SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Podręczniki i ćwiczenia do religii – klasa 4

Nowi nauczyciele, podręczniki, sposób prowadzenia zajęć – to czeka Twoje dziecko w 4 klasie szkoły podstawowej. Religia nie będzie wyjątkiem. Po Komunii Świętej uczniowie poznawać będę kolejne tajemnice i aspekty wiary. Przedmiot ten jest oczywiście nadal nieobowiązkowy. Rodzice mogą zapisać dziecko na religię, etykę lub żaden z tych przedmiotów. Jeśli złożą jednak pisemną deklarację, ocena liczy się do średniej. Tak, jak każdy inny przedmiot, religia również wymaga przygotowania merytorycznego w postaci podręcznika do religii klasy 4 i zeszytu ćwiczeń – religia klasa 4. 

Podręcznik do religii klasa 4

W nauczania tego przedmiotu pomagają oczywiście dobre książki. Do klasy 4. proponujemy podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń – religia klasa 4. Wszystkie zgodne są z Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce. W sklepie internetowym Gandalf znajdziesz produkty największych oficyn, specjalizujących się w publikacjach katolickich: Wydawnictwa Jedność, Wydawnictwa św. Wojciecha, Wydawnictwa WAM, Wydawnictwa św. Stanisława BM, Wydawnictwa Diecezjalnego Sandomierz. Dzięki nowoczesnym podręcznikom do religii klasy 4 łatwiej uczniom zrozumieć złożone aspekty wiary. Podobnie, jak w poprzednich latach, podręczniki do religii klasy 4 cechują się nowoczesną i kolorową szatą graficzną, która ułatwia zapamiętywanie i zachęca do nauki. W książkach znaleźć można fragmenty Pisma Świętego, teksty literackie, a także modlitwy i biografie świętych. Wszystkie treści podręczników do religii klasy 4 dopasowane są oczywiście do możliwości percepcyjnych uczniów w tym wieku.

Ćwiczenia do religii klasa 4

Większość wydawców unika obecnie publikowania ćwiczeń w podręcznikach. Dzięki temu mogą z nich korzystać kolejne roczniki. Różnego rodzaju zadania znaleźć można w ćwiczeniach do religii dla klasy 4. Uzupełniają one treści podręcznika i aktywizują uczniów. Zawierają krzyżówki, rebusy, quizy, zdania z brakującymi wyrazami do wpisania itp. Dzięki ćwiczeniom do religii klasa 4 może utrwalać wiadomości i sprawdzać poziom wiedzy.

Religia klasa 4 – zagadnienia

W podręcznikach do religii klasa 4 poruszone zostaną m.in. kwestie stworzenia świata i kosmosu. Uczniowie dowiedzą się, czym jest grzech pierworodny i dlaczego ważne są pierwsze piątki miesiąca. Przejdą też szlakiem patriarchów – od Kanaan, przez Egipt, Morze Czerwone, pustynię, aż na górę Synaj, gdzie Mojżesz otrzymał 10 przykazań. W 4 klasie na religii dzieci dowiedzą się, czym jest Sąd Boży. Odwiedzą Jordan, Jerycho, Jerozolimę, Izrael i Judę oraz Babilonię. Szlakiem Pana Jezusa wyruszą do Nazaretu, Ain Karim, Betlejem, nad Jordan, Jezioro Genezaret, aż w końcu do Kafarnaum i na pustkowie. Uczyć będę się także o Górach Przemienienia i Błogosławieństw. W wierze katolickiej ważny jest sakrament pokuty. Dlatego nie obejdzie się bez historii o kuszeniu na pustyni, złożeniu ofiary w Wieczerniku, modlitwie w Ogrodzie Oliwnym oraz fałszywym procesie Chrystusa. W końcu wyruszy on w ostatnią drogę ulicami Jerozolimy, a na Golgocie zapłaci najwyższą cenę za zbawienie ludzkości. Wśród zagadnień na religii w klasie 4 znalazł się także szlak wiary, czyli miejsca, w których modlą się i do których pielgrzymują katolicy. Przydrożne kapliczki, Częstochowa, Wadowice, Świątynia Opatrzności Bożej, Łagiewniki.

Podręczniki do religii 4 klasa – jaka jest ich rola?

Podobnie jak edukacja, religia odgrywa ważną rolę w procesie socjalizacji. Od stuleci ludzkość stara się zrozumieć i wyjaśnić „sens życia”. Religia, w takiej czy innej formie, pojawiała się we wszystkich społeczeństwach ludzkich. Zajęcia w szkole polegają przede wszystkim na kształtowaniu właściwej postawy oraz wychowaniu moralnemu. Katecheci, korzystając z podręczników do religii klasy 4 mają dalej rozbudzać i rozwijać wiarę, przygotowywać do życia we wspólnocie oraz zachęcać do przekazywania prawd wiary innym.


... ...
szkoła podstawowa
klasa 4
religia