SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Historia magistra vitae est, czyli historia jest nauczycielką życia – to mądrość, którą wszyscy znamy i z której warto czerpać nauki. Wartościowe lekcje historii zaczynają się już w szkole podstawowej, gdzie najmłodsi uczniowie wchodzą w świat przeszłości. Kontynuacja procesu odbywa się w liceum i technikum, a solidną dawkę wiedzy oferują m.in. podręczniki z serii Poznać Przeszłość oraz Zrozumieć Przeszłość, z którymi odkryjesz fascynujące tajniki historii powszechnej. Są to podręczniki do historii, które uczynią proces nauki łatwiejszym i bardziej skutecznym. Przykładem serii może być natomiast Poznać przeszłość 1, czyli podręcznik do historii dla klas 1 liceum ogólnokształcącego i technikum z zakresu podstawowego, który obejmuje treści ze starożytności i średniowiecza.

Seria Poznać przeszłość Nowej Ery

Seria podręczników Poznać Przeszłość Wydawnictwa Nowa Era to kompleksowe narzędzie, wspierające naukę historii w liceum i technikum. Zgodna z najnowszą podstawą programową, obowiązującą od 2019 roku, seria ta oferuje podręczniki zarówno dla poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego. Przyjazny i czytelny układ podręczników ułatwia nauczanie historii i sprawia, że książki są idealnie dostosowane do potrzeb młodych odbiorców. Elementy, takie jak przystępny język, ciekawe fotografie i atrakcyjna szata graficzna, pozwalają na bardziej efektywną naukę przedmiotu. Każdy uczeń, który kształci swoje umiejętności historyczne, z pewnością je doceni!

Poznać przeszłość – podręczniki dla zakresu podstawowego

Książki Poznać przeszłość dla uczniów, kształcących się na poziomie podstawowym, pisane są przystępnym językiem, mają czytelny układ treści i atrakcyjną szatę graficzną. Ciekawe infografiki prezentują najważniejsze zdarzenia i procesy historyczne. Dzięki podręcznikowi Poznać przeszłość każdy uczeń nauczy się pracować z tekstem, mapą, danymi statystycznymi i innymi rodzajami źródeł. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie z czytelnymi osiami czasu. Są one doskonałą pomocą chronologicznego przedstawienia materiału, która będzie pomocna w przygotowaniach do każdego sprawdzianu. Pogłębienie wiedzy gwarantuje także uzupełnianie kart pracy, zawartych w każdym podręczniku. Pomagają one w utrwalaniu przyswajanych informacji i ułatwiają pracę z tekstem źródłowym.

Książki Poznać przeszłość dla zakresu rozszerzonego

Dla uczniów na poziomie rozszerzonym wydawnictwo proponuje publikacje, zatytułowane Zrozumieć przeszłość. Książki te stanowią doskonałe narzędzie przygotowawcze do matury, oferując przejrzyste, chronologicznie ułożone treści oraz liczne zadania z wykorzystaniem źródeł. Przyjazny i czytelny układ obejmuje interesujące treści historyczne wraz z danymi statystycznymi. W środku każdego podręcznika uczeń znajdzie wiele rozmaitych rodzajów źródeł, opatrzonych zadaniami. Dodatkowo, może liczyć także na maturalne karty pracy. Każda z nich obejmuje treści z podstawy programowej, które z pewnością mogą znaleźć się wśród zadań na egzaminie maturalnym.

Poznać przeszłość - seria, która kształci umiejętności historyczne

Seria Poznać Przeszłość oraz Zrozumieć przeszłość, nie tylko prezentuje treści historyczne i ułatwia przygotowanie do sprawdzianów, lecz także rozbudza zainteresowanie przedmiotem. To klucz do fascynującej i pełnej zrozumienia podróży przez historię. Bez względu na to, czy interesuje Cię zakres podstawowy, czy rozszerzony, w asortymencie Gandalf.com.pl znajdziesz wiele pozycji, które uczynią realizację podstawy programowej o wiele przyjemniejszą!


... ...