SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Dysleksja – książki ⭐

Zastanawiasz się, czym jest dysleksja? Książka specjalistyczna, którą znajdziesz na Gandalf.com.pl, wyjaśni, że mianem tego typu schorzenia określamy trudności w nauce pisania i czytania, zauważalne u dziecka, nawet jeśli jest ono zdolne intelektualnie. Sprawdź dostępne w Naszym sklepie internetowym publikacje, by zgłębić wszelkie niezbędne informacje na temat dysleksji i móc jej zaradzić.

Co to jest dysleksja?

Termin opisano pierwszy raz w 1968 roku na Konferencji Neurologów. Okazuje się, że aktualnie w naszym kraju z dysleksją zmaga się 12% uczniów, a w tym więcej chłopców niż dziewczynek. Dzieci, które borykają się z dysleksją, mają trudność z odróżnianiem dźwięków i kształtów, nie widzą też różnic w zapisie cyfr i liter, przez co popełniają wiele błędów ortograficznych.

Książki o dysleksji zaznaczają także, że pismo dyslektyków może być uważane za brzydkie i niewyraźne. Schorzenie to wymaga fachowej terapii, ponieważ w innym wypadku dzieci na późniejszych etapach rozwoju zaczynają mieć większe problemy z uczeniem się. Co równie częste, dzieci z dysleksją bywają niesłusznie oceniane w stosunku do pozostałych, zwłaszcza jeśli chodzi o język polski. Właśnie dlatego dzieci często popadają w kompleksy i czują się gorsze od innych.

Objawy dysleksji

Możemy mówić nie tylko o dysleksji, którą zaczynamy obserwować u dziecka w trakcie jego edukacji szkolnej, ale także o dysleksji rozwojowej, która pojawia się od urodzenia dziecka. Nie chodzi jednak o to, że dziecko jest mniej inteligentne lub rozwija się w nieprawidłowy sposób. Dysleksja to problem, który pojawia się także wśród dzieci, które rozwijają się prawidłowo.

Zastanawiasz się, jak rozpoznać dysleksję u dziecka? Książki o dysleksji wskazują na to, że objawy widoczne są już w wieku wczesnodziecięcym. Dysleksję rozwojową psycholog może stwierdzić u dziecka, które jest dopiero w 4 klasie. Na wcześniejszych etapach możemy podejrzewać jedynie zaburzenia. Nawet to, że w okresie niemowlęcym dziecko pomija raczkowanie i od razu zaczyna chodzić, może wzbudzić podejrzenie dysleksji.

Dysleksja – książki zaznaczają także, że dzieci, które w wieku przedszkolnym mają trudności w zapinaniu guzików, nie potrafią zawiązać sznurowadeł na kokardę lub nie potrafią posługiwać się nożem i widelcem, mogą mieć dysleksję. Podobnie jest, jeśli dziecko cierpi na zaburzenia sprawności ruchowej – na przykład nieporadnie biega, przewraca się, nie może złapać piłki, ma trudności z jazdą na rowerze lub najzwyczajniej w świecie unika zajęć ruchowych.

Książki o dysleksji na Gandalf.com.pl

Dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia… Problem? Tak! Ale nie taki, z którym nie da się walczyć! Wręcz przeciwnie. Odpowiednio zaprojektowane ćwiczenia – takie, które pobudzą kreatywność dziecka i krok po kroku nauczą poprawności – mogą przynieść naprawdę dobry efekt.

Twoje dziecko zmaga się z problemem z cyframi lub słowami? Jeśli tak, zapewnij mu dostęp do właściwych materiałów dydaktycznych. Te, które oferuje Ci Gandalf, łączą świetną zabawę z wartością edukacyjną. Dziecko będzie się świetnie bawić, rozwiązując ortograficzne czy matematyczne łamigłówki, a jednocześnie przełamie wewnętrzne bariery i znajdzie większą pewność siebie.

U Nas znajdziesz ćwiczenia zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci – takie, dzięki którym matematyka czy ortografia przestaną być labiryntem bez wyjścia. Sprawdź je już teraz! 


... ...
Zobacz więcej produktów