SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Religia klasa 8 podręcznik

Młody człowiek, wkraczając w wiek dojrzewania, potrzebuje odpowiednich wzorców. Takim wzorcem dla osób wierzących jest religia, dlatego zapisują na nią swoje dzieci w szkole. Uczęszczając na ten przedmiot, niezbędne jest zakupienie odpowiednich materiałów do nauki. Na Gandalf.com.pl znajdziesz podręcznik do religii klasa 8 oraz zeszyt ćwiczeń.

Religia klasa 8 podręcznik – przystępna wiedza

Podręcznik do religii klasa 8 został napisany przystępnym, zrozumiałym dla uczniów językiem. Dzięki niemu nastolatek jest w stanie bez przeszkód przejść przez program nauczania, a przyjazna szata graficzna sprawia, że nauka z pomocą podręcznika do religii klasa 8 staje się o wiele przyjemniejsza. Oprócz merytorycznej wiedzy znaleźć w nim można rozważania i modlitwy nawiązujące do tego, z czym mogą zmagać się nastolatkowie. Nie brakuje także biografii świętych oraz pytań stawianych uczniom w celu samodzielnej refleksji nad daną tematyką. Podręcznik został opracowany zgodnie z katechizmem Kościoła katolickiego. Oferujemy religię klasę 8 podręcznik od znanych katolickich wydawnictw, takich jak: Jedność, Św. Wojciech, Gaudium oraz WAM.

Religia klasa 8 podręcznik – merytoryczne treści

W podręczniku do religii klasa 8 poruszane są tematy uzupełniające wiedzę z klasy siódmej. Jego celem, oprócz przekazania informacji, jest także pogłębienie wiary. Korzystając z niego, uczniowie poznają fałszywych proroków, odkryją mistykę Eucharystii, dowiedzą się, czym jest aborcja i co znaczy duchowa adopcja, a także poznają historię religii chrześcijańskiej w Europie. Religia klasa 8 podręcznik pomoże w rozwoju duchowym młodzieży, a także odkryje przed uczniami tajemnice męki i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W podręczniku do religii klasa 8 zostają postawione pytania o szczęście, miłość i życie, na które odpowiedzi ma udzielić Bóg.

Religia klasa 8 podręcznik – wsparcie młodzieży w wieku dorastania

Klasa ósma szkoły podstawowej to wiek 13-14 lat. Dla każdego dziecka jest to moment przejścia z jednego etapu życia w drugi. Zmienia się wtedy wszystko, począwszy od wyglądu, przez zachowanie, a także pojmowanie duchowości. To właśnie w tym wieku młoda osoba jest w stanie krytycznie spoglądać na świat oraz wyrabiać sobie własne opinie. Podręcznik do religii klasa 8 pomoże nakierować młodzież na wartości chrześcijańskie, by mogli żyć w zgodzie z Chrystusem i Kościołem katolickim.


... ...
szkoła podstawowa
klasa 8
religia
Zobacz więcej produktów