SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Dydaktyka – książki na Gandalf.com.pl

Jak uczyć dzieci, by rzeczywiście je czegoś nauczyć? W jaki sposób zaplanować lekcję? Jakie metody dydaktyczne zastosować? Jak zarządzać pracą szkoły? Na wszelkiego rodzaju wątpliwości odpowiedzą publikacje, które znajdziesz w dziale: dydaktyka – literatura na Gandalf.com.pl. Poradniki, podręczniki, książki specjalistyczne przydadzą się zarówno nauczycielom, którzy poszukują wskazówek pedagogicznych i dydaktycznych i inspiracji do wzniesienia się na wyższy poziom kreatywności, jak i nauczycielom oraz innym osobom pracującym w oświacie.

Czym jest dydaktyka?

Jedną z najważniejszych gałęzi nauk pedagogicznych, jest właśnie dydaktyka. Książki podkreślają, że zajmuje się ona przede wszystkim procesami nauczania i uczenia się na różnych etapach rozwoju – od przedszkola do studiów wyższych. Dydaktyka ma swój wymiar również poza instytucjami oświatowymi.

Co znajduje się w centrum zainteresowania badawczego dydaktyki? Literatura zwraca uwagę na to, że śledzi ona postępy osób, które biorą udział w procesie nauczania i uczenia się. Jest to sposób na zbieranie celów i metod kształcenia, a następnie na poddanie ich naukowej analizie.

Dydaktyka – książki w najlepszych cenach

Pierwotnie dydaktykę definiowano jako sztukę nauczania. Pierwszy raz terminu użyto w Niemczech w XVII wieku. Jako dział dydaktyki prócz analizy zależności wpływających na przebieg i wyniki nauczania, dydaktyka wykazuje metody, formy organizacyjne i środki pomocne w uczeniu się i nauczaniu.

Na stronie internetowego sklepu Gandalf.com.pl dostępne są publikacje obejmujące swoim zainteresowaniem dydaktykę. Książki, na które warto zwrócić uwagę, to: Dydaktyka języka polskiego jako nierodzimego, Było jest będzie. Ćwiczenia rozwijające myślenie przyczynowo-skutkowe, Matematyka bez prądu. Pomysły na atrakcyjne lekcje w szkole podstawowej.


image

Nowości - Książki Dydaktyka

... ...
Zobacz więcej produktów