SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Religia klasa 2 podstawowa

Jeśli w ubiegłym roku wybrałeś lekcje religii zamiast etyki, Twoje dziecko czeka kontynuacja tego przedmiotu. Na zajęciach uczniowie zdobywają wiedzę o chrześcijaństwie, które odegrało istotną rolę w dziedzictwie kulturowym naszego kraju. Przyda się ona podczas późniejszych studiów nad literaturą, historią lub sztuką. Na religii w klasie 2 podstawowej dzieci mogą także zadawać trudne pytania dotyczące ostatecznego sensu i celu życia, a także człowieczeństwa, śmierci, istoty wiary w Boga oraz różnic między dobrem a złem. Być może to jedyny przedmiot, na którym padnie więcej pytań niż odpowiedzi.

Książka do religii klasa 2 szkoła podstawowa

W nauczaniu religii niewątpliwie pomagają odpowiednie publikacje. W Gandalfie znajdziesz tytuły największych katolickich wydawnictw: WAM, Św. Wojciech, Biblos, Jedność, Gaudium, św. Krzyża. Wszystkie książki do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej są zgodne z podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce, zatwierdzonej w 2018 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Nauczanie tego przedmiotu w klasach 1-4 koncentruje się wokół sakramentów pokuty i pojednania, a także Eucharystii. 

Książka do religii 2 klasa podstawowa – jaka powinna być?

Podręczniki przeznaczone do nauczania religii powinny przede wszystkim dostarczać odpowiednią dobraną i usystematyzowaną wiedzę. Ważne, by były napisane językiem dostosowanym do możliwości uczniów i pobudzały do dalszych poszukiwań. Pomagały dostrzegać problemy, pobudzały do myślenia i działania. Dzieci powinny mieć poczucie, że książka do religii dla 2 klasy podstawowej to publikacja wartościowa. Pozbawiona tonu moralizatorskiego, ale zachęcająca do dyskusji, rozmowy i refleksji.

Podręcznik do religii klasa 2 szkoła podstawowa

W sklepie internetowym Gandalf znajdziesz kolejne tomy książek, z których Twoje dziecko korzystało w klasie 1, m.in. z serii Bliscy sercu Jezusa, Kochamy Pana Jezusa, Jezus nas kocha czy Poznajemy naszego Boga. Podręczniki do religii klasa 2 szkoła podstawowa są bogato ilustrowane, a teksty dopasowano do wieku uczniów. Uczniowie znajdą w nich treści przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej, dotyczące sakramentów.

Ćwiczenia do religii klasa 2 podstawowa

Oferta Gandalfa obejmuje także ćwiczenia do religii do klasy 2 podstawowej. Większość wydawnictw decyduje się na przeniesienie zadań do osobnej publikacji – dzięki temu z podręczników mogą korzystać kolejne roczniki. Zeszyty ćwiczeń aktywizują i pobudzają do pracy twórczej. Uczniowie będą uzupełniać tekst, rysować, kolorować, rozwiązywać rebusy, krzyżówki, łamigłówki, a także wycinać i naklejać. Ćwiczenia do religii klasa 2 podstawowa doskonale uzupełniają treść podręczników.

Książka do religii klasa 2 podstawowa – czego nauczy się drugoklasista?

Na religii w klasie 2 podstawowej uczniowie poznają Pismo Święte i poznają prawdę o Bogu, Stworzycielu świata. Dowiadują się o istnieniu aniołów oraz niepokalanym poczęciu Maryi. Książki do religii klasa 2 podstawowa wprowadzają również pojęcie grzechu, uświadamiają jednak, że Bóg jest miłosierny. Dzieci poznają modlitwę różańcową, 10 Przykazań Bożych oraz historie wybranych postaci biblijnych. Dowiadują się, że Kościół jest wspólnotą, a każdy człowiek dąży do zbawienia. Nauka religii w 2 klasie ma przygotować uczniów do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


... ...
szkoła podstawowa
klasa 2
religia