SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Książki logopedyczne najtaniej na Gandalf.com.pl

Uszkodzenie słuchu, jak i inne czynniki, mogą powodować wystąpienie wad wymowy. Jąkanie się, nieprawidłowe lub niewyraźne wymawianie głosek… to tylko kilka zagadnień, którymi zajmuje się logopedia.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie logopedii, poćwiczyć właściwą wymowę samodzielnie lub wspólnie z pociechą, a może chcesz zdobyć moc praktycznych wskazówek, które pozwolą podjąć terapię – szukaj informacji właśnie w tym dziale. Książki logopedyczne pozwolą Ci pokonać bariery komunikacyjne. Na Gandalf.com.pl czekają na Ciebie zarówno książki eksperckie, jak i praktyczne ćwiczenia dla laików. Zdobądź potrzebną wiedzę i skutecznie walcz z wadami wymowy i nie tylko!

Czym zajmuje się logopedia?

Nie do końca wiesz, czym w zasadzie jest logopedia? Książka specjalistyczna z pewnością Ci to wyjaśni. Logopedia jest nauką, która zajmuje się kształtowaniem właściwej mowy w okresie jej rozwoju, a także jej doskonaleniem w okresie późniejszym. Mówimy wtedy o logopedii ogólnej. W przypadku, gdy nauka skupia się na usuwaniu wad i zaburzeń mowy, mamy do czynienia z logopedią specjalną.

Książki o logopedii zbierają także ogólniej wszystkie te cechy. Logopedia jest więc nauką o kształtowaniu prawidłowej mowy, o usuwaniu wad wymowy, a także o nauczaniu mowy w sytuacji, gdy występuje jej brak lub mówimy o jej utracie.

Niektórzy badacze podają, że logopedia zajmuje się etiologią i patogenezą zaburzeń mowy. Książki dla logopedów zawierają cenne wskazówki, które pomagają rozpoznawać, zapobiegać i usuwać wady i zaburzenia mowy. W zakresie zainteresowań tej nauki pozostają także kwestie odnoszące się do wychowania pod względem mowy, czuwania nad jej rozwojem, poprawy w sytuacji, gdy mowa odchyla się od norm.

Książka logopedyczna

Ważnym punktem poruszanym w książce logopedycznej jest usuwanie trudności w czytaniu i pisaniu, co równocześnie związane jest z usuwaniem wad i zaburzeń mowy, a także zaburzeń głosu. Przedmiotem badań logopedii są między innymi mechanizmy powstawania odstępstw od mowy, ich związek z innymi zaburzeniami rozwojowymi, a także wpływ na psychikę i funkcjonowanie społeczne.

W przypadku wspomnianego podziału logopedii w zakresie ogólnej pojawia się wyróżnienie na logopedię wychowawczą i artystyczną, w zakresie specjalistycznej zaś na logopedię korekcyjną i surdologopedię (która zajmuje się kształtowaniem i rozwojem mowy osób z zaburzeniami słuchu).

Książki dla dzieci logopedyczne na Gandalf.com.pl

Logopedia wydaje się nauką przytłaczającą, a nawet przerażającą. W ofercie Naszego sklepu dostępne są książki dla dzieci logopedyczne, które w przyjemny sposób pomogą najmłodszym rozpocząć naukę poprawnego wypowiadania głosek oraz naukę pisania i czytania. Sprawdź popularne tytuły, takie jak: Usuwamy wady wymowy Głoski: r-l, Różnicowanie samogłosek: e-a, o- u, i-y, Ćwiczenia wprowadzające i utrwalające głoski S, Z, C, DZ.


... ...
Zobacz więcej produktów