Podręczniki Biologia na czasie Nowa Era | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Biologia na czasie

Seria podręczników Biologia na czasie przygotowana jest do nauczania biologii dla uczniów szkół ponadpodstawowych, zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym. Jej publikacją zajmuje się wydawnictwo Nowa Era. Biologia na czasie dzięki spójnej koncepcji, logicznemu układowi treści i sprawdzonych rozwiązaniach pozwala w przystępny sposób zdobywać i systematyzować wiedzę. Uczniom z klas rozszerzonych pomaga przygotowywać się do matury już od pierwszej klasy.  

Nowa Era Biologia na czasie – zakres podstawowy

Podręcznik Biologia na czasie dla zakresu podstawowego stopniowo zapoznaje ucznia z najważniejszymi zagadnieniami biologicznymi. Wszystkie treści napisane zostały przystępnym językiem, a ich ilość dostosowano do jednej godziny lekcyjnej. Na początku każdego rozdziału zamieszczono szybką powtórkę zagadnień ze szkoły podstawowej. Przyswajanie wiedzy ułatwiają infografiki, doświadczenia, a także nawiązania do życia codziennego. Z podręcznikiem powiązane są także Karty pracy ucznia Biologia na czasie Nowa Era. Zawierają zadania i mapy mentalne, które pomagają uporządkować wiedzę z każdej lekcji. Teksty źródłowe, wykresy i tabele uczą przetwarzania i analizowania informacji.

Biologia na czasie Nowa Era – zakres rozszerzony

Z podręcznikiem Biologia na czasie dla zakresu rozszerzonego uczniowie przygotowują się do matury już od pierwszej klasy. Uczą się rozwiązywać zadania typu maturalnego i poznają wymagania egzaminacyjne. Analizują doświadczenia biologiczne, a także procesy. Małe porcje wiedzy i przystępny język ułatwiają naukę. Tabele, schematy i wykresy pomagają uporządkować zdobyte wiadomości. Dla zakresu rozszerzonego Nowa Era przygotowała Maturalne karty pracy Biologia na czasie. Oswajają one ucznia z poleceniami zadań maturalnych i wskazują, jak udzielać adekwatnych odpowiedzi. Zawierają zadania CKE, które pojawiały się w arkuszach z poprzednich lat. Na zakończenie każdego roku szkolnego można rozwiązać Zestaw maturalny, by sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

Podręcznik Biologia na czasie – zalety

Po reformie szkolnictwa do liceów i techników trafiają nieco młodsi uczniowie. Biologia na czasie Nowej Ery dostosowana jest do ich percepcji, dzięki czemu zwiększa zainteresowanie przedmiotem i motywację do zdobywania wiedzy. Podręczniki odwołują się do życia codziennego, co zdecydowanie ułatwia naukę. Są również atrakcyjne wizualnie. Dzięki kolorowym i czytelnym infografikom, a także mapom mentalnym skomplikowane biologiczne zagadnienia stają się bardziej przystępne. Uczniowie mogą też oglądać filmy z doświadczeniami. Na początku każdego rozdziału wyróżnione zostały cele lekcji, a na końcu zamieszczono podsumowanie. Ułatwia to naukę z lekcji na lekcję i przyswajanie wiedzy do egzaminu maturalnego. Nowa Era Biologia na czasie kształtuje też umiejętność myślenia logicznego oraz przyczynowo-skutkowego, niezbędnego do rozwiązywania zadań maturalnych.  

Biologia na czasie cena

Zaletą publikacji Nowej Ery jest ich przystępna cena. Biologia na czasie z pewnością nie zrujnuje Twojego portfela. W Gandalfie regularnie proponujemy naszym Klientom rabaty na podręczniki. Wybierając naszą księgarnię możesz liczyć na najlepsze ceny Biologii na czasie. W ofercie znajdziesz także pozostałe serie wydawnictwa Nowa Era.  z1
z1