SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Językoznawstwo – książki, podręczniki

Wbrew pozorom, nauka o języku to nie tylko teoria, a wiedza na jego temat przydaje się w życiu prywatnym i zawodowym tak naprawdę większości z nas. Mimo że językoznawstwo podręcznik brzmi dość szkolnie i naukowo, to jest to dziedzina, którą warto się zainteresować, bo to nie tylko poważne podręczniki akademickie, leksykony i słowniki, ale również praktyczne poradniki, czy barwne i dowcipne pozycje dla najmłodszych. Wszystko to znajdziesz w kategorii książki na Gandalf.com.pl!

Podręcznik językoznawstwa – dla kogo?

Człowiek jako istota społeczna został stworzony do nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, a nie ma dobrych relacji bez poprawnej komunikacji. Niezbędny do niej jest język oraz przynajmniej jakieś podstawowe o nim informacje. Podręcznik do językoznawstwa będzie tu, oczywiście, nieocenionym źródłem wiedzy. Chcesz polepszyć swoje relacje z klientami w pracy? Frustrują Cię ciągłe nieporozumienia w rodzinie lub związku? A może po prostu interesujesz się tym, jak język ewoluuje i się zmienia? Sięgnij po książki z dziedziny językoznawstwa i sprawdź, czy przyczyna nie leży własnie w braku poprawnej komunikacji.

Podręczniki do językoznawstwa

Mimo że temat brzmi dość poważnie, to w kategorii podręczników do językoznawstwa znajdziesz także wiele bardzo przystępnych pozycji, napisanych lekko i z humorem. Bralczyk, Miodek, czy Rusinek, to tylko kilku z polskich przedstawicieli tego gatunku, jednocześnie chyba jedni z tych najbardziej rozpoznawalnych. Elegancki i pięknie wydany egzemplarz książki do językoznawstwa, któregoś z tych autorów z pewnością będzie świetnym pomysłem na prezent, nie tylko dla nauczyciela czy studenta, ale także dla samego siebie. Czytanie klasyków literatury pięknej bywa trudne i niezrozumiałe właśnie z uwagi na język, jakim posługują się jej autorzy. Okiełznanie „potwora” staje się o wiele łatwiejsze, gdy się go już dobrze pozna, zatem czy jest na to lepsze rozwiązanie niż właśnie sięgnięcie do korzeni i „rozłożenie” na części pierwsze języka, jakim mówi do nas autor książki? W kategorii podręczników do językoznawstwa znajdziesz publikacje dotyczące języka określonego kraju czy twórcy, co pomoże zbliżyć się do ich lepszego rozumienia.  A oprócz języka, warto zainteresować się kulturą danego kraju czy regionu, w tym celu pomocne mogą okazać się książki do kulturoznawstwa.

Językoznawstwo – książki o początkach języka

Język jest przez wielu nazywany organizmem żywym i wciąż się zmieniającym. Pewne określenia z biegiem czasu wychodzą z powszechnego użycia, a w ich miejsce pojawiają się nowe, nierzadko zapożyczane z języków obcych. Językoznawstwo podręcznik lub przewodnik po języku to doskonałe narzędzie, by za tymi zmianami nadążyć lub z sentymentem powspominać rozwój, jaki się w nich dokonał. To także szansa na poznanie historii języka któregoś ze swoich sąsiadów bądź odwiedzanego przez nas nowego miejsca.  W tej kategorii książek znajdziesz również pozycje poświęcone wybitnym pisarzom i poetom, a ich lektura może okazać się niejako poznaniem ich twórczości i czasów, w jakich żyli i tworzyli od kulis.

Językoznawstwo – podręczniki o rozwoju języka

Powszechnie mówi się, że młode osoby coraz mniejszą przykładają wagę do poprawności językowej i gramatyki, nie wspominając już o historii języka. W ich komunikacji królują za to zapożyczenia z języków obcych, niezrozumiałe na pierwszy rzut oka akronimy i twory językowe, które rokrocznie dostają nominacje do Młodzieżowego Słowa Roku. Nie ma w tym oczywiście nic złego, bo wszystko to wpisane jest w naturalne przemiany, jakie zachodzą w każdym języku na całym świecie.

W celu zaszczepienia w młodych ludziach pasji do swojego lub obcego języka oraz chęci zgłębienia informacji o jego przemianach można podsuwać im do czytania książki skierowane do młodzieży, pisane atrakcyjnym dla nich językiem i poruszająca tematy, jakie będa dla nich interesujące. Do wyboru z setek książek najróżniejszych autorów, wszystko na Gandalf.com.pl!


... ...
Zobacz więcej produktów