SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Upośledzenie fizyczne – książki na Gandalf.com.pl

Gdy osoba na skutek wrodzonej lub nabytej niesprawności fizycznej nie może zapewnić sobie normalnego życia w zakresie funkcjonowania indywidualnego i społecznego, możemy mówić wtedy o upośledzeniu fizycznym. Książki dostępne na Gandalf.com.pl opracowane są przez specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat tego, jak radzić sobie z niepełnosprawnością i co zrobić, by sprawność osiągnąć przynajmniej w jakimś stopniu.

Co to jest upośledzenie fizyczne?

Upośledzenie fizyczne to inaczej niepełnosprawność lub inwalidztwo. Osoby, które są niepełnosprawne, nie mogą poprawnie funkcjonować w swoim życiu bez udziału osoby, która pomoże im w pokonywaniu wrodzonych lub nabytych ograniczeń. Skutkiem upośledzenia fizycznego może być uszkodzenie, niezdolność lub ograniczenie pełnienia ról.

Uszkodzenie to nabyte lub wrodzone zaburzenie rozwoju fizycznego ciała, które widoczne jest w trakcie poruszania się lub w wyglądzie osoby niepełnosprawnej. O uszkodzeniu możemy mówić także w przypadku zaburzenia funkcji narządów wewnętrznych, które w trwały sposób ograniczają wykonywania czynności i działanie organizmu. Niezdolność odzwierciedla skutki uszkodzenia. Ograniczenia zaś to wynik uszkodzenia lub niezdolności, które mają realny wpływ na funkcjonowanie osoby borykającej się z niepełnosprawnością.

W kategorii: upośledzenia fizyczne – książki znajdziesz w sklepie internetowym Gandalf.com.pl takie publikacje jak na przykład: Rozwojowe zaburzenia koordynacji ruchowej, Udzielanie i dokumentowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole i przedszkolu, Jest człowiek z niepełnosprawnością.


... ...
Zobacz więcej produktów