SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

GWO Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

Oficyna powstała w 1991 roku, jako jedno z pierwszych prywatnych wydawnictw, specjalizujących się w edukacji. Jej założycielami byli Małgorzata Dobrowolska i Adam Mysior, wykładowca akademicki. Specjalnością GWO są podręczniki do nauczania matematyki. Jego pierwsze publikacje – zeszyty gdańskie i Kalendarz ósmoklasisty odniosły ogromny sukces. Dziś największą popularnością cieszy się seria Matematyka z plusem, z której korzysta ponad połowa uczniów szkół podstawowych. W ofercie Wydawnictwa GWO znaleźć można także serie podręcznikowe do edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, historii oraz fizyki. Oficyna publikuje pomoce dla nauczycieli, materiały dydaktyczne i multimedialne. Z produktów marki korzysta kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli, ceniąc je za jakość merytoryczną i edytorską. Wyd. GWO angażuje się także w liczne projekty okołoedukacyjne, m.in. Lepsza Szkoła, organizuje szkolenia oraz patronuje Akademii 30+.

GWO – edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna


Z publikacji Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego korzystać mogą już sześciolatki i uczniowie klas 1-3. Dla pierwszej grupy wiekowej przygotowano serię Dla 6-latków i nie tylko. Wspomaga ona naukę czytania, także ze zrozumieniem, i liczenia. Wyróżnia ją szata graficzna, tworzona przez najlepszych polskich ilustratorów. Nieco starszym uczniom dedykowana jest z kolei seria Lokomotywa. Podręczniki GWO z tego cyklu przeznaczone są do edukacji polonistycznej, przyrodniczej, społecznej, matematyczne, plastycznej i muzycznej oraz informatycznej. Materiał podzielono według obszarów tematycznych i bloków problemowych.

Podręczniki GWO do matematyki


Specjalnością GWO Wydawnictwa są podręczniki do nauki matematyki – seria Matematyka z plusem. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowano podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń, a dla uczniów liceów i techników podręczniki na poziomach podstawowym i rozszerzonym, ćwiczenia i zbiory zadań. Autorzy serii Matematyka z plusem GWO uwzględnili potrzeby zarówno słabszych, jak i zdolniejszych uczniów. W książkach znaleźć można liczne przykłady z rzeczywistości, co ułatwia zrozumienie trudnych zagadnień. Materiał wprowadzany jest stopniowo, a wiadomości regularnie utrwalane, dzięki czemu młodzież łatwiej przyswaja informacje. Serię wzbogacają podręczniki cyfrowe i programy multimedialne.

Wyd. GWO – książki do języka polskiego


Do nauczania języka polskiego Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe przygotowało dwie serie: Między nami (dla klas 4-8) oraz Sztuka wyrazu (dla liceów i techników). Pierwsza z nich składa się z podręczników oraz zeszytów ćwiczeń. Między nami jest przemyślana i dopracowana, dostosowana do potrzeb i możliwości różnych uczniów, a ponadto zachęca do tego, by polubić czytanie. Sztuka wyrazu to z kolei seria tylko podręcznikowa, do kształcenia na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Książki pozwalają zdobywać młodym ludziom niezbędną wiedzę z zakresu kultury, języka i literatury, a także skutecznie przygotować się do egzaminu maturalnego.

Wydawnictwo GWO – podręczniki do historii


Podróże w czasie z podręcznikami GWO mogą odbywać uczniowie szkół podstawowych. Interesujące treści, dobrze dobrane teksty źródłowe, pytania do lekcji, czytelne mapy, rozbudowane infografiki i ciekawe ilustracje, biogramy najważniejszych postaci oraz czytelne osie czasu – to znaki rozpoznawcze serii. Podróże w czasie składają się z podręczników oraz zeszytów ćwiczeń. Licealiści i uczniowie techników dawne dzieje poznają z kolei z cyklem Ślady czasu. Wyróżnia go to, że w jednym podręczniku znalazły się treści z zakresów podstawowego i rozszerzonego. Książki z tej serii są przystępne dla uczniów, każda lekcja jest stosunkowo krótka, bogato ilustrowana różnymi materiałami graficznymi, m.in. mapami, infografikami i wzbogacona o teksty źródłowe.

GWO Wydawnictwo – kształcenie z fizyki


Ostatnim obszarem, jakim zajmuje się Wyd. GWO, jest fizyka. Oficyna publikuje podręczniki Fizyka z plusem, dla uczniów klas 7-8. Układ treści pozwala na realizowanie tematów lekcji bez korzystania z dodatkowych pomocy naukowych. Fizyka z plusem zaciekawia trudnymi zjawiskami fizycznymi, prezentując przykłady ciekawych eksperymentów. Dzięki licznym odniesieniom do rzeczywistości, wiedza łatwiej wchodzi do głowy. Z podręcznikami GWO Fizyka z plusem przyszły maturzysta dobrze przygotuje się do egzaminu i utrwali zdobytą wiedzę.
... ...
Zobacz więcej produktów