać z uwagą wypowiedzi i lektur, wykonuje zadania według instrukcji. Zaczyna coraz bardziej płynnie się wypowiadać, formułować pytania, wypowiedzi ustne. Porządkuje wypowiedzi, potrafi układać opowiadania i sprawozdania ustne. Na języku polskim w 1 klasie podstawowej recytuje też wiersze i krótkie fragmenty prozy. Płynnie czyta, zarówno na głos, jak i po cichu. Po zapoznaniu z książką potrafi wyodrębnić postacie i uporządkować zdarzenia, a także wskazać dialogi, opowiadania, opisy. Jeśli chodzi o kolejny obszar, dziecko na języku polskim w 1 klasie podstawowej piszę dużo odręcznie w zeszycie. Układa opowiadania, notatki, ogłoszenia i tym podobne formy, poznając przy tym reguły ortograficzne i interpunkcyjne. Uczy się również wyróżniać zdania, wyrazy, głoski, rozpoznawać rodzaje zdań oraz pytań, części mowy, wiersze od prozy.

Polski klasa 1 podstawowa – podręczniki

Nauczanie polskiego w klasie 1 podstawowej wspierają oczywiście wysokiej jakości podręczniki. W Gandalfie znajdziesz publikacje takich wydawnictw, jak Nowa Era, Operon, WSiP, GWO. Oferujemy serie Nowi Tropiciele, Szkolni Przyjaciele, Elementarz odkrywców, Lokomotywa czy Uczymy się z Bratkiem. Autorzy książek do polskiego dla klasy 1 podstawowej zadbali o dobór treści, strategii, metod i technik nauczania odpowiednich dla małych dzieci. Oprócz elementów edukacji polonistycznej znaleźć można w nich także elementy edukacji matematycznej, środowiskowej, muzycznej i plastycznej.

Język polski klasa 1 szkoła podstawowa – ćwiczenia

Ćwiczenia do języka polskiego dla 1 klasy podstawowej uzupełniają treść podręczników. Zawierają m.in. różnorodne zadania wspomagające naukę pisania i czytania. Ułatwiają zrozumienie treści i utrwalanie zdobywanej wiedzy. Proponujemy także różnorodne materiały pomocnicze, takie jak łamigłówki, dyktanda, testy, zadania tekstowe, elementarze i wiele innych.

Język polski 1 klasa podstawowa – lektury

Wśród propozycji Gandalfa znaleźć możesz także szkolne lektury. Na języku polskim w 1 klasie podstawowej dzieci czytają zarówno wspólnie, jak i indywidualnie. Wśród propozycji w podstawie programowej znalazły się m.in. Baśnie Hansa Christiana Andersena, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyny Bednarek, Detektyw Pozytywka Grzegorza Kasdepke, Dzieci z Bullerbyn Astrid Lidgren, wiersze Juliana Tuwima czy Afryka Kazika Łukasza Wierzbickiego.


... ...
szkoła podstawowa
klasa 1
język polski
Zobacz więcej produktów