Rozwijają wyobraźnię i redukują stres… Dlaczego warto czytać książki?

aktualności dlaczego warto czytać książki Avatar
Napisane przez Justyna
Jeden komentarz
Udostępnij:

Wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich życia. Są odskocznią od szarej rzeczywistości, pomagają zapomnieć o codziennych problemach, a do tego pełnią funkcję dydaktyczną. Pewnie wiesz już, o czym mowa. Oczywiście o książkach! Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele książki wnoszą do naszego życia, zobacz jakie dodatkowe korzyści możesz z nich czerpać. Jeśli natomiast czytanie to nie Twoja bajka, może Cię do niego przeczytamy. Odpowiedzmy wspólnie na pytanie: dlaczego warto czytać książki?

1. Rozwijają wyobraźnię

To jeden z najbardziej oczywistych i widocznych powodów, dla których warto czytać książki. Na pewno znasz to uczucie, kiedy w Twojej głowie pojawiają się obrazy pasujące do czytanych przez Ciebie fragmentów książek. Nadajesz bohaterom i miejscom akcji niepowtarzalny charakter. To tak, jakbyś był reżyserem filmu na podstawie czytanej książki. Z czasem będzie przychodziło Ci to coraz łatwiej, a scenariuszom nie będzie końca!

2. Poprawiają koncentrację

Masz problemy ze skupieniem uwagi? Gwarantujemy, że dobra książka odetnie Cię od otaczającego świata, a historia całkowicie pochłonie! Im dłużej będziesz ćwiczył skupianie się na ciekawych tytułach, tym łatwiej będzie Ci się skupić również na mniej interesujących czynnościach.

3. Redukują stres

Nic tak nie oderwie Cię od nurtujących myśli i problemów, jak dobra lektura! Ciekawa fabuła odciągnie Twoje myśli do fascynujących krain, porywających bohaterów czy sensacyjnych zdarzeń. Książki gwarantują Ci niezapomniany relaks – możesz wziąć je na hamak, do wanny albo do łóżka. Jedno jest pewne – tam nie ma miejsca dla stresu.

4. Wzbogacają słownictwo i poprawiają komunikację

Im więcej książek przeczytasz, tym więcej ciekawych słów poznasz. I to nie muszą być skomplikowane, specjalistyczne frazy, ale hasła, które możesz wykorzystać w życiu codziennym. Pomyśl, jak wzbogacony zasób słów wpłynie na Twoje prace pisemne i wypowiedzi. Efekty zauważysz nawet w trakcie zwykłej rozmowy ze znajomymi! A może jakimś wyjątkowym hasłem zaskoczysz znajomych, rodzinę, szefa, albo po prostu uzupełnisz krzyżówkę!

5. Pogłębiają wiedzę

Książki, obojętnie z jakiego gatunku, zawsze zawierają dodatkowe informacje powiązane z ciekawymi miejscami odwiedzanymi przez bohaterów, ich ścieżkami zawodowymi, a czasem nawet sztuką czy kulturą i innymi dziedzinami życia. Takie informacje, przemycane mimochodem, o ile oczywiście są prawdziwe, wzbogacają Twoją wiedzę z danego obszaru.

Dlaczego warto czytać książki dzieciom?

Powody, dla których warto czytać książki dzieciom, są bardzo zbliżone do tych, dla których to dorośli powinni sięgnąć po literaturę. Dzięki książkom maluchy poznają nieznane dotąd słowa z różnych dziedzin – nazwy pomieszczeń, zwierząt, posiłków itp. Dodatkowo pobudzą swoją wyobraźnię, która okaże się bardzo cenna w późniejszym życiu. Dzieci, którym książki towarzyszą już od pierwszych miesięcy życia, szybciej uczą się mówić, a ich słownictwo jest znacznie bogatsze już na początkowym etapie edukacji.

Sięgnij po nasze tytuły z kategorii bestsellerów i nowości i przekonaj się, czy mieliśmy rację!

Udostępnij:
15 marca 2022

Jedna odpowiedź do “Rozwijają wyobraźnię i redukują stres… Dlaczego warto czytać książki?”

  1. Avatar TOM pisze:

    Świetna książka Autobiografia Benjamin Franklin „Żywot własny” warta do przeczytania dla każdego. Benjamin jest to człowiek, który złapał piorun i był najbogatszą osobą w swoich czasach. Polecam w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.