SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Książki o adopcjach i rozwodach

Zarówno rozwód, jak i adopcja to zagadnienia bardzo osobiste i często wynikające z trudności, z którymi z jakichś powodów muszą borykać się dorośli ludzie. Decyzje o rozstaniu lub zaadoptowaniu dziecka nie są podejmowane machinalnie, często wymagają rozmów i głębszych rozważań. Na stronie internetowego sklepu Gandalf.com.pl dostępne są książki o adopcjach i rozwodach, które odpowiedzą na nurtujące pytania i wątpliwości.

Adopcja – o co chodzi?

Zapewne wiesz, czym jest adopcja. Książka na ten temat wyjaśni szczegółowo tak skomplikowany i wywołujący duże zmiany w życiu człowieka proces. Adopcją nazywamy formę przyjęcia do rodziny osoby, która ze względu na więzy krwi, jest nam obca. Poprzez adopcję stwarzamy więc stosunek przypominający pokrewieństwo. Częściej adoptuje się dzieci małe, zwłaszcza że w procesie adopcyjnym chodzi o przybranie dziecka za swoje. Nie jest to jednak regułą – ostatecznie pod adopcję podlegają dzieci do 18 rok życia.

Książki o adopcji zaznaczają, że już w starożytnym Rzymie adopcja rozumiana była jako przyjęcie pod władzę ojcowską syna lub córki z innej rodziny. Przeprowadzano ją w obecności pretora lub namiestnika. Zgoda adoptowanego nie była wymagana. Adopcję przeprowadzano najczęściej w celu utrzymania ciągłości rodu. Adopcja w polskim prawie pojawiła się w XIII wieku.

Czym jest rozwód?

Jeśli chcesz zdefiniować rozwód, książka, którą znajdziesz na stronie Gandalf.com.pl, z pewnością Ci to ułatwi. Rozwodem nazywamy rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego przez sąd, a dzieje się to przez wzgląd na żądanie jednego lub obojga małżonków. To jedyna możliwość zakończenia małżeństwa, prócz uznania za zmarłego jednego z małżonków lub całkowitego unieważnienia małżeństwa.

Książki o rozwodzie wymieniają dwa typy rozwodu – z orzekaniem o winie i bez orzekania o winie. Jeśli możemy mówić o rozwodzie z orzekaniem o winie, sąd może zasądzić alimenty od osoby, przez którą dochodzi do rozwiązania związku małżeńskiego. W przypadku rozwodu bez orzekania o winie małżonkowie zrzekają się praw roszczeniowych wobec siebie.  

Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek o rozwodzie dla dzieci. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza że rozstanie rodziców jest niezwykle trudnym wyzwaniem dla dziecka. Publikacje na ten temat mają pomóc przebrnąć przez niekomfortowy czas, w którym bardzo często dziecko musi zdecydować, z którym rodzicem chce zostać.

Książki o adopcjach i rozwodach – tanio na Gandalf.com.pl

Wśród popularnych książek o adopcjach i rozwodach dostępnych na stronie Naszego sklepu internetowego znajdują się interesujące tytuły, wśród których warto zwrócić uwagę na: Raz... Dwa... Trzy... do rodziny trafisz Ty oraz Przetrwać burzę. Jak pomóc dziecku, gdy jego rodzina przechodzi kryzys?. Wybierz najlepszą dla siebie publikację, która z pewnością pomoże Ci rozwiać wątpliwości, które być może masz w związku z planowaną adopcją lub trwającym rozwodem.


... ...