SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Camilla Lackberg - biografia

Data urodzenia: 30.08.1974 Autorka popularnych powieści kryminalnych, takich jak „Księżniczka z lodu”, „Kaznodzieja”, „Kamieniarz”, „Ofiara losu” czy „Latarnik”. Przygodę z pisaniem kryminałów zaczęła już jako kilkunastoletnia dziewczyna. Mimo niewątpliwego zapału i talentu początkowo swoją karierę związała z ekonomią pracując jako ekonomistka, marketingowiec oraz product manager w Sztokholmie. Nie porzuciła jednak marzeń o pisaniu i po ukończeniu kursu pisania kryminałów w 2009 roku napisała swoją pierwszą powieść „Księżniczka z lodu.” Aktualnie każdy z jej kryminałów w Szwecji uzyskuje status bestsellera. W swoim kraju sprzedała ponad milion egzemplarzy. Zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i również poza Szwecją cieszą się ogromną popularnością. zaliczana jest do grona najlepszych współczesnych twórców literackich. Jej powieści takie jak „Księżniczka z lodu”, „Latarnik” czy „Niemiecki bękart” to bestsellery tzw. kryminału skandynawskiego. Zainteresowanie tym gatunkiem literackim u Camilli Lackberg rozpoczęło się już we wczesnym dzieciństwie, kiedy to odkryła powieści kryminalne w domowej biblioteczce. Już wtedy zaczęła pisać, jednak światową sławę zyskała dopiero w 2003 roku, kiedy wydała powieść „Księżniczka z lodu”. Doświadczenie, jakie zyskała na studiach ekonomicznych, które ukończyła na Uniwersytecie w Göteborgu, pomogło jej w krótkim czasie wypromować swoją debiutancką książkę oraz swoje nazwisko na szwedzkim rynku wydawniczym. Kolejne lata jej twórczości przynosiły nowe powieści, które znajdowały miejsce na listach bestsellerów gatunku. Akcja większości książek Camilli Lackberg rozgrywa się w jej rodzinnym miasteczku - Fjällbacka na malowniczym zachodnim wybrzeżu Szwecji. Głównymi bohaterami są: pisarka Erika Falck i policjant Patrik Hedström. Ich losy śledzić można nie tylko na kartach książki, ale też na szklanym ekranie. Pierwsze cztery powieści Camilli Lackberg zostały zekranizowane przez szwedzką telewizję SVT 2. Camilla Lackberg jest autorką nie tylko mrocznych, kryminalnych powieści, ale i serii ilustrowanych książeczek dla dzieci „Super-Charlie” oraz dwóch książek kucharskich. Wszystkie jej książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i cieszą się one popularnością nie tylko w Szwecji, ale też w Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i w Polsce.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 84 książek, których autorem jest: Camilla Lackberg. Dostępne formaty: miękka, pakiet, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, sensacja, kryminał, sensacja, pakiety, literatura piękna, sensacja i literatura grozy, Książki na prezent 🎁, audiobooki na prezent, bestsellery, audiobooki w podróży, lista bestsellerów wszech czasów, wysyłka 24h, bestsellery wszech czasów, Top 100 Gandalfa, nowości, Bestsellery.

Na książki autora Camilla Lackberg mamy rabaty sięgające do 38%.
... ...
Zobacz więcej produktów