SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Terapia – książki

Psychoterapia zwana przez specjalistów ‘podróżą w głąb człowieka’ to proces, podczas którego pacjent w sposób świadomy dostrzega podłoże swoich problemów natury emocjonalnej lub psychologicznej. I choć przez wielu terapia nadal kojarzona jest ze słabością, to tak naprawdę jest to objaw dbania o siebie i wyraz chęci do wprowadzenia zmian w życiu. Jeśli nie jesteś do końca przekonany co do wizyty u specjalisty, powinieneś sięgnąć po książkę o terapii, która przygotuje Cię na prawdziwą terapię i pomoże zrozumieć Twoje problemy. Pamiętaj, jednak, że nawet najlepiej dobrana literatura nie zastąpi rozmowy z ekspertem w tej dziedzinie. A psychoterapia to wcale nie jest powód do wstydu!

O czym są książki o terapii?

Istnieje wiele książek o terapii i psychoterapii, które dają dokładny obraz sytuacji i przedstawiają badania nad konkretnymi problemami. Niektóre przedstawiają typy terapii i psychoterapii, inne książki o terapii wyjaśniają, co tak naprawdę dzieje się podczas spotkań, podczas gdy jeszcze inne skupiają się na tym, jak działają związki i relacje międzyludzkie. Autorzy psychoterapii – książek mają fachową wiedzę, dzięki swojemu wykształceniu i pracy klinicznej, a ich prace pomagają uporać się z problemami i lękiem przed terapią wielu pacjentom.

Proces terapii – książki

Książki o terapii pomagają lepiej zrozumieć, na czym polega cały proces terapii i dostarczają porad, jak można poprawić jakość swojego życia. Jeśli masz problem emocjonalny lub psychologiczny, który przeszkadza Ci w codziennym życiu lub jeśli jesteś zdezorientowany, lub nieszczęśliwy w swoim związku, terapia może okazać się jedynym słusznym rozwiązaniem. Spotkania terapeutyczne prowadzone są przez wyszkoloną osobę i polegają na pomocy w zbadaniu i zrozumieniu Twoich emocjonalnych reakcji na wydarzenia w Twoim życiu, które powodują u Ciebie problemy. Doradztwo może obejmować słuchanie ludzi mówiących o swoich problemach bez udzielania konkretnych porad, ale terapeuci również dostarczają sugestii, rozwiązań i konkretnych wskazówek, które pomogą Ci w pełni wrócić do pełni sił. Zawsze najlepiej jest skonsultować się z profesjonalistą w dziedzinie zdrowia psychicznego, ponieważ porady od przyjaciół lub członków rodziny prawdopodobnie nie będą zbyt pomocne, gdy problem emocjonalny staje się na tyle poważny, by rozważyć pomysł, że terapia może być korzystna. Przed wizytą u specjalisty warto jednak sięgnąć po właściwą książkę – terapia, to proces, do którego warto się przygotować w odpowiedni sposób.

Terapia – książki dla dzieci

Problemy natury emocjonalnej i psychologicznej dotykają coraz większej ilości dzieci i nastolatków. Przyczyn tego stanu może być bardzo dużo, począwszy od problemów w gronie rodziny, przez kontakty z rówieśnikami i własnym wyglądem. Jak walczyć z nimi już w tak młodym wieku? Warto sięgnąć po książkę – psychoterapia za pomocą bajek, obrazków czy ćwiczeń, to pierwszy krok, jaki warto podjąć w walce z wczesnymi oznakami zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży. Jeśli zainteresował Cię temat zabaw rozwijających dzieci, zajrzyj do działu z grami pedagogicznymi. Żadna książka o terapii czy psychoterapii nie zastąpi jednak rzeczywistej wizyty i rozmowy z wykwalifikowanym specjalistą. 

Jeśli Ty lub bliscy z Twojego otoczenia zmagają się z problemami emocjonalnymi, wybierz jedną z książek o terapii na Gandalf.com.pl. Pomogą one Wam w zrozumieniu problemu i w podjęciu decyzji dotyczącej wizyty u specjalisty. 


... ...
Zobacz więcej produktów