SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Migra

Marka powstała w 2000 roku i zajmuje się wydawaniem podręczników do informatyki, a także tworzeniem oprogramowania. Z Wydawnictwem Migra tak bardzo przydatną dziś wiedzę o komputerach i wszystkim, co z nimi związane, zdobywają uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Migra podręczniki dla szkół podstawowych


Wiemy, tak jak inni, czego należy nauczyć. Wyróżnia nas to, że znamy możliwości ucznia i problemy nauczyciela – podkreślają autorzy Wydawnictwa Migra. Podręczniki tej oficyny wydawane są pod nazwą Teraz bajty. Uczniowie klas I-III zapoznają się m.in. ze środowiskami programowania Baltie oraz Scratch i tworzą w nich pierwsze programy. Uczniowie klas IV-VI potrafią już stworzyć proste gry i historyjki. Z podręczników Migra dowiadują się też jak działają programy i jak je testować oraz poprawiać, poznają zasady pracy z plikami, zdobywają umiejętności wyszukiwania informacji w sieci, a także poznają zagrożenia z Internetem związane. Zdobywają wiedzę o budowie i działaniu komputerów oraz sposobach ich zastosowania, uczą się też wykonywać obliczenia i tworzyć prezentacje. Podręczniki Migra dla klas VII-VIII obejmują już poważniejsze zagadnienia, związane z algorytmiką, edycją tekstu, arkuszami kalkulacyjnymi, HTML-em i CMS-em. Uczniowie tworzą też proste programy komputerowe w środowiskach Baltie, Scratch i Logomocja.  

Migra Wydawnictwo – podręczniki dla szkół ponadpodstawowych


Wydawnictwo Migra przygotowało również podręczniki dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Każdy z nich składa się z czterech modułów. Moduł A koncentruje się wokół komputera i sieci komputerowych. W ramach modułu B uczniowie zapoznają się z edycją tekstu, grafiką, arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacjami czy bazami danych. Dzięki modułowi C zdobywają wiedzę na temat programowania (w językach Python i C++), algorytmiki, a nawet elementów robotyki. Z kolei moduł D w podręcznikach Migra dotyczy Internetu i projektów. Bogatą ofertę podręczników Wydawnictwa Migra znajdziesz w sklepie internetowym Gandalf. Odkryj z nami fascynujący świat informatyki!

Wydawnictwo Migra – autorka podręczników


Znane podręczniki Migra Wydawnictwa, dla wszystkich etapów edukacyjnych, tworzy Grażyna Koba. Jest informatykiem, byłym dydaktykiem, a także metodycznym doradcą informatyki. Aktywnie uczestniczy w pracach nad rozwojem edukacji informatycznej już od 1987 roku. Doświadczenie w pracy z uczniami i nauczycielami przekłada się na dobre zrozumienie potrzeb obu tych grup. W serii Teraz bajty Grażyna Koba wykorzystuje system spiralnego nauczania, stopniowanie trudności i odpowiednio dobiera środowiska programowania. Podręczniki Migra Wydawnictwa ułatwiają dzieciom i młodzieży zrozumienie nawet najtrudniejszych pojęć, a ich umiejętności i kompetencje rozwijają się równomiernie przez wszystkie lata nauki.
... ...