SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Elżbieta Cherezińska - biografia

Elżbieta Cherezińska urodziła się 9 października 1972 w Pile. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Literacko debiutowała w 2005 roku książką napisaną z Szewachem Weissem pod tytułem Z jednej strony, z drugiej strony. Od tej pory wydała prawie 20 tytułów. Od 2008 roku nakładem wyd.Zysk i S-ka zaczęły ukazywać książki Elżbiety Cherezińskiej, które zapewniły jej stałe miejsce na polskim rynku literackim. 

Książki Elżbiety Cherezińskiej - nowe spojrzenie na historię Polski


Pisarka znana jest przede wszystkim z powieści historycznych, rozgrywających się na terenach Polski, ale opisywała również wydarzenia z losów np. Skandynawii. Książki Cherezińskiej cieszą się dużą popularnością, dzięki wierności historycznym faktom oraz zręcznemu poprowadzeniu narracji. O uznaniu przez czytelników i krytyków świadczą liczne nagrody, które otrzymała Cherezińska. W 2014 roku magazyn "Książki" przyznał Legionowi tytuł Książki Roku 2013. W tym samym roku Niewidzialna korona została 'Najgorętszą książką lata' w plebiscycie TVP Kultura. W 2018 pisarka otrzymała zaś od ministra kultury i dziedzictwa narodowego Doroczną Nagrodę MKiDN w kategorii Literatura. W 2016 roku ogłoszono, że na podstawie powieści Harda nakręcony zostanie film pełnometrażowy. Zdjęcia miały ruszyć na początku 2018 roku. Za reżyserię odpowiedzialny miał być Łukasz Palkowski, twórca m.in. Bogów.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 88 książek, których autorem jest: Elżbieta Cherezińska. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, literatura piękna, literatura faktu i reportaż, biografie i wspomnienia, fantastyka, literatura piękna, literatura piękna, historia, biografie, wspomnienia, sensacja i literatura grozy, literatura faktu i reportaż, Książki na prezent 🎁, bestsellery, Bestsellery, wysyłka 24h, bestsellery wszech czasów, Zysk, nowości, Bestsellery.

Na książki autora Elżbieta Cherezińska mamy rabaty sięgające do 48%.
... ...
Zobacz więcej produktów