SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Wyjątkowa seria lektur do nauki języka angielskiego. Książki zostały napisane uproszczonym językiem, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać skupienie podczas czytania. Czytając książki w języku angielskim, zapamiętasz nowe zwroty i słownictwo oraz nauczysz się wykorzystywać je we właściwym kontekście. Readersy to genialne narzędzie do szlifowania swoich umiejętności językowych. Te książki zostały opracowane właśnie w taki sposób, aby rozwijać i wzbogacać umiejętności językowe czytelnika. Ćwicz je poprzez praktykę! Od czego zacząć? Oczywiście od czytania! 

Jak to działa?

W nauce języka, zarówno ojczystego, jak i obcego, bardzo ważne są umiejętności czytania, pisania oraz mówienia. Jednak co napisać lub powiedzieć, kiedy brakuje słów? Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek wzbogaca zasób posiadanego słownictwa oraz, co równie ważne, pomaga w nauce ortografii i interpunkcji. A jak to jest z językami obcymi? Czy można uczyć się języka angielskiego, czytając książki w tym języku? Oczywiście, że tak! Do tego właśnie stworzone zostały readersy. To książki, które zostały zredagowane właśnie z myślą o osobach, które uczą się wybranego języka obcego. Zawierają prostsze słownictwo, dzięki czemu łatwiej będzie zrozumieć czytane treści. Nierzadko wzbogacone są także o słowniczki lub krótkie ćwiczenia, dzięki którym łatwiej zapamiętasz nowe zwroty, słowa i wyrażenia!

Nauka poprzez praktykę

Readersy to zazwyczaj adaptacje popularnych powieści, często klasyków literatury, lektur szkolnych, opowiadań, czy książek dla dzieci i młodzieży. Co je wyróżnia od tradycyjnych wydań? Zostały napisane w sposób dostosowany do umiejętności językowych czytelnika. Takie publikacje służą do nauki języka obcego, zatem nie musisz się obawiać, że nie zrozumiesz trudnego słownictwa lub archaicznych zwrotów, które wyszły już z użycia. Czytaj książki o bohaterach, których znasz i razem z nimi zwiększaj swoje umiejętności językowe. Readersy są łatwiejsze w odbiorze niż tradycyjne wydania, zatem obcowanie z lekturą na pewno będzie szybsze i sprawniejsze.

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Czytając readersy poznasz słownictwo i wyrażenia, których raczej nie znajdziesz w podręcznikach do języka obcego. Podręcznik zazwyczaj zawiera sporo zagadnień teoretycznych, a czytanie powieści to nauka języka obcego poprzez praktykę. Wybór książek jest naprawdę szeroki, więc z łatwością wybierzesz historię i bohaterów, których znasz i lubisz. Czy to istotne? Zdecydowanie! Dużo przyjemniej jest sięgać przecież po książkę, którą się lubi i czyta z przyjemnością! Readersy zazwyczaj wzbogacone są także o ćwiczenia i krótkie zadania do samodzielnej pracy, dzięki którym lepiej zrozumiesz przeczytany tekst. Oddawanie się lekturze rozwija umiejętności czytania ze zrozumieniem, a jest to przecież niezbędne w nauce każdego języka, także tego obcego! 

Czy to opcja dla mnie?

Readersy cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Czytanie znanej i lubianej powieści to z jednej strony czas spędzony na przyjemnej lekturze, z drugiej zaś to nauka języka obcego. Książkę można wybrać na określonym poziomie trudności, dlatego spokojnie znajdziesz coś zarówno dla osoby początkującej, jak i zaawansowanej. Readersy to świetne urozmaicenie dla tradycyjnych podręczników. Nauka języka obcego nie będzie nużąca i męcząca. Stanie się prawdziwą przyjemnością!


... ...
readersy, lektury uproszczone
Zobacz więcej produktów