SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Uszkodzenia wzroku – książki na Gandalf.com.pl

Zaburzenia widzenia mają różną przyczynę i związane są z różnego rodzaju nieprawidłowościami. Bardzo często możemy mówić o uszkodzeniu wzroku w momencie osłabienia ostrości widzenia, przejawiają się także zwężeniem pola widzenia, ubytkami w polu widzenia lub pojawianiem się dodatkowych wrażeń wzrokowych, na przykład mroczków lub błysków. Jeśli chcesz zaczerpnąć fachowej wiedzy na temat uszkodzenia wzroku, książki na Gandalf.com.pl z pewnością Ci w tym pomogą.

Uszkodzenia wzroku – rodzaje

Wśród popularnych rodzajów uszkodzenia wzroku wyróżnić warto przede wszystkim krótkowzroczność, która jest najpospolitszą wadą refrakcyjną oka. W tym przypadku oko skupia promienie świetlne i koncentruje je przed siatkówką. Właśnie dlatego obraz na siatkówce jest rozmazany, a widzenie staje się nieostre. Przeciwnością krótkowzroczności jest nadwzroczność, która jest skutkiem niewystarczających rozmiarów przednio-tylnych oka lub niedostateczną siłą, która łamie układ optyczny oka w przypadku, gdy soczewka jest zbyt płaska.

Innym rodzajem uszkodzenia wzroku jest astygmatyzm, który cechuje się zaburzoną symetrią obrotową oka. W tym przypadku elementy optyczne oka zdrowego są względem jego osi symetryczne. Książki o uszkodzeniach wzroku wyróżniają także starczowzroczność, daltonizm, oczopląs, achromatopsję, zez i wiele innych.

By potwierdzić uszkodzenie wzroku, najlepiej udać się do specjalisty w celu wykonania odpowiednich badań. O problemach ze wzrokiem mogą informować różnego typu objawy, takie jak bóle głowy, bóle oczu, niewyraźne widzenie, kłopoty z widzeniem z bliska lub z daleka.

Najlepsze książki na Gandalf.com.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat uszkodzeń wzroku, koniecznie zajrzyj na stronę internetowego sklepu Gandalf.com.pl. Zwróć uwagę na takie publikacje jak na przykład: W poszukiwaniu rozwiązań wspierających w rozwoju osoby z niepełnosprawnością wzroku, Magiczny trójkąt Stymulacja funkcji wzrokowych, A kuku! Kontrastowe wzory, Sylabowe okienka. Ćwiczenia usprawniające analizator wzrokowy.


... ...