SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Religia klasa 3 podstawowa

Edukacja religijna budzi kontrowersje na całym świecie. Niektóre kraje, takie jak Stany Zjednoczone, nie finansują jej ze środków publicznych, ani nie włączają jej do obowiązku szkolnego. W innych państwach, takich jak Wielka Brytania, naucza się o religiach w ogóle. W Polsce rodzice mogą zadecydować, czy wybiorą ten przedmiot, czy etykę. Na religii w klasie 3 podstawowej dzieci poznają wierzenia, doktryny, rytuały, zwyczaje i obrzędy katolickie. Podobnie, jak w przypadku innych przedmiotów szkolnych, na te zajęcia również potrzebne są podręczniki.

Podręcznik do religii klasa 3 szkoła podstawowa

W ofercie sklepu internetowego Gandalf.com.pl znajdziesz najnowsze podręczniki do religii klasy 3 szkoły podstawowej. Wszystkie zgodne są z Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce z 2018 roku. Oferujemy książki najbardziej znanych oficyn, specjalizujących się w publikacjach o tematyce religijnej, m.in. Wydawnictwa WAM, Wydawnictwa Katechetycznego, Wydawnictwa św. Wojciech, Wydawnictwa Diecezjalnego Sandomierz, Wydawnictwa św. Stanisława BM czy Wydawnictwa św. Krzyża. Wszystkie podręczniki do religii klasa 3 szkoła podstawowa proponujemy w bardzo korzystnych cenach.

Ćwiczenia do religii klasa 3 podstawowa

Większość wydawców rezygnuje dziś z wprowadzania zadań czy uzupełnianek do podręczników. Dzięki temu z książek mogą korzystać kolejne roczniki. Do aktywizacji służą ćwiczenia do religii klasa 3 podstawowa. Różnorodne zadania, polegające np. na uzupełnianiu tekstu, rysowaniu, kolorowaniu, wycinaniu, naklejaniu, rozwiązywaniu rebusów, krzyżówek, łamigłówek pobudzają uczniów do pracy twórczej. Są pomocne także dla katechetów, którzy dzięki nim mogą ocenić bieżącą pracę uczniów.

Książka do religii klasa 3 podstawowa – co znajdziesz w środku?

Na religii w klasie 3 szkoły podstawowej dzieci w dalszym ciągu zdobywają wiedzę na temat sakramentów pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Uczą się najważniejszych modlitw, znaczenia przykazań, poznają żywoty niektórych świętych. Zawarte w książkach do religii dla klasy 3 podstawowej teksty są proste i krótkie, dopasowane do możliwości uczniów. Często odwołują się do ich codziennych doświadczeń, co ułatwia zapamiętywanie najważniejszych treści. Książki do religii klasa 3 podstawowa cechuje także bogata szata graficzna: ilustracje, komiksy, fotografie. Do niektórych podręczników dołączone są także płyty CD z piosenkami.

Katechizm klasa 3 podstawowa

Obecnie do Komunii Świętej dzieci przystępują w klasie 3 podstawowej. Katechizm to publikacja, która ułatwi przygotowanie do tego ważnego wydarzenia. W przystępny sposób przybliża on nauczanie kościoła katolickiego. Zawiera przede wszystkim modlitwy, akty i informacje o sakramentach. W katechizmie dla klasy 3 podstawowej znajdziesz również informacje na temat świąt liturgicznych i wyjaśnienia teologicznych terminów.

Religia klasa 3 szkoła podstawowa – czego dziecko nauczy się w tym roku?

W kolejnym roku uczniowie będą kontynuować naukę różnych modlitw. Poznają także 10 przykazań i ich istotę. Na religii w 3 klasie szkoły podstawowej zgłębiać będą tajemnice sakramentu pokuty i pojednania, a także liturgii Mszy Świętej. Dowiedzą się, czym jest liturgia słowa, przeistoczenie, ofiarowanie. Poznają obrzędy Komunii Świętej, do której wkrótce przystąpią, ich wymowę oraz znaczenie błogosławieństwa.


... ...
szkoła podstawowa
klasa 3
religia