SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Matematyka klasa 1 szkoła podstawowa

Początkowo wszyscy ją lubią. Liczą jabłka i gruszki, dodają dwa do dwóch. Z czasem jednak dla niektórych staję się ona śmiertelnym wrogiem. Matematyka – królowa nauk, przez jednych znienawidzona, przez innych kochana. Twoje dziecko jest dopiero na początku przygody z tą fascynującą dziedziną. Co zrobić, by w nie zniechęciło się do matematyki w klasie 1 szkoły podstawowej? Na przykład pokazywać mu, że jest niezbędna w codziennym życiu. Zachęcać do liczenia drzew, samochodów, dawać niewielkie kieszonkowe. W szkole przydadzą się natomiast interesujące podręczniki, które zmotywują do dalszej nauki.

Matematyka 1 klasa podstawowa – książki

Sklep internetowy Gandalf.com.pl przygotował bogatą ofertę książek do matematyki 1 klasy podstawowej. Znajdziesz u nas podręczniki, zeszyty ćwiczeń, karty pracy oraz liczne materiały pomocnicze. Proponujemy publikacje największych polskich oficyn edukacyjnych, takich jak Siedmioróg, WSiP, Nowa Era, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Publikacje do matematyki do klasy 1 z serii Szkolni przyjaciele, Lokomotywa, Nowi Tropiciele, Owocna edukacja, Zabawa z matematyką, Wielka Przygoda. Dzięki nowoczesnym, kolorowym książkom nauka tego przedmiotu będzie wspaniałą zabawą i przyjemnością. Wszystkie kupisz u nas bez wychodzenia z domu, w bardzo korzystnych cenach.

Matematyka klasa 1 podstawowa – plan nauki

Od 1 klasy podstawowej na matematyce dzieci uczą się rozumienia stosunków przestrzennych i wielkości. Poznają liczby i ich własności, a także dowiadują się, jak się nimi posługiwać. Rozpoczynają czytanie tekstów matematycznych i oswajają się z figurami geometrycznymi. Uczą się też stosować tę wiedzę w codziennych sytuacjach życiowych. Na matematyce w klasie 1 podstawowej czekają na nie ciekawe zadania. Poznają zegar, będą grupować przedmioty, wskazywać drogę. Nauczą się wyszukiwać różnice na obrazkach, rozpoznawać kształty oraz pieniądze. A to wszystko z pomocą kolorowych ilustracji, które ułatwiają zapamiętywanie.  

Matematyka klasa 1 – jaka powinna być dobra książka?

Młodzi uczniowie przede wszystkim przeglądają. Dlatego książki do matematyki do klasy 1 nie powinny zawierać dużych bloków tekstu. Puste przestrzenie działają jak miejsca odpoczynku dla oczu. Pomagają skupić się na najważniejszych rzeczach. Nowoczesny podręcznik powinien być także bogato ilustrowany. Obrazy dzielą tekst i czynią go bardziej czytelnym. To ważne na przykład ze względu na uczniów z dysleksją, którzy mają problemy z czytaniem, ale przodują w myśleniu wizualnym. Szukaj książek do matematyki dla klasy 1 o przejrzystej i spójnej strukturze. Zwróć uwagę na liczbę czcionek użytych na jednej stronie: jedna lub dwie są w porządku, ale trzy lub więcej męczą. Zadania powinny mieścić się na jednej kartce, a nie przechodzić na następną. I na koniec – bohaterowie. Ciekawe postacie, które towarzyszą uczniom przez cały etap nauki to zdecydowana zaleta.


... ...
szkoła podstawowa
klasa 1
matematyka
Zobacz więcej produktów