Podręczniki i książki do historii Poznać przeszłość – Nowa Era | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Poznać przeszłość

Historia magistra vitae est, czyli historia jest nauczycielką życia – chyba wszyscy znają to powiedzenie i zgadzają się, że warto poznać przeszłość i wyciągać z niej wnioski. Najważniejsze zagadnienia powinni poznawać już najmłodsi, dlatego nauka historii rozpoczyna się w szkole podstawowej. Jej rozszerzenie i kontynuacja następuje w liceum lub technikum. Solidną dawkę wiedzy w interesujący sposób przekazują podręczniki Poznać przeszłość i Zrozumieć przeszłość.

Seria Poznać przeszłość Nowej Ery

Nauczanie historii w liceum lub technikum ułatwia seria podręcznikowa Poznać przeszłość. Wydawnictwo Nowa Era przygotowało pozycje zarówno dla poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego. Książki Poznać przeszłość zgodne są z najnowszą podstawą programową, obowiązującą od 2019 roku. Treści przedstawione są w ujęciu chronologicznym, od czasów starożytnych po współczesność, i wzbogacone wieloma ilustracjami, co wzbudza zainteresowanie historią.

Poznać przeszłość – podręcznik dla zakresu podstawowego

Książki Poznać przeszłość dla uczniów kształcących się na poziomie podstawowym pisane są przystępnym językiem, mają czytelny układ treści i atrakcyjną szatę graficzną. Ciekawe infografiki prezentują najważniejsze zdarzenia i procesy historyczne. Dzięki podręcznikowi Poznać przeszłość uczy się pracować z tekstem, mapą, danymi statystycznymi i innymi rodzajami źródeł. Na końcu każdego rozdziału znajduje się czytelne podsumowanie z osią czasu. W utrwalaniu wiedzy pomagają karty pracy. Zawierają liczne zadania oraz mapy myśli. Przed sprawdzianem warto do nich zajrzeć i zapoznać się z pytaniami do każdego z rozdziałów podręcznika Poznać przeszłość.

Książki Poznać przeszłość dla zakresu rozszerzonego

Publikacje z serii Poznać przeszłość Nowej Ery dla zakresu rozszerzonego zatytułowano Zrozumieć przeszłość. Książki pomagają uczniom przygotowywać się do matury już od pierwszej klasy szkoły ponadpodstawowej. Przejrzyste, chronologiczne ułożone treści ułatwiają przyswajanie wiedzy. Liczne zadania z wykorzystaniem źródeł kształcą umiejętności historyczne. Przygotowanie do sprawdzianów ułatwiają podsumowania, tablice chronologiczne i słowniczek. Uczniowie zainteresowani zdobywaniem bardziej rozległej wiedzy w podręczniku Poznać przeszłość znajdą propozycje interesującej literatury przedmiotu i ciekawostki To budzi kontrowersje. W nauce do matury pomagają maturalne karty pracy. Prezentują one zadania, które najczęściej pojawiają się na egzaminie i podpowiadają, w jaki sposób najlepiej je rozwiązywać. Wspomagają rozwój umiejętności kluczowych dla maturzysty umiejętności. Ułatwiają też przygotowanie do sprawdzianów, dzięki zadaniom powiązanym z kolejnymi rozdziałami podręcznika do historii Poznać przeszłość.

Czym wyróżnia się seria do historii Poznać przeszłość?

Seria Poznać przeszłość Nowej Ery dopasowana jest do możliwości młodych uczniów. Zawarte w podręcznikach treści podzielono na krótkie fragmenty, prezentujące najważniejsze zagadnienia. Wzbogacone są one ciekawymi zdjęciami, infografikami, schematami czy tabelami, które zachęcają do nauki historii. Poznać przeszłość Nowej Ery doskonale uzupełnia Atlas historyczny. Od starożytności do współczesności.z1
z1
Advertisement