Aktualności Archiwum

Gandalf na Targach Książki w Krakowie

Avatar
Napisane przez Gandalf

Wielka czytelnicza impreza już za kilka dni! Oczywiście mowa o Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 26 – 29 października 2017 roku. Gandalf.com.pl weźmie udział w targach już po raz ósmy. Gandalfa i jego gości będzie można odwiedź na stoisku C72 w Hali Wisła w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO (Kraków, ul. Galicyjska 9).

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie rozrastają się z roku na rok. Pierwsze, zorganizowane w 1997 roku, zajęły powierzchnię 1000 mkw. Ubiegłoroczna impreza potrzebowała 10 razy więcej miejsca. Ilość autorów goszczących podczas wydarzenia też znacznie wzrosła – z 52 na początku do 759 w 2016 roku. Wystawców również przybyło – 140 w 1997 i 700 rok temu. Myślę, że nie muszę dłużej nikogo przekonywać, że warto wybrać się na Targi Książki do Krakowa i oczywiście przybić piątkę Gandalfowi.

Targi to nie tylko szeroka oferta księgarska polskich i zagranicznych wydawnictw. To też wiele dodatkowych wydarzeń związanych z branżą księgarsko-wydawniczą. Co roku podczas targów odbywają się tematyczne panele dyskusyjne i warsztaty. Atrakcją dla odwiedzających są też liczne konkursy. Na tym jednak nie koniec, ponieważ impreza rozprzestrzenia się na całe miasto. Można powiedzieć, że Kraków tętni targami. W czasie ich trwania w mieście dzieje się naprawdę dużo. Wystawy, happeningi literackie, spektakle teatralne, koncerty, każdy znajdzie dla siebie dodatkową atrakcję. Oczywiście tą największą są spotkania autorskie. Na Krakowskich Targach Książki co roku pojawia się wielu pisarzy. To świetna okazja, żeby spotkać się z ulubionymi autorami. Co roku pojawiają się nie tylko polskie, ale i zagraniczne nazwiska. W tym roku imprezę odwiedzą: Irene Cao, autorka bestsellerowej trylogii erotycznej: Trylogia Zmysłów: Widzę Cię, Słyszę Cię, Pragnę Cię, Camilla Grebe  – autorka poczytnych kryminałów, Camilla Lackberg, która napisała Czarownicę, czy Roberto Salvadori  – włoski eseista i tłumacz literatury francuskiej.

Sklep Gandalf.com.pl też będzie miał gości. Oto z kim i kiedy będzie można spotkać się u Gandalfa na Krakowskich Targach Książki:

Elżbieta Cherezińska  – sobota, 28 października, godz. 12.00

Elżbieta Cherezińska to królowa polskiej powieści historycznej. Dlaczego wybrała powieść historyczną? Pewnie dlatego, że fascynują ją dawne dzieje, a szczególnie okres średniowiecza. Bez wątpienia ma talent do opowiadania o nich. Z łatwością przenosi Czytelnika do czasów Wikingów i Piastów. W powieściach Cherezińskiej Czytelnik znajdzie początki państwa polskiego, pozna pradawne historie bohaterów sprzed wieków. Mówi się, że pisarka odnawia polską powieść historyczną. Robi to ze smakiem, wyczuciem i literackim rozmachem. Porywająca narracja sprawia, że trudno oderwać się od kart powieści i wrócić do współczesności.

   

Katarzyna Berenika Miszczuk  – sobota, 28 października, godz. 13.00

Karierę pisarską zaczęła wcześnie. Jej pierwsze literackie dzieło powstało jak miała zaledwie 15 lat. Jednak nie to przyniosło jej rozgłos. Katarzyna Miszczuk sławna stała się dzięki trylogii, której bohaterką jest dwudziestoletnia Wiktoria. Czytelnik poznaje bohaterkę, gdy zostaje zamordowana i zaczyna nowe życie.

Pisarstwo to drugi zawód Katarzyny Miszczuk (albo pierwszy?). W każdym razie jest też lekarką. Zamierza jednak chyba skoncentrować się na pisaniu. Na jej blogu można przeczytać, że „planuje stworzyć powieść w każdym gatunku, by wreszcie znaleźć ten, w którym czuje się najlepiej”.

   

Andrzej Pilipiuk  – sobota, 28 października, godz. 14.00

Andrzej Pilipiuk to pisarz mocno doceniany zarówno przez krytyków, jak i Czytelników. Jego książki cieszą się ogromną popularnością i trafiają na listy bestsellerów. Kultowa postać stworzona przez Pilipiuka to Jakub Wędrowycz, który jest bohaterem kilkudziesięciu opowiadań. Jest doskonale znany wszystkim fanom fantastyki.

Andrzej Pilipiuk jest bez wątpienia dawcą humoru. Ma dystans i błyskotliwy żart. Przyjemnością jest czytanie nawet jego strony autorskiej. Pisze na niej, że „korzeni kariery pisarskiej Andrzeja należy szukać około 1985 roku. Jak sam wspomina przyczyn wyboru tej ścieżki było wiele. Po pierwsze pisarzom dawano paszporty. Po drugie z nakładów książek i cen okładkowych wydedukował iście fantastyczny pogląd na zarobki literatów. Po trzecie przyjaciele którym opowiadał swoje fantazje, pozostali w starej szkole…”

   

Magdalena Witkiewicz  – sobota, 28 października, godz. 15.30

Zaraźliwy optymizm, poczucie humory, dystans, cięty język i dużo ciepła. W skrócie to Magdalena Witkiewicz. Debiutowała powieścią „Milczek”. Każda kolejna książka przysparzała pisarce coraz więcej Czytelników. Pewnie dlatego, że pisze w pozytywnym klimacie i lubi dobre zakończenia. Magdalena Witkiewicz bardzo ceni sobie spotkania i rozmowy z nimi. Dlatego myślę, że jej fani nie zawiodą jej podczas targów.

   

Alek Rogoziński  – sobota, 28 października, godz. 15.30

Jak Magdalena Witkiewicz, to i Alek Rogoziński. To ten, który pisze kryminały z humorem 🙂 Najnowsza książka Alka Rogozińskiego to „Lustereczko, powiedz przecie” – powieść kryminalna z cyklu Róża Krull na tropie. A na listopad zapowiedziana jest kolejna książka „Pudełko z marzeniami”, którą Alek Rogoziński napisał w duecie z Magdaleną Witkiewicz. Myślę, że warto odwiedzić stoisko Gandalfa i zapytać, jak układa się współpraca tej pozytywnie zakręconej dwójce.

   

Marek Krajewski  – niedziela, 29 października, godz. 11.00

Każdy kto zaczytuje się w polskich kryminałach zna książki Marka Krajewskiego. Pisarz jest pierwszym laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru. Wyróżnienie przyznaje Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji „Trup w szafie” oraz Instytut Książki za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną. Krajewskiego wyróżniono go także Nagrodą Księgarzy „Witryna” za najlepszą książkę 2005, a w roku 2006 pisarz otrzymał Paszport Polityki.

Marek Krajewski to jeden z tych pisarzy, którzy nie czekają na wenę. Uważa, że nie natchnienia, a systematyczna praca potrzebna jest do napisania książki. Pisarz lubi tworzyć w swoim domu nad jeziorem.

   

Tatiana Mindewicz Puacz  – niedziela, 29 października, godz. 12.00

To kobieta zagrzewająca do działania inne kobiety. Tatiana Mindewicz Puacz to coach ICC, trener w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej, trener rozwoju osobistego, ekspert ds. kampanii społecznych i programów CSR, a także publicystka. Zdarza jej się współpracować z ludźmi świata show biznesu i występować w popularnych programach telewizyjnych. W tym roku ukazała się jej pierwsza książka „Luz. I tak nie będę idealna”.

Jerzy Bralczyk – niedziela, 29 października, godz. 13.00

Autorytet w dziedzinie językoznawstwa. Profesor Bralczyk jak nikt inny mówi o języku mediów, reklamy i polityki. Od blisko 20 lat jest członkiem Rady Języka Polskiego. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN, Rady Etyki i Ładu Informacyjnego. Znamy go jednak przede wszystkim z programów telewizyjnych i radiowych, w których uczył poprawnej polszczyzny. Pasja profesora Bralczyka to zbieranie wszelkich wydań „Pana Tadeusza” oraz podręczników o dobrym zachowaniu i mówieniu.

   

Ewa Wachowicz  – niedziela, 29 października, godz. 14.00

Miss Polonia, sekretarz prasowy w rządzie Waldemara Pawlaka, jurorka w programach reality show, bizneswoman, autorka programów o gotowaniu i książek kucharskich. To właśnie gotowanie było zawsze jej pasją. Potrafi szukać smaków, tworzyć przepisy i dzielić się nimi. A dowodem na to, że Ewa Wachowicz kocha gotowanie i jest skromną osobą są słowa jej córki Oli. Zapytana kiedyś w przedszkolu o to kim jest mama, powiedziała bez wahania, że kucharką 🙂

Ewa Wachowicz ma w sobie szczyptę ryzykanctwa. Uwielbia wysokie góry i zdobywanie szczytów. Marzy o zdobyciu Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów siedmiu kontynentów. Jeśli chce ją zapytać o plany wypraw, albo wziąć autograf, czy podzielić się przepisem, wpadnijcie na targach do Gandalfa.

   

Aneta Jadowska  – niedziela, 29 października, godz. 15.00

Można pokusić się o stwierdzenie, że Aneta Jadowska lubiła pisać od zawsze. Już w liceum pisała opowiadania fantasy. I chyba ten gatunek jej najbardziej odpowiada. Łączy go sprytnie z wątkami kryminalnymi i wciąga Czytelnika w opowieści nie z tego świata. Popularne bohaterki książek Anety Jadowskiej to Dora Wilk, toruńska wiedźma – policjantka i Nikita – Modliszka, najemniczka Zakonu Cieni.

Na miejsce akcji swoich książek pisarka wybiera Toruń. Choć wyobraźnia i talent pozwalają jej na stworzenie własnego świata fantasy, woli zabierać Czytelnika do prawdziwych miejsc. Do takich, które może odwiedzić. A każdy, kto chce odwiedzić Anetę Jadowską może spotykać się z nią w niedzielę na stoisku Księgarni Internetowej Gandalf.

   

Żeby nie było tak całkiem serio, to na Targach Książki w Krakowie Księgarnia Internetowa Gandalf po raz kolejny zorganizuje zabawę „Znajdź Gandalfa”. Będzie polegała ona na tym, żeby w określonych godzinach odnaleźć w hali targowej spacerującego Gandalfa i odebrać od niego kupon. Ten z kolei to gwarancja nagrody. Warto więc wybrać się na targi i być czujnym 🙂

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf